Yardım Mi5 Muhtemel Ev Tuşu Sorunu

xezgin

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
1
Ev tuşuna hafif basınca çalışmıyor fakat beni rahatsız eden asıl problem: telefon kilitli durumdayken sürekli kilit tuşuna veya ev tuşuna basılmış gibi ekranı açıyor, bu da sürekli ekranın çalışmasına yol açıyor, problemi kendim çözebilmek adına ev tuşunu tamamen iptal etmeye bile varım fakat ayarları kurcalamak fayda etmedi bulamadım, bu konuda yardım edebilirseniz çok müteşekkir olacağım. :)

Ankarada teknik servis alabileceğim bir yere de başvurabilirim fakat daha önce bunun gibi sorunlarla kendim başa çıkabildim mesela bataryamı değiştirebilmiştim.

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Öncelikle bu sorun hakkında forumda orta tuşu iptal eden bir ayar var ( root gerekli ) test eden benim =)

Konu burada ,

Yardım - Mi 5 Ekranın Kendi Kendine Uyanması sorunu (screen blinking)

ancak ben servise gönderdim ve tamamen ön paneli değiştirdiler bu sorun sebebi ile jdi idi sharp panel takıldı sorun düzeldi , onun dışında biz çözüm bulamaya bilirsiniz ben 3 hafta aradım =)

komplo teorisi gibi gelecek ama ben miui 10 dan kaynaklı olduğunu düşünüyorum çünkü kapanma sorunları v.s de başlamıştı bu sebeple miui 10 kullanmıyorum senin sorununda muhtemelen miui 10 dan sonra olmuştur.

Oyla:

Asaf04

Yârdan Uzak Aleme Daldık...
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Asaf
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Ben çift tıklama özelliğini kapattığım zaman düzelmişti MIUI da benim de jdi paneldi

Oyla:

ahmettokatli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
mi 5
Konular
5
aynı sorun bende de var miui 10 geçtikten sonra oldu.. hafif bastığımda her zaman algılamıyor her türlü ayar yaptım ancak olmadı

Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
aynı sorun bende de var miui 10 geçtikten sonra oldu.. hafif bastığımda her zaman algılamıyor her türlü ayar yaptım ancak olmadı

en iyisi miui 8 bence mi 5 için artık , gerisi sorun yaratıyor artık

Oyla:
Üst Alt