Soru Mi5s Miui 9 bootloader kilidi

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
Merhaba arkadaşlar, mi5s imi ota üzerinden V9.2.1.0 sürümüne güncelledim. Daha sonra telefon açılırken Mi logosunun altında "unlocked" yazısı ile karşılaştım. Pc üzerinden yaptığım teste de bootloader kilidinin kalktığını gördüm. Aynı şekilde benim tavsiyem ile alan 3 arkadaşımda kilit açılması olayı ortaya çıktı. Sebebi nedir, ghost screen için garantiye göndermeyi düşünüyordum garanti dışı kalır mı? Böyle kendi kendine açılması normal mi anlamadım? Fikirlerinizi bekliyorum.

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
Merhaba arkadaşlar, mi5s imi ota üzerinden V9.2.1.0 sürümüne güncelledim. Daha sonra telefon açılırken Mi logosunun altında "unlocked" yazısı ile karşılaştım. Pc üzerinden yaptığım teste de bootloader kilidinin kalktığını gördüm. Aynı şekilde benim tavsiyem ile alan 3 arkadaşımda kilit açılması olayı ortaya çıktı. Sebebi nedir, ghost screen için garantiye göndermeyi düşünüyordum garanti dışı kalır mı? Böyle kendi kendine açılması normal mi anlamadım? Fikirlerinizi bekliyorum.
cihazınız da gelistirici seçeneğini açtıktan bilgisayarda tüm Driverlar yüklü olsun cihazı Fastboot moda alıp

fastboot oem lock

komutunu girin ve
ardından

fastboot reboot

komutu verip cihaz acilinca tekrar kontrol ediniz

MI 5s Global Beta 8.1.18

Oyla:

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
cihazınız da gelistirici seçeneğini açtıktan bilgisayarda tüm Driverlar yüklü olsun cihazı Fastboot moda
cihazınız da gelistirici seçeneğini açtıktan bilgisayarda tüm Driverlar yüklü olsun cihazı Fastboot moda alıp

fastboot oem lock

komutunu girin ve
ardından

fastboot reboot

komutu verip cihaz acilinca tekrar kontrol ediniz

MI 5s Global Beta 8.1.18
Kilit işleminden sonra, kiliti tekrar açmak istediğimde xiaomi den izin alma yöntemi ile mi yoksa yine fastboot modunda komut yazarak kilidi kaldırabilecek miyim ?

Oyla:

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
Kilit işleminden sonra, kiliti tekrar açmak istediğimde xiaomi den izin alma yöntemi ile mi yoksa yine fastboot modunda komut yazarak kilidi kaldırabilecek miyim ?
aynı cihaz ve hesapla tekrar acilabiliyor diye biliyorum ama yinede yanlışım olabilir

MI 5s Global Beta 8.1.18

Oyla:

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
aynı cihaz ve hesapla tekrar acilabiliyor diye biliyorum ama yinede yanlışım olabilir

MI 5s Global Beta 8.1.18
Söylediğiniz yöntem ile kilitledim teşekkür ederim. garantide sorun olmasında sonra yine açılır bir şekilde
Sizce kilit güncelleme ile neden açılıyor olabilir.

Oyla:

Bilalvader

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
12

MI 5s Global Beta 8.1.18
Harun hocam ben global kararlı miui9 kullanıyorum, az önce bir yazı tip uyguladım mi custom font diye bir uygulamayla cihaz kendi temasına ve kendi tazı tipine dönüyor sürekli ne yapabilirim hocam yardımcı olur musunuz

Oyla:
Üst Alt