Rehber Mi5 için Test Point Metodu ile Unbrick Yapma Anlatımı

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Unbrick Mi5
Bildiğiniz gibi miui 8.1 den itibaren cihazlarda adb veya fastboot yoluyla edl mode alma devre dışı bırakıldı. Bu yüzden cihazı edl mode alabilmek için test noktalarını kullanmamız gerekiyor.

Mi5 için test noktaları aşağıdaki resimde göstermiştir;
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Öncelikle cihazınızın başına gelen herhangi bir durumdan dolayı sorumluluk kabul etmiyorum. Sorumluluk uygulayana aittir.

Önemli: İşlemlere başlamadan önce, yedek alındığından ve telefon bataryasının yeterli (%50 ve üzeri) düzeyde olduğundan emin olun.

İşlem Adımları:

- Windows işletim sistemi sürücü imzalamasını devre dışı bırakın. Nasıl olacağını öğrenmek için alttaki konuya göz atın.
Rehber - Windows 8 ve10'da Sürücü İmzası Zorlamasını Devre Dışı Bırakma
- Rehber - 64 Bit MiFlash indirip bilgisayarınıza yükleyin.
- Mi5 için uygun u indirip klasöre çıkarın.
- Cihazın arka kapağı ve mainboard muhafazasını sökün.
- Batarya konnektörünü anakart üzerindeki soketinden çıkarın.
- USB kablosunu Telefona bağlayın (Pilin çıkartıldığından emin olun).
- Test noktalarını cımbız veya bir tel yardımıyla kısa devre edin, bilgisayarınız yeni donanım algılayacak, kısa devreyi kaldırın.
- Eğer sisteminizde daha önceden qualcomm sürücüleri yüklü değilse, Aygıt Yöneticisi'nde QHUSB_BULK veya Qualcomm HS-USB adında yeni bir cihaz olduğunu göreceksiniz.
- Sürücü yazılımını güncelleştir > Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara >
C:\Program Files\Xiaomi\MiPhone\Google\Driver
seçip sürücüleri kurmalısınız.
- Sürücüler başarılı bir şekilde kurulacak ve aygıt yöneticisinde bağlantı noktasını Qualcomm HS-USB QDloader 9008 (COM XX) şeklinde göreceksiniz.
- Miflash ile fastboot romu seçip kurulumu başlatın (Kurulum 10-20 dk arası sürebilir).
- Kurulum tamamlandıktan sonra usb kabloyu çıkarıp batarya konnektörünü yerine takıp cihazınızı çalıştırın.

Geçmiş olsun ;)

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28
Faydalı bir anlatım olmuş hocam, android 6 dan 7 ye geçerken telefon brick olmuştu uzun araştırmalar sonucu bu şekilde hayata döndürmüştüm telefonu, elinize sağlık.

Tiwet

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tibet
Cihazım
Mi5
Konular
3
Telefonu hiçacılmayanlar için uygulanır mı ?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Telefonu hiçacılmayanlar için uygulanır mı ?
Açılmama nedenine göre değişiklik gösterebilir ancak genel olrak söylemek gerekirse eğer cihazınızda yazılımsal bir sorun varsa bu yöntem ile çözebilirsiniz.

anka45

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
0
Ben bu yöntemle telefonu kurtarıyorum ama bir müddet sonra telefon tekrar kapanıp açılmıyor yine bu yöntemle yükleme yapıyorum normal bir şekilde açılıyor 3 kez oldu şimdi yine kapandı hiç tepki vermiyor bataryam eskidi onunla alakası olabilir mi acaba bu şekilde telefonu kullanamıyorum ne zaman kapanacak belli olmuyor...
Tecrübesi olan veya başına böyle birşey gelen arkadaş var mı bu yöntemle telefonunu açan arkadaşların tekrar kapanmadı mı acaba?
Teşekkürler....
Saygılar....

