Yardım Mi5s Plus en stabil rom...

alptekin_206

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
alptekin
Cihazım
mi5s plus
Konular
1
merhabalar. cihazım biraz eskidi, kullanım açısından özellikle yaz aylarında sıkıntı yaşıyorum. çok ısınıyor ve donma takılma oluyor. Şarjı da eskisi gibi gitmiyor eylülde 2 yılı tamamlamış olacak cihazım ama yeni çıkan bir çok cihazdan hala üstün.
tüm sıkıntılardan kurtulabileceğim en stabil rom nedir ve nerden nasıl yüklerim?
android sürümü: 8.0.0
miui sürümü: 10 global 9.6.27 beta
.
tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
Isınmadan dolayı donma sorunundan yazın kurtulmak çok zor. Ama Eu rom kurarak donmayı azaltabilirsiniz.
Tabi öncelikle Bootloader kilidinizin açık olması gerekir. ( Telefon açılırken alt kısımda "unlocked" yazıyorsa Bootloader kilidi açıktır. Yazmıyorsa kapalıdır. Rom yüklemek için ilk şart Bootloader kilidini açık olmasıdır.)
Ben Mi5s'de kullanıyorum global roma göre daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Oyla:

alptekin_206

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
alptekin
Cihazım
mi5s plus
Konular
1
bootloader kilidi açık daha önce yükleme yapmıştım beta ya. eu rom nerden yükleyebilirim?

Oyla:

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
bootloader kilidi açık daha önce yükleme yapmıştım beta ya. eu rom nerden yükleyebilirim?
Öncelikle TWRP yüklemeniz gerekecek.
Sonra Eu rom sitesinden romu indirip flashlamanız gerekiyor. Stable ve beta rom mevcut. Daha sorunsuz rom istiyorsanız Stableyi tercih edin.
buradan cihazınıza uygun olanı indirebilirsiniz. Güncel olanı 10.2 cihazınız için.

Oyla:

tcivelek61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TURGUT
Cihazım
mi5s plus
Konular
31
Isınmadan dolayı donma sorunundan yazın kurtulmak çok zor. Ama Eu rom kurarak donmayı azaltabilirsiniz.
Tabi öncelikle Bootloader kilidinizin açık olması gerekir. ( Telefon açılırken alt kısımda "unlocked" yazıyorsa Bootloader kilidi açıktır. Yazmıyorsa kapalıdır. Rom yüklemek için ilk şart Bootloader kilidini açık olmasıdır.)
Ben Mi5s'de kullanıyorum global roma göre daha iyi olduğunu söyleyebilirim.
Katılıyorum

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt