Yardım Mi5 Ekranda İzi Kalan Yazı ve İkonlar

ertancetin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Mali Müşavir
Konular
63
Merhabalar. Mi5 kullanıyorum. Şu birkaç günde gözüme çarpan bir sorun var. Sorun sanırım ekran paneli ile ilgili gibi. Örnek vererek anlatayım. Misal Whatsapp üzerinden 5 dakika boyunca Ali isimli biriyle konuştum. Sonra geri döndüm ve tarayıcıyı açtım. Hâlâ o yazının olduğu yerde silik bir biçimde Ali çevrimiçi yazıyor. Acaba yazılımla mı ilgili diye ekran görüntüsü aldım ama ekran görüntüsünde böyle bir durum yok. Acaba ne yapmalıyım yardımcı olabilir misiniz?

creed90

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mİ5 Pro
Konular
20
Merhabalar. Mi5 kullanıyorum. Şu birkaç günde gözüme çarpan bir sorun var. Sorun sanırım ekran paneli ile ilgili gibi. Örnek vererek anlatayım. Misal Whatsapp üzerinden 5 dakika boyunca Ali isimli biriyle konuştum. Sonra geri döndüm ve tarayıcıyı açtım. Hâlâ o yazının olduğu yerde silik bir biçimde Ali çevrimiçi yazıyor. Acaba yazılımla mı ilgili diye ekran görüntüsü aldım ama ekran görüntüsünde böyle bir durum yok. Acaba ne yapmalıyım yardımcı olabilir misiniz?
Ghost Screen hatası olabilir eğer bu şekilde devam ederse garantiye göndermeniz de fayda var..

Oyla:

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269

sorununuzla alakalı benzer bir konu

https://forum.miuiturkiye.net/konu/mi5-ekranda-kalan-izler-ghost-screen.12347/#post-129724

Oyla:

ertancetin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Mali Müşavir
Konular
63
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Garantiye yollamalı mıyım? İthalatçı garantili olduğu için nasıl olduğunu bilmiyorum

Oyla:

Bu_kalemun

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burhan
Cihazım
Discovery
Konular
1
Evet dostum aynı sorun bende de var. Bu soruna genellikle amoled ekranlarda denk geliyorlar ama ips ekranda neden oldu bilmiyorum.Sorunu araştırdım servis yolu göründü. Çünkü sorunun adi pixel burn in yada piksel yanmasi diyorlar.Uzun süre açık kalan görüntü açık renklerde ise daha belirgin iz bırakıyor.Acik kalan program 10 dakika sonra nerdeyse silüet olarak ekranda.Youtubedan video izle gidecektir çoğunlukla çünkü sabit görüntü yok. Çünkü o belgedeki piksellerde ekran yenileme duyarlılığı azalmış durumda ve görüntü izi bırakıyor. Geçici fix programları var ama sorun tekrar olacaktır.Ekran değişimi şart ne yazikki.

Daha detaylı bilgi için bak bence.

Son düzenleme:
Oyla:

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
Bende de aynı sorun 1 haftadir vsr. Googledan araştırdım ve mi5 lerde hiç kimsede bu sorunun olmadığını gördüm. Ancak son 1 hafta da sadece bizim forumda 3 kişinin başına gelmiş olması da çok enteresan. Hepimizin ki ayni anda nasil gitti anlamadım. Muhtemelen lgd panelli olan mi5 lerin hepsinde çıkacak bu sorun.

Oyla:

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24

Evet dostum aynı sorun bende de var. Bu soruna genellikle amoled ekranlarda denk geliyorlar ama ips ekranda neden oldu bilmiyorum.Sorunu araştırdım servis yolu göründü. Çünkü sorunun adi pixel burn in yada piksel yanmasi diyorlar.Uzun süre açık kalan görüntü açık renklerde ise daha belirgin iz bırakıyor.Acik kalan program 10 dakika sonra nerdeyse silüet olarak ekranda.Youtubedan video izle gidecektir çoğunlukla çünkü sabit görüntü yok. Çünkü o belgedeki piksellerde ekran yenileme duyarlılığı azalmış durumda ve görüntü izi bırakıyor. Geçici fix programları var ama sorun tekrar olacaktır.Ekran değişimi şart ne yazikki.

Daha detaylı bilgi için bak bence.
Arkadaşlar servise gönderirseniz bilgi verirseniz sevinirim. Duruma göre bende göndermeyi düşünüyorum. Hatta ilk 6 ayda arıza yaparsa telefon iade hakkımız var. Bunu bile zorlayabilirim.

Oyla:

Bu_kalemun

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burhan
Cihazım
Discovery
Konular
1
Arkadaşlar servise gönderirseniz bilgi verirseniz sevinirim. Duruma göre bende göndermeyi düşünüyorum. Hatta ilk 6 ayda arıza yaparsa telefon iade hakkımız var. Bunu bile zorlayabilirim.

İlk 6 ayda arıza verirse iade etme hakkımız mı var ? Biraz bilgilendirir misin bizi lütfen?

Oyla:

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
İlk 6 ayda arıza verirse iade etme hakkımız mı var ? Biraz bilgilendirir misin bizi lütfen?
Hocam işim gereği telefona ihtiyacım olduğu için ve yedek telefon olmadığı için şu anda gönderemiyorum cihazı servise. Eğer siz gönderirseniz haber verin lütfen. Durumu öğrenmiş olalim bizde. Geçmiş olsun tekrar

Oyla:
Üst Alt