sefacyhn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Mi 5s
Konular
2
Bu yöntemi denedim fakat.Dosya sonuna gelindi (receiving hello packet) hatası alıyorum.Batarya takılı iken flashlayabiliyorum böyle bir sorun yok ama dediğiniz yöntemde hata mesajı alıyorum.Batarya takılı iken flashlamak hiç bir işe yaramıyor, telefon açılmıyor.Güç entegrem bozulmasından şüpheleniyorum.

cmert

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Coşku
Cihazım
Galaxy S10
Konular
16
merhaba bu yöntemle rom downgrade yapabilir miyiz. ona göre işleme girişeceğim :)

otebostan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
enes
Cihazım
mi 5
Konular
1
ben kısa devre yapıyorum bilgisayarda hiçbir değişiklik olmuyor. :)

cmert

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Coşku
Cihazım
Galaxy S10
Konular
16
yukarıda açıklamada batarya soketi çıkık vaziyette usb kabloyu bağlayın yazılmış, bu şekilde anlık bağlanıp kayboluyor. batarya soketini takınca görüyor ve kalıyor. başka kaynaklarda da batarya soketi takılı olması gerektiği yazılmış. yukarıda neye göre batarya soketi çıkık olması gerektiği yazılmış anlayamadım

saliko12

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
erdem salih
Cihazım
mi 5
Konular
2
Unbrick Mi5
Bildiğiniz gibi miui 8.1 den itibaren cihazlarda adb veya fastboot yoluyla edl mode alma devre dışı bırakıldı. Bu yüzden cihazı edl mode alabilmek için test noktalarını kullanmamız gerekiyor.

Mi5 için test noktaları aşağıdaki resimde göstermiştir;
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Öncelikle cihazınızın başına gelen herhangi bir durumdan dolayı sorumluluk kabul etmiyorum. Sorumluluk uygulayana aittir.

Önemli: İşlemlere başlamadan önce, yedek alındığından ve telefon bataryasının yeterli (%50 ve üzeri) düzeyde olduğundan emin olun.

İşlem Adımları:

- Windows işletim sistemi sürücü imzalamasını devre dışı bırakın. Nasıl olacağını öğrenmek için alttaki konuya göz atın.
Rehber - Windows 8 ve10'da Sürücü İmzası Zorlamasını Devre Dışı Bırakma
- Rehber - 64 Bit MiFlash indirip bilgisayarınıza yükleyin.
- Mi5 için uygun u indirip klasöre çıkarın.
- Cihazın arka kapağı ve mainboard muhafazasını sökün.
- Batarya konnektörünü anakart üzerindeki soketinden çıkarın.
- USB kablosunu Telefona bağlayın (Pilin çıkartıldığından emin olun).
- Test noktalarını cımbız veya bir tel yardımıyla kısa devre edin, bilgisayarınız yeni donanım algılayacak, kısa devreyi kaldırın.
- Eğer sisteminizde daha önceden qualcomm sürücüleri yüklü değilse, Aygıt Yöneticisi'nde QHUSB_BULK veya Qualcomm HS-USB adında yeni bir cihaz olduğunu göreceksiniz.
- Sürücü yazılımını güncelleştir > Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara >
C:\Program Files\Xiaomi\MiPhone\Google\Driver
seçip sürücüleri kurmalısınız.
- Sürücüler başarılı bir şekilde kurulacak ve aygıt yöneticisinde bağlantı noktasını Qualcomm HS-USB QDloader 9008 (COM XX) şeklinde göreceksiniz.
- Miflash ile fastboot romu seçip kurulumu başlatın (Kurulum 10-20 dk arası sürebilir).
- Kurulum tamamlandıktan sonra usb kabloyu çıkarıp batarya konnektörünü yerine takıp cihazınızı çalıştırın.

Geçmiş olsun ;)
bilgisayarın 64 bit olması gerektiği söyleniyor doğrumu

Üst Alt