Recovery Mi5 ve Diğer Xiaomi Cihazlara TWRP Yükleme Anlatımı MIUI9/10 (Nougat/Oreo)

anıl72

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
anıl
Cihazım
mi5
Konular
0
İyi akşamlar.
Öncelikle bootloader açtığınızı belirtiyosunuz. Konunun ilk mesajında yazdıklarımı okudunuz mu?
64Bit Bilgisayarınıza; , 'ları indirip kurun. İlk mesajı tam olarak okuyun zor birşey değil kolaylıkla yapacaksınız. Root yapmak için dosyasını önceden telefon hafızasına indirin. Mi5 için link var oradan recovery dosyasını indirip Öncelikle TWRP kurun. TWRP kurduktan sonra TWRP'nin silinmemesi ve Root yapmak için indirdiğiniz Magisk dosyasını 1. mesajdaki görsellerdeki gibi İnstall'a tıklayıp bulun seçin ve aşağıdan kaydırarak yükleyin root tamam.
Sonra telefon açılsın indirin cihaza ve yeniden kapatın. Ses Açma ve Güç tuşuna aynı anda 3 sn kadar basın TWRP açılacak magiski yüklediğiniz gibi dosyasını da flaşlayın (yükleyin). buradan da yı indirip kurduğunuzda işlem tamamdır.
hepsini okudum hocam.terimleri pek bilmediğimden anlamak zaman alıyor .cevabınız gerçekten benim gibi bu konulara yabancı kişiler için gerçekten çok yararlı, çok basit ve anlaşılır anlatımınızdan dolayı çok teşekkür ederim hocam yarın ilk fırsatta deneyeceğim.

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
hepsini okudum hocam.terimleri pek bilmediğimden anlamak zaman alıyor .cevabınız gerçekten benim gibi bu konulara yabancı kişiler için gerçekten çok yararlı, çok basit ve anlaşılır anlatımınızdan dolayı çok teşekkür ederim hocam yarın ilk fırsatta deneyeceğim.
rica ederim çok sağolun deneyip olumlu dönüşünüzü bekliyorum inşallah clap~~

anıl72

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
anıl
Cihazım
mi5
Konular
0
hocam 2 saattir ugrasıyorum sırasıylaherşeyi yaptım ama yok.pdanet+ indirdim kurdum telefona bağlanmadı,android için olan apk sını telefonuma indirdim kurdum ordan usb tetheringi açtım ve bağlandı ama telefonu kapatınca fastboot moduna girince görmüyor telefonu.adb yi açıp ilk komutu yapıştırdım waiting for any device yazdı.2dakika falan bekledim birşey değişmedi acaba pdanet e tel baglanamadıgından mıdır?

Son düzenleme:

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
hocam 2 saattir ugrasıyorum sırasıylaherşeyi yaptım ama yok.pdanet+ indirdim kurdum telefona bağlanmadı,android için olan apk sını telefonuma indirdim kurdum ordan usb tetheringi açtım ve bağlandı ama telefonu kapatınca fastboot moduna girince görmüyor telefonu.adb yi açıp ilk komutu yapıştırdım waiting for any device yazdı.2dakika falan bekledim birşey değişmedi acaba pdanet e tel baglanamadıgından mıdır?
Hocam adb'ye komutu yazdığınızda fastboot modunda cihazı bağlayınca waiting for any device diyorsa cihazı görmediğindendir ve driverlerde sorun vardır. pcye kurun tekrar minimal adb Komutları girip deneyin yine waiting çıkarsa cihaz bağlıyken pda neti kapatın devam edecektir

anıl72

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
anıl
Cihazım
mi5
Konular
0
cihaz bağlıyken pdaneti kapatarak oldu hocam.çok ama çok teşekkür ederim.sadece camera2api eki link kaybolmuş onu netten buldum indirdim.
bu saatten sonra cihaza neler yapabilirim acaba reklamsız youtube yada telefonda istemediğim ama içinde kendiliğinden yüklü olan uygulamaları nasıl kaldırabilirim gibi neler var hocam

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27
İyi akşamlar.
Öncelikle bootloader açtığınızı belirtiyosunuz. Konunun ilk mesajında yazdıklarımı okudunuz mu?
64Bit Bilgisayarınıza; , 'ları indirip kurun. İlk mesajı tam olarak okuyun zor birşey değil kolaylıkla yapacaksınız. Root yapmak için dosyasını önceden telefon hafızasına indirin. Mi5 için link var oradan recovery dosyasını indirip Öncelikle TWRP kurun. TWRP kurduktan sonra TWRP'nin silinmemesi ve Root yapmak için indirdiğiniz Magisk dosyasını 1. mesajdaki görsellerdeki gibi İnstall'a tıklayıp bulun seçin ve aşağıdan kaydırarak yükleyin root tamam.
Sonra telefon açılsın indirin cihaza ve yeniden kapatın. Ses Açma ve Güç tuşuna aynı anda 3 sn kadar basın TWRP açılacak magiski yüklediğiniz gibi dosyasını da flaşlayın (yükleyin). buradan da yı indirip kurduğunuzda işlem tamamdır.
Çok net ve fazla soru sormaya meydan vermeyen bir açıklama olmuş.,Emeğinize, elinize sağlık..Teşekkürler...

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
Çok net ve fazla soru sormaya meydan vermeyen bir açıklama olmuş.,Emeğinize, elinize sağlık..Teşekkürler...
Çok sağolun hocam rica ederim

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

anıl72

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
anıl
Cihazım
mi5
Konular
0
Hocam bir talihsizlik yaşadım. Youtube vanced indirirken yanlışlıkla mı a2/miui 10indirmisim sonrasında hatayı anlatıp magiskten sildim ama kendi kamera uygulaması çalışmıyor. Sadece Google camera çalışıyor. Eskisini de aktif etmenin bir yolu var mı acaba

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
Hocam bir talihsizlik yaşadım. Youtube vanced indirirken yanlışlıkla mı a2/miui 10indirmisim sonrasında hatayı anlatıp magiskten sildim ama kendi kamera uygulaması çalışmıyor. Sadece Google camera çalışıyor. Eskisini de aktif etmenin bir yolu var mı acaba
Hocam suan sürümünüz nedir. Benim 8.11.1 global betadan stock kamera uygulamasını paylaşıyorum. Önce yüklü uygulamalardan kamera uygulamasının verilerini temizleyin sonra linkten indirip yüklemeyi deneyin

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt