Yardım Mİ5S Parmak İzi Çalışmıyor

Azad21

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Azad
Cihazım
Mi8lite
Meslek
Eczacı
Konular
12
Arkadaşlar Mipro 8.4.26 Beta rom kullanıyorum. Bugünün başından beri parmak izi çalışmıyor. Kiliti açamıyorum parmağımla , silip eklemek istediğimde parmağımı dokunmatik yere sürmeden kendisi okumaya eklemeye başlıyor, sıfırladım halen öyle düzelmedi. Geçen haftadan beride konuşmalarda ses aşırı derecede kısıldı daha önce telefonda konuşurken çok rhaat duyuyor idim ama şimdi kulaklık kullanmak zorundayım. Bunlarıın nedeni ne ?
Teleonu temiz kullanıyorum iyi bir telefon kullanıcısı olduğumu düşünüyorum. Ne yapmam gerekiyor?
Delta servise yolluyayım mı ? yoksa çözebliri miyim sorunu ?

Azad21

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Azad
Cihazım
Mi8lite
Meslek
Eczacı
Konular
12
önemli değil

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam kusura bakmayin ama TWRP üzerinden flaşladım ama başarız dedi , şimdi TWRP açılır gibi oluyor ama açılmıyor, recoveryi açamıyorum. Stock recovery e döndü mü yoksa ben Twrp yıl tekrar kurup global stable yüklersem TWRP gider mi?

Oyla:

FireLife71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
37
Hocam kusura bakmayin ama TWRP üzerinden flaşladım ama başarız dedi , şimdi TWRP açılır gibi oluyor ama açılmıyor, recoveryi açamıyorum. Stock recovery e döndü mü yoksa ben Twrp yıl tekrar kurup global stable yüklersem TWRP gider mi?

Hiç riske atmayın yaptığınız işlemler ile isterseniz Cihazınızda Bootloader Kilidi açık ise Mi Flash Tool ile Fastboot ROM atarak sıfırdan her şeyi tertemiz yapabilirsiniz.
Unutmayın ki telefon hafızasında bulunan tüm bilgileriniz silinicektir yedeklemeyi unutmayın.

Oyla:

Azad21

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Azad
Cihazım
Mi8lite
Meslek
Eczacı
Konular
12
Hiç riske atmayın yaptığınız işlemler ile isterseniz Cihazınızda Bootloader Kilidi açık ise Mi Flash Tool ile Fastboot ROM atarak sıfırdan her şeyi tertemiz yapabilirsiniz.
Unutmayın ki telefon hafızasında bulunan tüm bilgileriniz silinicektir yedeklemeyi unutmayın.
Bootloader Kilidi açık, ama bir gün bir mı flash tool bulamadım. Bu yontemle daha inön rom atmayı denedim ama olmadı nedense bende Twrp üzerinden rom kuruyor idim. Sizin yönlendireceğiniz uygun sürüm var mı flash ?

Oyla:

FireLife71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
37
Bootloader Kilidi açık, ama bir gün bir mı flash tool bulamadım. Bu yontemle daha inön rom atmayı denedim ama olmadı nedense bende Twrp üzerinden rom kuruyor idim. Sizin yönlendireceğiniz uygun sürüm var mı flash ?

Mi Flash Tool indirmek için link:

Kurulumu yaptıktan sonra Forum üzerinde nasıl kullanıcığınıza yönelik resimli videolu yardımcı konular mevcut.

Güncel Mi5s Fastboot Rom link:

Oyla:

Azad21

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Azad
Cihazım
Mi8lite
Meslek
Eczacı
Konular
12
Mi Flash Tool indirmek için link:

Kurulumu yaptıktan sonra Forum üzerinde nasıl kullanıcığınıza yönelik resimli videolu yardımcı konular mevcut.

Güncel Mi5s Fastboot Rom link:

Çok teşekkür ederim Hocam

Oyla:

aloaloaloalo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
2
Cihazınızda root yoksa rootlayın daha sonra es dosya yöneticisi ile yada root explorer ile cihazın ana dizindeki (normal kullandığınız alan değil system klasörlerinin olduğu yer) persist klasörünü silip tekrar romu yükleyin bendeki sorun böyle çözülmüştü :)
hocam bende parmak izi okumayı bıraktı sadece ekranı uyandırıyor eklemeye çalıştığımda hiç hareket olmuyor sonunda başarısız deyip atıyor sizin sorunda böyle miydi ? sorunumuz aynıysa söylediklerinizi denemek istiyorum

Oyla:

Murat2231

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Xioami mi5s
Konular
5
ayni sorun bende de oldu arkadaslar yeni parmak izi calismiyor zorlamayla bastirarak parmagimi tanitiyorum sonra ama her parmagimla aciyor.
Yada parmak izini kendi ben bi kere dokunmamla kendi kendine pes pese ben tanitmadan taniyor sonra cikiyorum teli kitliyorum tik kendi aciyor surekli sonra parmak izi yerine baski yapiyorum duruyor ama bu seferde her parmagi taniyor.
sorun bana yazilimsal olarak gelmiyor sanki sensorde bi sorun var gibime geldi donanimsal gibi
acaba bu sorunla karsilasip cozen varmi donanimsalmi yazilimsalmi.
normal kullanimda menu tusu olarak bi sorun yok kulaniyorum

Oyla:

szm428

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
szm428
Cihazım
Mi 5s
Konular
6
Miui 9.6.1.0 global sürümünde olupda parmak izinde sıkıntı ile karşılaşanların aşağıdaki adımları takip ederek denemelerini tavsiye ederim. Diğer sürümleri veya custom rom kullananların fastboot yöntemiyle (MIUI ROM Flashing Tool ve unlock edilmiş bootloader gerektirir.) MIUI global stable 9.6.1.0 sürümünü kurmaları problemi çözebilir.

