Rehber Mi5 Global Stable 9.5.3.0'a Güncellemeyin

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
Mi5 için OTA'dan Global stable 1.3GB boyutunda 9.5.3.0 güncellemesi geldi.

Edit: İndirip kurdum. Cihaz kendini resetlemeye başladı. MiFlash ile yeniden kurmak zorunda kaldım bilginize.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

YÖNETİM NOTU

Mi5 Kullanıcılarının Dikkatine!

Kullanıcılarımızdan gelen geri bildirimler doğrultusunda OTA üzerinden dağıtılan 9.5.3.0 güncellemesinin pek çok cihazda yeniden başlatma, açılmama, ayar kayıpları vb. sorunlara neden olduğunu öğrenmiş bulunmaktayız.

Cihazlarına bildirim olarak bu güncelleme gelen kullanıcılarımızın güncellemeyi kesinlikle yüklememesini, henüz bildirim gelmeyen kullanıcılarımızın ise otomatik güncelleme ayarlarını kapatmalarını önemle tavsiye etmekteyiz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

vega1977

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Haşim
Cihazım
Mi5 pro
Konular
2
Miui 10 gelmiş mi bu güncelleme de

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28
miui 10 daha betaya bile çıkmadı stabile gelmesini nasıl bekliyorsunuz hemen, en erken ağustos ortası eylül gibi olur gelmesi

whom

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Aynı güncelleme bana da 122mb lık dosya olarak gelmişti, bir kaç hata düzeltmesi olarak gözüküyordu. Kurduktan sonra telefon zorla açıldı ve açıldıktan bir dakika sonra kendiliğinden resetlendi ve açılış ekranında resetlenip durdu. Konuyu açan arkadaş gibi ben de mi flash ile son stabil sürümü yükleyerek düzeltebildim. Yedek almadan benzer durumu yaşayan arkadaşlar miflash ta yükleme yaparken ''save user data'' seçeneği ile yüklemeyi yapsınlar, daha sonra telefon açılınca yedeklerini alıp fabrika ayarlarına sıfırlasınlar.

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
Miui 10 gelmiş mi bu güncelleme de

miui 10 akdrhmz dediği gibi daha stabil çıkmasına bayağı var ayrıca bu güncellemede oreo bile gelmemiş 9.5.2.0 a geri döndüm fastboot rom indirip mi flash ile 9.5.3.0a güncelleyeceğim

miui 10 daha betaya bile çıkmadı stabile gelmesini nasıl bekliyorsunuz hemen, en erken ağustos ortası eylül gibi olur gelmesi
[doublepost=1528126896,1528126778][/doublepost]
Aynı güncelleme bana da 122mb lık dosya olarak gelmişti, bir kaç hata düzeltmesi olarak gözüküyordu. Kurduktan sonra telefon zorla açıldı ve açıldıktan bir dakika sonra kendiliğinden resetlendi ve açılış ekranında resetlenip durdu. Konuyu açan arkadaş gibi ben de mi flash ile son stabil sürümü yükleyerek düzeltebildim. Yedek almadan benzer durumu yaşayan arkadaşlar miflash ta yükleme yaparken ''save user data'' seçeneği ile yüklemeyi yapsınlar, daha sonra telefon açılınca yedeklerini alıp fabrika ayarlarına sıfırlasınlar.
bence hiç güncellemeyin sıkıntılı bir güncelleme gibi veya 9.5.3.0 fastboot romunu indirip mi flashtan yüklemek belki iyi olabilir

Violonist

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Feyyaz
Cihazım
Mi NOTE 10 5G
Konular
4
Şimdi forumu miui global forumu araştırdım, telefon açılmama sorunu yaşayanlar varmış, bir kaç gün yüklememekte fayda var

whom

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Miui.com da da aynı sorunu yaşayan kişiler olmuş. Konunun birisinde bana da gelen 122mb lık güncellemenin ekran görüntüsü mevcut. Güncelleme boyutuna aldanıp bir kaç küçük sorunu fixlemişlerdir diye düşünüp çekinmeden kurmuştum. Sonra bütün gece miflash ile bir önce ki sürüme dönüp uygulama yüklemeye ve telefon ile uygulamaların ayarlarını yapmakla uğraştım. Artık ne tür güncelleme olursa olsun bir kaç gün bekleyip deneyimleri görmeden yüklemeyeceğim.

vega1977

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Haşim
Cihazım
Mi5 pro
Konular
2
Betaya çıktı kardeşim bulamazsan linki atarım ama cince ve ing var bide miui tr rom 10 u tr custom olarak mi6 için yaptı mi5 i de şuan yapıyor

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28
Betaya çıktı kardeşim bulamazsan linki atarım ama cince ve ing var bide miui tr rom 10 u tr custom olarak mi6 için yaptı mi5 i de şuan yapıyor

hocam o çıkanlar kapalı beta bir nevi alpha sürüm, public beta 10 haziran sonrası tahmini 14-15 haziranda gelecek, gelen sürüm çin beta olacak global beta muhtemelen 7 haziranda hindistanda yapılan etkinlikle redmi 2s ile birlikte tanıtılacak

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
9.5.3.0 güncellemesini yüklemeyen arkadaşlar kesinlikle yüklemeyin fastboot romunu dahi indirip mi flashtan kurdum aynı cihazı resetliyor.

Üst Alt