Yardım mi5 konum bulamıyorum!!

Yigitozturk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yiğit öztürk
Cihazım
Mi 5
Konular
17
arkadaşlar telefonu geçen sene almıştım garantisi sürüyor telefonda konum bulamıyorum anlık olarak gelse bile gidiyor bazen arabada lazım oluyor ve kullanamıyorum kesinlikle bulmuyor(pil tasarrufunu kapatarak denedim faydası olmadı) ne önerebilirsiniz normalde istanbuldayım bulmuyordu bugün antalya da deniyim dedim eve kadar sorunsuz getirdi sebebini anlayamadım rom yükleme olayını düşünmüyorum bu arada cihazım Mİ5

FireLife71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
37
arkadaşlar telefonu geçen sene almıştım garantisi sürüyor telefonda konum bulamıyorum anlık olarak gelse bile gidiyor bazen arabada lazım oluyor ve kullanamıyorum kesinlikle bulmuyor(pil tasarrufunu kapatarak denedim faydası olmadı) ne önerebilirsiniz normalde istanbuldayım bulmuyordu bugün antalya da deniyim dedim eve kadar sorunsuz getirdi sebebini anlayamadım rom yükleme olayını düşünmüyorum bu arada cihazım Mİ5

GPS Test programlarını kullanıp çalışıp çalışmadığını test edebilirsiniz cihazınızın stabil olarak.
Ayrıca kurulu olan Rom nedir cihazınızda ?
Ayarlar/Telefon Hakkında Çekirdek Sürümüne 3 defa dokunup gelen Hardware tests menüsünde 32. Madde olan GPS testi de yapabilirsiniz.

Oyla:

Yigitozturk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yiğit öztürk
Cihazım
Mi 5
Konular
17
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
telefonda global kararlı 9.6.1.0 sürüm bulunmakta screenshot ta gözüken sonuç yaklaşık 2 dakika sonucunda ulaştığım sonuçtur (konum yüksek doğrulukta)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

FireLife71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
37
telefonda global kararlı 9.6.1.0 sürüm bulunmakta screenshot ta gözüken sonuç yaklaşık 2 dakika sonucunda ulaştığım sonuçtur (konum yüksek doğrulukta)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bir sorun yok GPS ile alakalı sıkıntı donanımsal olarak.
Bulunduğunuz mevki veya konum gereği GPS nokta atış konum bulabilmesi için interneti kullanma gereği duyabilir mobil cihazlarda sapma olasılığına bağlı olarak.Uzun yolculuklarda da kopmalar yaşanabilir az da olsa sık sık olması cihazda yazılımsal veya donanımsal problem olduğunu gösterebilir.
Yazılımsal bir sorun da görünmüyor ama yine de Ayarlar/Ek Ayarlar/Yedekleme& sıfırla menüsünden temiz bir kurulum yapabilirsiniz.
Tüm bilgileriniz silinecektir bu işlem ile mutlaka yedekleme alınız.

Oyla:

Yigitozturk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yiğit öztürk
Cihazım
Mi 5
Konular
17
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bir sorun yok GPS ile alakalı sıkıntı donanımsal olarak.
Bulunduğunuz mevki veya konum gereği GPS nokta atış konum bulabilmesi için interneti kullanma gereği duyabilir mobil cihazlarda sapma olasılığına bağlı olarak.Uzun yolculuklarda da kopmalar yaşanabilir az da olsa sık sık olması cihazda yazılımsal veya donanımsal problem olduğunu gösterebilir.
Yazılımsal bir sorun da görünmüyor ama yine de Ayarlar/Ek Ayarlar/Yedekleme& sıfırla menüsünden temiz bir kurulum yapabilirsiniz.
Tüm bilgileriniz silinecektir bu işlem ile mutlaka yedekleme alınız.
çok teşekkür ederim zaten telefonu aldığımda biraz geriden de gelse çalışıyordu bir ara sıfırladım ondan sonra sıkıntı çıkmaya başladı eve döndüğüm zaman dediğiniz işlemi yapacağım

Oyla:
Üst Alt