MIUI 9.6.1.0 kullananlar için adımlar:
Ayarlar> Telefon Hakkında> Sistem Güncelleme > Sag Üstteki Menüden> Güncellemeyi indir deyip global 9.6.1.0 sürümünün yaklaşık 1.4gb olarak tamamen yeniden yüklenmesini sağlayınız. (verileriniz kaybolmayacak).

MIUI 9.6.1.0 sürümünde parmak izinde gelişme, çok hızlanma var.Fakat parmak izinde yapılan değişiklikler (yeni firmware olabilir) ota ile gelen güncelleme de sıkıntılı oluyor, tam gerçekleşmiyor ve probleme yol açıyor. Tam boyutlu yükleme yapınca parmak izi çalışması duran kullanıcılardaki problem düzeliyor. Sizdede muhtemelen bu tür bir sorun mevcutsa, parmak izi okuyucunuz bu işlemleri yaptığınızda düzelecektir inş.

İlgili linkler/dosyalar
MIUI ROM Flashing Tool

Version: V9.6.1.0.NAGMIFD

Son düzenleme:
Oyla:

Azad21

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Azad
Cihazım
Mi8lite
Meslek
Eczacı
Konular
12
Miui 9.6.1.0 global sürümünde olupda parmak izinde sıkıntı ile karşılaşanların aşağıdaki adımları takip ederek denemelerini tavsiye ederim. Diğer sürümleri veya custom rom kullananların fastboot yöntemiyle (MIUI ROM Flashing Tool ve unlock edilmiş bootloader gerektirir.) MIUI global stable 9.6.1.0 sürümünü kurmaları problemi çözebilir.

MIUI 9.6.1.0 kullananlar için adımlar:
Ayarlar> Telefon Hakkında> Sistem Güncelleme > Sag Üstteki Menüden> Güncellemeyi indir deyip global 9.6.1.0 sürümünün yaklaşık 1.4gb olarak tamamen yeniden yüklenmesini sağlayınız. (verileriniz kaybolmayacak).

MIUI 9.6.1.0 sürümünde parmak izinde gelişme, çok hızlanma var.Fakat parmak izinde yapılan değişiklikler (yeni firmware olabilir) ota ile gelen güncelleme de sıkıntılı oluyor, tam gerçekleşmiyor ve probleme yol açıyor. Tam boyutlu yükleme yapınca parmak izi çalışması duran kullanıcılardaki problem düzeliyor. Sizdede muhtemelen bu tür bir sorun mevcutsa, parmak izi okuyucunuz bu işlemleri yaptığınızda düzelecektir inş.

İlgili linkler/dosyalar
MIUI ROM Flashing Tool

Version: V9.6.1.0.NAGMIFD
Ben global veya beta romları denedim full temiz kurulum yaptım ama değişmedi servise yolladım telefonu
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam bende parmak izi okumayı bıraktı sadece ekranı uyandırıyor eklemeye çalıştığımda hiç hareket olmuyor sonunda başarısız deyip atıyor sizin sorunda böyle miydi ? sorunumuz aynıysa söylediklerinizi denemek istiyorum
Ben yaptım değişmedi birşey
ayni sorun bende de oldu arkadaslar yeni parmak izi calismiyor zorlamayla bastirarak parmagimi tanitiyorum sonra ama her parmagimla aciyor.
Yada parmak izini kendi ben bi kere dokunmamla kendi kendine pes pese ben tanitmadan taniyor sonra cikiyorum teli kitliyorum tik kendi aciyor surekli sonra parmak izi yerine baski yapiyorum duruyor ama bu seferde her parmagi taniyor.
sorun bana yazilimsal olarak gelmiyor sanki sensorde bi sorun var gibime geldi donanimsal gibi
acaba bu sorunla karsilasip cozen varmi donanimsalmi yazilimsalmi.
normal kullanimda menu tusu olarak bi sorun yok kulaniyorum
Hocam benim de aynı sıkıntı başladı parmak izinde sonra daha başka sıkıntılar başladı Delta servise yolladım. Üründe kullanıcı kaynaklı hata olmadığı ve cihaz değişim/para iade prosedürüne girdi. cepporttan aldım telefonu ve şu an ellerinde Mi5s yok getirmeyecekler nasıl aynı özellikte bi telefon bulabilirim ona bakıyorum.

Oyla:
Üst Alt