Yardım Mi5 hoparlör sesi cızırtılı

beyliceli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ZEKİ
Cihazım
Mİ9T
Konular
74
Arkadaşlar slm 2 yıldır sorunsuz kullandığım mi5 telefonum bugün hoparlörler den cızırtılı ses vermeye başladı ufledim felan ama yine ses düşük ayrıca servise vermeden yapılacak işlem varmı acaba

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Su temasi oldu mu? Toz dolmuş olma ihtimali de var. Eğer garantiniz devam ediyorsa hiç riske atmadan servise gönderin hocam.

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Telefonu kapatın, elektrikli süpürge ile en düşük ayarda 5-10 dakika vakum yapın. Geçici olarak çözüm sağlayacaktır size.

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Telefonu kapatın, elektrikli süpürge ile en düşük ayarda 5-10 dakika vakum yapın. Geçici olarak çözüm sağlayacaktır size.
Hocam bende de Ses çok az geliyor ama cızırtı yok, bu işlem gerçekten de işe yarıyorsa, dileyin benden ne dilerseniz

Gesendet von meinem Mi Max 2 mit Tapatalk

Oyla:

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Hocam bende de Ses çok az geliyor ama cızırtı yok, bu işlem gerçekten de işe yarıyorsa, dileyin benden ne dilerseniz

Hocam kesin işe yarıyor, diyemem ama faydası olan bir işlem. Ağzı küçük huni, ilaç şişesi kapağı, enjektör ucu gibi ince bişeyi süpürge başlığına koyup çekerseniz daha fazla etki gösterir. Ama dediğim gibi kesin çözüm değildir.
Babamın iphone 5inde aynı sorun vardı. Hoparlörü söktüm, üstünde bez gibi bir filtre vardı ve baya kirliydi. Onun yerine esnek bir polyester kumaş gerdirerek yerleştirdim. Orjinalinden bile daha iyi oldu haha--
Ama bazen sorun donanımsal olabiliyor. Filtre değiştirmek de işe yaramıyor. O yüzden adım adım denemeniz lazım.
Elektrikli süpürge, olmazsa selülozik tiner, olmazsa filtre değişimi, olmazsa donanım değişimi.

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hocam kesin işe yarıyor, diyemem ama faydası olan bir işlem. Ağzı küçük huni, ilaç şişesi kapağı, enjektör ucu gibi ince bişeyi süpürge başlığına koyup çekerseniz daha fazla etki gösterir. Ama dediğim gibi kesin çözüm değildir.
Babamın iphone 5inde aynı sorun vardı. Hoparlörü söktüm, üstünde bez gibi bir filtre vardı ve baya kirliydi. Onun yerine esnek bir polyester kumaş gerdirerek yerleştirdim. Orjinalinden bile daha iyi oldu haha--
Ama bazen sorun donanımsal olabiliyor. Filtre değiştirmek de işe yaramıyor. O yüzden adım adım denemeniz lazım.
Elektrikli süpürge, olmazsa selülozik tiner, olmazsa filtre değişimi, olmazsa donanım değişimi.
Teşekkürler, Süpürge ile denerim, diğerleri beni aşar hocam, beceri isteyen şeyler bunlar, hanım beni, yolda düşer bir yerimi kırarım diye yanlız sokağa bırakmıyor

Oyla:
Üst Alt