Recovery Mi5 ve Diğer Xiaomi Cihazlara TWRP Yükleme Anlatımı MIUI9/10 (Nougat/Oreo)

western54

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Z3 Compact
Konular
0
Daha önceden hangi romu kullanıyordunuz hocam ben betadayım haftalık güncelleme alıyor beta kullanmak istiyorsanız beta indirin karar sizin.
miui 10 a geçmişti oto guncelleme ile.betayı deneyim birde yukardaki beta yı tıklayınca çince geldi yazılar miui_MI5_8.9.2_ef61 diye bi rar dosyası iniyor doğrudur heralde. Birde tarif edilen işlemi yapınca hafıza silinirmi.Onuda hallediyorum twrp açıkken pc klasorleri görüyormuş kopyalıyorum pc ye

Son düzenleme:

western54

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Z3 Compact
Konular
0
indirdiğim sürümde sorunmu var acaba flash yapamadım :S

Bako3536

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Bayram
Cihazım
Mi5
Konular
0
hocam twrp yazilir telefonu reboot yapiyorum twrp silinir neden olur ?????

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
hocam twrp yazilir telefonu reboot yapiyorum twrp silinir neden olur ?????
twrp silinmemesi için önceden magiski de dahili hafızanıza indirmeniz gerekiyor twrp açıldığında indirdiğiniz magisk dosyasını install'dan flaşlamanız lazım

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

anıl72

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
anıl
Cihazım
mi5
Konular
0
hocam iyi akşamlar. bende mi 5 var oreo 8.10.25 global beta yazıyor.telefonunum bootloader kilidini açtım.2 gündür siteyi gezerek yabancı olduğum bu konulara karşı bilgi sabihi olmaya başladım. anladığım kadarıyla önce twrp kurmam lazım(bunun için mi5 için twrp kurulumunu inceledim) magisk uygulaması şart.ama anlatımda magiski flashla demişssiniz bu flashlamak ne oluyor acaba:)? twrp kurduktan sonra root atmam gerekiyor sanırsam?bunun için yine sitedeki mi5 root yazısını inceledim ama android 7 için diyor bende olur mu? yada youtube da bilgisayarsız root atmak falan var onları yapabilirmiyim?)gerçi telefondan magisk ile root atma var galiba? bunları yaptıktan sonra mı google camerayı yüklemem gerekiyor?

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
hocam iyi akşamlar. bende mi 5 var oreo 8.10.25 global beta yazıyor.telefonunum bootloader kilidini açtım.2 gündür siteyi gezerek yabancı olduğum bu konulara karşı bilgi sabihi olmaya başladım. anladığım kadarıyla önce twrp kurmam lazım(bunun için mi5 için twrp kurulumunu inceledim) magisk uygulaması şart.ama anlatımda magiski flashla demişssiniz bu flashlamak ne oluyor acaba:)? twrp kurduktan sonra root atmam gerekiyor sanırsam?bunun için yine sitedeki mi5 root yazısını inceledim ama android 7 için diyor bende olur mu? yada youtube da bilgisayarsız root atmak falan var onları yapabilirmiyim?)gerçi telefondan magisk ile root atma var galiba? bunları yaptıktan sonra mı google camerayı yüklemem gerekiyor?
İyi akşamlar.
Öncelikle bootloader açtığınızı belirtiyosunuz. Konunun ilk mesajında yazdıklarımı okudunuz mu?
64Bit Bilgisayarınıza; , 'ları indirip kurun. İlk mesajı tam olarak okuyun zor birşey değil kolaylıkla yapacaksınız. Root yapmak için dosyasını önceden telefon hafızasına indirin. Mi5 için link var oradan recovery dosyasını indirip Öncelikle TWRP kurun. TWRP kurduktan sonra TWRP'nin silinmemesi ve Root yapmak için indirdiğiniz Magisk dosyasını 1. mesajdaki görsellerdeki gibi İnstall'a tıklayıp bulun seçin ve aşağıdan kaydırarak yükleyin root tamam.
Sonra telefon açılsın indirin cihaza ve yeniden kapatın. Ses Açma ve Güç tuşuna aynı anda 3 sn kadar basın TWRP açılacak magiski yüklediğiniz gibi dosyasını da flaşlayın (yükleyin). buradan da yı indirip kurduğunuzda işlem tamamdır.

Üst Alt