Rom Mi5s plus Beta [Güncellenicek]

_Ayhan_

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
MI 5S Plus
Meslek
ögrenci
Konular
6
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MIUI 8 Global Beta ROM 7.4.20
Yapılan değişiklikler ;

Düzelt - Uygulamaları Google Play'den indiremedim (04-15)

MIUI Forum
Yeni - Puan kazanmak için her gün kontrol edin (04-18)
Yeni - Ekran kaydedici için geri bildirim modülü (04-18)
Optimizasyon - Uygulama geri bildirimi otomatik olarak tanır (04-18)
Düzeltme - İnsanlar hala kapalı oylara katılabilir (04-18)
Fix - İndirilen eklerin dosya adları doğru okunmadı (04-18)
Düzeltme - Bazı durumlarda daha fazla yayın yüklenemedi (04-18)
Fix - Yazı tipi boyutunu değiştirdikten sonra sayfadan kaybolan öğeler (04-18)

Ana ekran

Optimizasyon - Ana ekran simgelerinin küçültülmüş boyutu (04-20)

MIUI 8 Global Beta ROM 7.4.27
Diğer
Gelişmiş sistem kararlılığı

-Bu haftaki güncelleme için, geliştiricilerimiz sürekli sistem iyileştirmeleri ve hata düzeltmeleri üzerine yoğunlaşıyor. Sürekli çabaları, son MIUI sürümlerinde meydana gelen 'yetersiz bellek ayırma' ve 'performans gecikmesine' karşı doğrudan karşı gelmektedir.

MIUI 8 Global Beta ROM 7.5.4
Ayarlar
Yeni - Okuma modu otomatik olarak gün batımı ve gündoğumu açıp kapayabilir (05-03)

MIUI 8 Global Beta ROM 7.5.19
Takvim
Yeni - Yeni kartlar: Burçlar, Haberler, Kriket haberleri ve Kriket maçları (Hindistan) (05-18)

Mesajlaşma
Sil - Mesajlaşma için ayarlamalar: servis ve promo SMS, planlanan SMS ve grup mesajları. (05-17)

Ana ekran
Optimizasyon - Son Kullanılanlardaki hafızayı temizlemek için düğmeyi ayarladı (05-16)

İndirme Linkleri

7.4.20 Recovery 1507M md5 : 864f39d854e665203da657a5d383153f

7.4.20 Fastboot 1773M md5 : d9ab70ed040ab4d31942a374d545e808

7.4.27 Recovery 1512M :

7.4.27 Fastboot 1778M :

7.5.4 Recovery 1517M :

7.5.4 Fastboot 1783M :

Güncel Sürüm

7.5.19 Recovery 1461M :

7.5.19 Fastboot 1685M:
Kurulum;

Recovery dosyasını indirip telefona atın
Ayarlar > Telefon hakkında > Sistem güncellemeleri > sağ üst 3 noktaya bas > Güncelleme paketi seçin > Telefona attıgınız recovery dosyasını seçin ve bekleyin.

Son düzenleme:

reccc

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mehmet
Cihazım
mi 5 s plus
Konular
0
Teşekkürler...

_Ayhan_

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
MI 5S Plus
Meslek
ögrenci
Konular
6
MIUI 8 Global Beta ROM 7.5.19
Takvim

Yeni - Yeni kartlar: Burçlar, Haberler, Kriket haberleri ve Kriket maçları (Hindistan) (05-18)

Mesajlaşma
Sil - Mesajlaşma için ayarlamalar: servis ve promo SMS, planlanan SMS ve grup mesajları. (05-17)

Ana ekran
Optimizasyon - Son Kullanılanlardaki hafızayı temizlemek için düğmeyi ayarladı (05-16)

7.5.19 Recovery 1461M
:

7.5.19 Fastboot 1685M:

geçte olsa güncelleme çıktı :)

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hocam paylaşım için teşekkür ederim öncelikle. Ben bi hafta önce 5s plus aldım. Rootlu ve twrp yüklü.daha önce sony kullanıyordum onun herşeyini (root,rom,twrp vs) biliyor ve herşeyini kendim yapıyordum. Xiaomi de yeniyim,benim telde 8.2.2.0 kararlı 6.0.1 global yüklü.bu paylaştığın güncelleme nougat mı marsmallow mu ayrıca birsürü dosya paylaşmışsın hangisini indirip güncelleyeceğimi anlayamadım biraz daha açıklayıcı anlatırsan sevinirim teşekkür ederim

