Mİ5 fotograf kalitesi

koko355

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
koray
Cihazım
discovery
Konular
25
Bence pekte tanıtım videolarına kanmamak lazım keza mi5s ile note 4 kıyasladım kamera da sınıfta kaldı. Neden mi? Note4 ve mi5s ile gündüz veya gece çekimi yapmadan öncce kamera açık bırakıyorum ekrana bakıyorum mi5s daha canlı ve okunaklı gibi sonra her iki cihazda çekim yapıyorum, bir de bakmışım o ne bizim resim pert sanki pixellere ayrılmış gibi hava katıyor. Yakınlaştırayım dedim nasıl çıkmış resim pixell olayı daha belirgin ve note4 netliğini korurken benim cihaz pert etti resmi. Sonra dedim belki elim titredi sabitledim aynı eğer titreseydi note4 aynı görüntüyü verirdi. Titreşim modunu değiştirdim fark yok. Sonra dedim çekmeden önce net gösteriyor (yakınlaştırmadan) , çektikten sonra bu hal alıyorsa şahsi gözlemim bu cihazlarda yazılım eksikliği var. İphone 5 kullanıcısıydım kamera gayet iyiydi elimde leeco 2 de var birçok kamera kullandım ama bu cihazların kronik sorunu bence yazılım. :^)
Öncelikle şöyle söyleyeyim bu tanıtım videosu değil kıyas videosu. Arkadaşımda iphone 6s+ var bizzat aynı yerleri beraber çekerek kıyasladik ve açık ara mi5 aldı tamamen objektif koşullarda objektif yorumlarla test ettik. Yazılımsal bir sorunun olabilir ya da lensinde toz vb bir şey olabilir istersen örnek fotoğraflar atabilirim

teknolojibil

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
alperen
Cihazım
iphone 5
Konular
2
Öncelikle şöyle söyleyeyim bu tanıtım videosu değil kıyas videosu. Arkadaşımda iphone 6s+ var bizzat aynı yerleri beraber çekerek kıyasladik ve açık ara mi5 aldı tamamen objektif koşullarda objektif yorumlarla test ettik. Yazılımsal bir sorunun olabilir ya da lensinde toz vb bir şey olabilir istersen örnek fotoğraflar atabilirim
Birşeyi kıyaslarkan aslın da o ürünü tanıtıyorsunuz da bir ürünün + ve - 'lerini ele alırken bu cihaz bu kadar iyi veya bu kadar kötü diyerek o ürünün özelliği tanımlanır .Koşullar elbette farklılık gösterecek zaman mekan bunlar normaldir. Ben mi5 'i bilmiyorum elimde mi5s var bende o kalite yok yakın zamanda konunun anlaşılması için resim ekleyeceğim.

kral1213

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
9
mi5s le çektiğim fotoğraflar samsunglar ve iphone lerde yok bence global rootsuz kullanıyorum.

teknolojibil

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
alperen
Cihazım
iphone 5
Konular
2
mi5s le çektiğim fotoğraflar samsunglar ve iphone lerde yok bence global rootsuz kullanıyorum.
Bende orijinal rom kullanıyorum , tabi ki de o size göre öyledir ama bana göre öyle değil. drunk~~ Herkes memnun bir ben memnun değilim anlaşılan birde konuyu açan arkadaş. haha--

kral1213

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
9
Bende orijinal rom kullanıyorum , tabi ki de o size göre öyledir ama bana göre öyle değil. drunk~~ Herkes memnun bir ben memnun değilim anlaşılan birde konuyu açan arkadaş. haha--
bazı mi5 lerde kamera odak sorunu varmış yazılımsal olarak değil üretim hatası olarak belki bundan kaynaklıdır ?

BurakC.

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi5
Konular
3
Bence pekte tanıtım videolarına kanmamak lazım keza mi5s ile note 4 kıyasladım kamera da sınıfta kaldı. Neden mi? Note4 ve mi5s ile gündüz veya gece çekimi yapmadan öncce kamera açık bırakıyorum ekrana bakıyorum mi5s daha canlı ve okunaklı gibi sonra her iki cihazda çekim yapıyorum, bir de bakmışım o ne bizim resim pert sanki pixellere ayrılmış gibi hava katıyor. Yakınlaştırayım dedim nasıl çıkmış resim pixell olayı daha belirgin ve note4 netliğini korurken benim cihaz pert etti resmi. Sonra dedim belki elim titredi sabitledim aynı eğer titreseydi note4 aynı görüntüyü verirdi. Titreşim modunu değiştirdim fark yok. Sonra dedim çekmeden önce net gösteriyor (yakınlaştırmadan) , çektikten sonra bu hal alıyorsa şahsi gözlemim bu cihazlarda yazılım eksikliği var. İphone 5 kullanıcısıydım kamera gayet iyiydi elimde leeco 2 de var birçok kamera kullandım ama bu cihazların kronik sorunu bence yazılım. :^)
hocam ben kameradan oldukça memnunum ve her türlü denememde her cihazı ezdi geçti bunlar arasında iphone 6 6s s7 edge de mevcut cihazda sorun olabilir sizin benim cihaz mi5 bu arada

teknolojibil

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
alperen
Cihazım
iphone 5
Konular
2
hocam ben kameradan oldukça memnunum ve her türlü denememde her cihazı ezdi geçti bunlar arasında iphone 6 6s s7 edge de mevcut cihazda sorun olabilir sizin benim cihaz mi5 bu arada
Bana özelden kalitesi düşürmeden bir tane resim gündüz ve gece yollar mısın çektiğiniz varsa.

yasinsil

#Hash
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
OnePlus 5
Meslek
Uçak Teknisyeni
Konular
11
Tamamen benim telefonum baz alınarak yazılmıştır.

Mi5 kullanıyorum güneş ışığı az olan ortamlarda berbat bir çekim kalitesi var. Fotoğraf bildiğin noise denilen şeyle kaplı. Evin içinde florasan lambada olsun sarı ampul olsun hiç fark etmiyor ortamda güneş ışığı direk olarak gelmiyorsa parazitli çekim yapıyor. Artı video çekerken bu kadar kötü 4K çekim yapan başka bir telefon daha görmedim. Evet bildiğin kamerasını yerden yere vuruyorum. Sorun benim cihazda ise nasıl anlayabilirim bilmiyorum bu konuyu görene kadar sadece benim cihazda böyledir diye umuyordum.(Sorun benim cihazda ise kusura bakmayın. Ha heEn sevdiğim özelliği OIS di ve şuanda oda bozuk sayılır. Telefonu ne zaman yeniden baslatsam tekrar kalibre etmek gerekiyor. Ve bu günden güne benim canımı sıkmaya devam ediyor. Bilmişlik yapıp atarlı giderli cevap verecek arkadaşlar lütfen yazdıklarımı muhataba almasın. Bana bu konuda yardımcı olabilecek, eğer yazılımsal ise çözüme kavuşturabilecek arkadaşlar yazsın.

Stabil 8.1.4.0 kullanıyorum.

Üst Alt