Yardım Mi5s Batarya Dolumu 3 saat 48 dakika

burakfguzel

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Burak
Cihazım
Xiomi mi5s
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 9.6.1 (NAGMIFD)
Telefon Modeli
Mi5s
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhabalar,
Ben geçen gün orjinal şarj kablosunu eski bir Sony Z2 adaptörüne takarak telefonumu şarj ettim, mecburen. Normalde 1 saat 35 dakikada sıfırdan yüzde yüze şarj olurken Sony adaptöründe ise 2 saat 42 dakika dedi eyvallah dedim, heralde orjinal değil ondan.

Konunun esas kısmı burası. Ertesi gün orjinal kablosu ve orjinal adaptörü ile şarja koydum şok oldum aynı Sony adaptöründeki gibi bir zaman süresi verdi. Ayrıca süresi dr şarj oldukça da artıyor.
Örnek %6da 2 saat 35 dakika diyor, %8de 3 saat kaldı diyor. Arttıkça artıyor.
%100 için tahmini 4 saatten fazla zaman aldı. Çok yavaş oldu anlayacağınız.

Acaba telefonun bataryasında kalıcı bir izmi bıraktım, yoksa adaptörde mi yoksa ara kabloda mı. Daha önce bu durumu yaşamış olanlar varmı?

Teşekkürler.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Up

Son düzenleme:

AzizKöpürcük

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
2
Merhabalar,
Ben geçen gün orjinal şarj kablosunu eski bir Sony Z2 adaptörüne takarak telefonumu şarj ettim, mecburen. Normalde 1 saat 35 dakikada sıfırdan yüzde yüze şarj olurken Sony adaptöründe ise 2 saat 42 dakika dedi eyvallah dedim, heralde orjinal değil ondan.

Konunun esas kısmı burası. Ertesi gün orjinal kablosu ve orjinal adaptörü ile şarja koydum şok oldum aynı Sony adaptöründeki gibi bir zaman süresi verdi. Ayrıca süresi dr şarj oldukça da artıyor.
Örnek %6da 2 saat 35 dakika diyor, %8de 3 saat kaldı diyor. Arttıkça artıyor.
%100 için tahmini 4 saatten fazla zaman aldı. Çok yavaş oldu anlayacağınız.

Acaba telefonun bataryasında kalıcı bir izmi bıraktım, yoksa adaptörde mi yoksa ara kabloda mı. Daha önce bu durumu yaşamış olanlar varmı?

Teşekkürler.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Up

Z2 hızlı şarj desteklemediği için normal bir olay yavaş şarj etmesi.

Ben şarj oranı %90'da iken şarjtan çekmiştim telefonu bir kere. sonra dolsun diye hemen geri taktım. o %10 normalde 20dk'de dolarken bu olay üzerine 1 saati buldu dolması.

Bence telefonu normal şekilde bir döngü daha kullanın bir sonraki şarjda düzelir muhtemelen.

Oyla:

ertancetin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Mali Müşavir
Konular
63
Bir tanıdığın başına geldiği için söylüyorum. Başka adaptör ve kabloyla telefonunu şarj ettikten sonra telefonu şarj almamaya başladı. Şarj giriş soketi yanmış sanırım. Servisle garantiyle uğraştı. Sizinkisi de ona benzer bir duruma dönüyor olabilir. Orjinalinden şaşmamanızı tavsiye ederim.

Oyla:

AzizKöpürcük

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
2
Bir tanıdığın başına geldiği için söylüyorum. Başka adaptör ve kabloyla telefonunu şarj ettikten sonra telefonu şarj almamaya başladı. Şarj giriş soketi yanmış sanırım. Servisle garantiyle uğraştı. Sizinkisi de ona benzer bir duruma dönüyor olabilir. Orjinalinden şaşmamanızı tavsiye ederim.

Ben şu ana kadar hiç başka şarj cihazı ile şarj etmedim ama değerleri orijinal şarj aletiyle 1'e 1 uyumlu olan bir powerbankle şarj ettim bir kere. O bişey yapmadı telefona. En iyiisi arabanız varsa ya da çanta taşıyorsanız yanınızda bir powerbank bulundurmak happy~~

Oyla:

burakfguzel

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Burak
Cihazım
Xiomi mi5s
Konular
1
ÇÖZÜLDÜ

Sony adaptörüne taktığım orjinal type c kablosu pert olmuş akımı az veriyor. Birdaha kendi orjinal adaptörü hariç başkasına takmayacağım, bu ders oldu.

Kaliteli bir Type C şarj kablosu alacağım.
Yanıtlar için teşekkürler...

Oyla:
Üst Alt