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Hocam paylaşım için teşekkür ederim öncelikle. Ben bi hafta önce 5s plus aldım. Rootlu ve twrp yüklü.daha önce sony kullanıyordum onun herşeyini (root,rom,twrp vs) biliyor ve herşeyini kendim yapıyordum. Xiaomi de yeniyim,benim telde 8.2.2.0 kararlı 6.0.1 global yüklü.bu paylaştığın güncelleme nougat mı marsmallow mu ayrıca birsürü dosya paylaşmışsın hangisini indirip güncelleyeceğimi anlayamadım biraz daha açıklayıcı anlatırsan sevinirim teşekkür ederim

linkkerin hepsi 6.0 marsmallow'dur son sürüm 7.5.19'dur recovery yazan romu indirirek dosyayı (telefonun hafızasına atarak) güncelleyici uygulamsıyla ve ses açma güç tuşu ile recovery moda girerek kurulur.

Diğer fastboot yazan ise mi flas programı ile cihazı ses kısma ve güç tuşu ile fastboot moda alarak kurulur bu işlemleri yapmak için bootloader kildiniz açık olması ve twrp recovery yüklü olması lazım ayrıntılı anlatım için sitede anlatımlar ve videolu anlatımlar mevcut.

mudur1998

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
note3 pro
Konular
4
hocam xaiomi telefonlar da biri global digeri çin olmak üzere kararlı ve geliştirici romlar vardı yani iki çin romu stable ve developper iki global rom stable ve developper ,bunlardan developper olanlar haftalık sürümlerdir her hafta güncelleme alır(OTA dan yada el ile siz güncellersiniz),stable sürüm ise bir çeşit deneme tahtası olan developper romlarda denenip okeylendikten sonra kullanılan programları ve /veya özellikleri barındıran sürümdür,şu anda hepsi 6.0.1 romlardır ,7.0.0 romlar henüz piyasaya sürülmemiştir.

büyük güncellemeye yani Nougat almaya az kaldı siz bu arada sadece okuyun ,anlamaya çalışın bir kaç hafta sonra hepimiz nougatlanacagız

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
linkkerin hepsi 6.0 marsmallow'dur son sürüm 7.5.19'dur recovery yazan romu indirirek dosyayı (telefonun hafızasına atarak) güncelleyici uygulamsıyla ve ses açma güç tuşu ile recovery moda girerek kurulur.

Diğer fastboot yazan ise mi flas programı ile cihazı ses kısma ve güç tuşu ile fastboot moda alarak kurulur bu işlemleri yapmak için bootloader kildiniz açık olması ve twrp recovery yüklü olması lazım ayrıntılı anlatım için sitede anlatımlar ve videolu anlatımlar mevcut.
Hocam çok teşekkür ederim.fastboot olayını da soracaktım ama ben sormadan onu da cvplamışsın eline sağlık.ben o zaman recovery dosyasını tele indirip ayarlar/telefon hakkında ya girip sağ üstteki üç noktaya yıklayıp güncelleme paketi olarak indirdiğim recovery dosyasını seçeceğim

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
hocam xaiomi telefonlar da biri global digeri çin olmak üzere kararlı ve geliştirici romlar vardı yani iki çin romu stable ve developper iki global rom stable ve developper ,bunlardan developper olanlar haftalık sürümlerdir her hafta güncelleme alır(OTA dan yada el ile siz güncellersiniz),stable sürüm ise bir çeşit deneme tahtası olan developper romlarda denenip okeylendikten sonra kullanılan programları ve /veya özellikleri barındıran sürümdür,şu anda hepsi 6.0.1 romlardır ,7.0.0 romlar henüz piyasaya sürülmemiştir.

büyük güncellemeye yani Nougat almaya az kaldı siz bu arada sadece okuyun ,anlamaya çalışın bir kaç hafta sonra hepimiz nougatlanacagız
Hocam sana da çok teşekkür ederim.sony de stock ve custom romlar vardı,(custom/developer),(stock/global rom) sanırım :)

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Son bişey daha soracağım,güncelleme yapınca root ve twrp recovery silinecek mi?

mudur1998

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
mehmet
Cihazım
note3 pro
Konular
4
Son bişey daha soracağım,güncelleme yapınca root ve twrp recovery silinecek mi?
eger fastboot metod ile romu kurarsanız twrp ,root dahil herşey gider cihaza format atmış olursunuz,ancak güncellemeyi cihazdan yaparsanız twrp ve programlarınız gitmez fakat root gider (apk kurulu olarak kalıyor görünse bile çalışmaz)bu nedenle eger zcx twrp kullanıyorsanız yeniden advance seçeneginden kurmanız gerekebilir yok eger official twrp kullanıyorsanız root etmek için zip dosyasını yeniden flashlamanız gerekir

Üst Alt