mi5s plus video ve resimleri TV ekranına gönderme

gazelci56

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Memoli High
Cihazım
mi5s Plus
Konular
2
Merhaba Arkadaşlar;
Mi 5s plus cihazımdaki video ve resimleri Samsung ES7000 marka TV de kablosuz olarak göstermek istedim.
Resimleri sorunsuz gösterebiliyorum.Ancak videoları oynatamıyorum.
Halbuki Samsung S4 ve LG G3 cihazlarımda aynı TV de hem videoları hem resimleri sorunsuz gösterebiliyordum.
Bir çözümü varsa paylaşır mısınız?

tasamek

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
mi4s mipad mi6
Meslek
teknisyen
Konular
50
Aynı sorun Mi4s telefonumda da var yanlız ben resimleride göstermiyorum

MI 4S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dizefurkan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi5
Meslek
Öğrenci
Konular
9
İstediğinizden biraz farklı olabilir ama "Yansıtma" modu işinizi görebilir mi acaba?

gazelci56

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Memoli High
Cihazım
mi5s Plus
Konular
2
İstediğinizden biraz farklı olabilir ama "Yansıtma" modu işinizi görebilir mi acaba?

Elimde EZCast HDMI dongle var. Onu TV ye bağlıyorum. Telefondaki EZCast uygulamasını açıyorum.Uygulama TV yi görüyor ve hem videoları hem de resimleri sorunsuz TV ye gönderiyorum. Bu ara da TV Samsun ES7000 model olanı.

Ama HDMI dongle olmadan telefonun Ayarlardan Kablosuz ekran menüsünde Refresh yapıyorum ama cihaz benim TV yi maalesef bulamıyor.
Ama TV benim cihazı gördü ve izin verilen cihazlar listesine de ekledi
Galeriye girip bir resimi açtığımda resme dokununca resmin sağ üst kısmında wireless ağ simgesi çıkıyor.
Bu simgeye dokununca rengi maviye dönüyor ve resim ekrana geliyor.
Fakat aynı şeyi videoda yaptığımda bir player ekranı açılıyor fakat video oynamıyor ve TV ekranına da gitmiyor.
Sanıyorum yazılımsal bir eksiklik söz konusu.
Çünkü aynı sorun oğlumun mi5 telefonunda da var.

Nm1

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mehmet
Cihazım
mi5s plus
Konular
0
benim menu ingilizce cast(3. ekranın en sonunda) diye bir şey var wireless dan lg tvyi seçiyorum(tv de de ekran paylaşma(screenshare) kısmına alıp) sıkıntısız internetten dizi seyrediyorum yansıtma modu dedikleri olsa gerek. yanlız alet bayağı ısınıyor biraz tırsıyorum. Tv ile ayar yapmanız gerekebilir belki.

gazelci56

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Memoli High
Cihazım
mi5s Plus
Konular
2
benim menu ingilizce cast(3. ekranın en sonunda) diye bir şey var wireless dan lg tvyi seçiyorum(tv de de ekran paylaşma(screenshare) kısmına alıp) sıkıntısız internetten dizi seyrediyorum yansıtma modu dedikleri olsa gerek. yanlız alet bayağı ısınıyor biraz tırsıyorum. Tv ile ayar yapmanız gerekebilir belki.

LG nin Web OS yüklü olan modelleriyle problem yok.Onlarda miracast desteği var.Mi 5s plus ta miracast destekliyor.
Ben de samsung es 7000 TV var. Miracast desteği yok. Ama HDMI miracast dongle ile hem ekranı yansıtabiliyorum, hem de ekrandaki resim ve videoları TV de oynatabiliyorum.
Halbuki LG G3 telefonumdaki resim ve videoları sorunsuz oynatabiliyordum.
Ancak ona da bir çözüm buldum. Linkteki ( )
All Cast uygulamasını indirdim.Böylece hem resimleri hem de videoları oynatabiliyorum.Gayet başarılı.
Ben gelecekteki bir güncelleme ile 3. parti bir uygulama kullanmadan bu işlemin gerçekleşeceğini umuyorum.

aliozgul

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
0
Merhaba
Wireless Display ile LG marka televizyonuma bağlanıyorum. En basit örnek olarak puhu tv sitesinden bi dizi açıyorum fakat video sürekli dona dona ilerliyor ilerliyor dediğime bakmayın saliselik ilerlemeler.. Bunun çözümü bilen var mı?

Üst Alt