Yardım Mi5 dokunmatik sorunu

Linde

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Malik
Cihazım
mi 5
Konular
2
Merhaba arkadaşlar. 5-6 gün önce Mi 5 telefonumun dokunmatiği bir anda hiç işlememeye başladı.5-10 dakika çalışır halde iken 1 saaat hiç basmıyordu(home-ses tuşları işliyor).Forumdaki bir konu ile çok benzer bir problem yaşıyorum ( mi5 dokunmatik sorunu) .Bu sorun başıma geldiğinden itibaren yaptığım araştırmalarda bunun sarj ile alakalı kronik bir sorun olduğu yazıyordu..3 gün önce telefonu teknik servisi götürdüm ve sarjla alakalı olabilir dediğim halde 1 dakika içinde bunun sorunu ekran dedi ve ekranı değiştirdi.Ekran değiştikten sonra 2 gün boyunca dokunmatikte bir sorun yokken az önce telefonum sarjdayken aynı sorun yine başıma geldi.Teknik servise gidip tekrardan göstereceğim fakat donanımlı gitmek istiyorum.Bu sorun neden oluyor,çözümü nedir,teknik servise 1 kuruş daha fazla para vermeden sorunu çözdürtmek istiyorum.Ekranı bile boşa değiştiğini düşünüyorum.Yardım ederseniz çok sevinirim.

Kaage

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet ŞENOL
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
14
Hocam anlasilan klasik mi 5 anakart sorunlarindan biri ugrasmayip yeni cihaz bakmaya baslayin derim ama kesin konusmuyorum bunuda belirtiyim

Oyla:

Kaage

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet ŞENOL
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
14
Anakart hocam ama bence tabi kesin degil

Oyla:

Linde

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Malik
Cihazım
mi 5
Konular
2
Anakart hocam ama bence tabi kesin degil
Hocam sorunu aşağı yukarı aynı olan konuda sorunun orijinal sarj kablosu kullanmak olduğu söylenmiş.Ben orijinal kablo kullanmıyorum.Ayrıca başlarda sarj soketini bastırınca düzelme oluyordu fakat artık olmuyor.Ekranımın değiştiği halde aynı sorunun devam etmesi moralimi bozdu açıkçası.Bakalım teknik servis ne diyecek

Oyla:

Linde

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Malik
Cihazım
mi 5
Konular
2
Arkadaşlar yardımcı olabilecek yok mu

Oyla:

Linde

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Malik
Cihazım
mi 5
Konular
2
Son kez yeşillendireyim belki yardımcı olan olur.

Oyla:

meydeyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
isa
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
8
Arkadaşlar yardımcı olabilecek yok mu
yok kardeşim 350 tl ye Ankara da xiaomi servisi yapıyor ama gerizekalılar başka yerleri de bozup yapıyorlar anakart üzerinden ısıtma yöntemi yani entegre işi ile oluyor ve bu çok sorunlu bir iş kamera yada wifi gibi başka özellikleri bozma ihtimali çok yüksek ,ki benim kamerayı bozup göndermişlerdi guya yaptılar.
Kısaca hiç uğraşma sat kurtul en güzel tavsiyemiz budur değmez kardeşim ben denedim.

Oyla:
Üst Alt