Yardım Mi5 batarya

Furkan Ateş

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Furkan
Cihazım
Mi5
Konular
4
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
global kararlı 10.2.2.0
Telefon Modeli
Mi5
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Selam dostlar teknolojiden çok anlayan biri değilim,3yıl önce mi5 almıştım. Telefondan hala çok memnunum ancak son 2 aydır batarya sorununu çözemedik. Şarj hızlı tükenmeye başlamıştı bataryayı değiştirdik düzelmedi %30larda küt diye kapanmaya başladı ve şarj sıfırlandı. Pil kolektörü değiştirdik düzeldi sandım ancak yine aynı sorunu baş gösterdi ne yapmamız gerekiyor?

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Bataryayı yan sanayi olarak değiştirdiyseniz, kaliteleri çok farklılık gösteriyor.Üzerindeki yazan kapasiteleri büyük çoğunda aldatıcı oluyor.

Oyla:

MarcoPasha

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Oyla:

Furkan Ateş

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Furkan
Cihazım
Mi5
Konular
4
Bataryayı değiştirdikten sonra kalibre ettiniz mi?
Yapmadım hocam,ama fabrika ayarlarına döndük. Şuanda batarya sıfıra gelmiyor 30larda biranda kapanıyor. Kapandığı zaman yapsam olur mu?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

Yusuf 2727

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
7.0
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
5
Şarj tamamen bitip cihaz kapandıktan sonra, cihazı %100 şarja ulaşana kadar açmadan şarj ederek yapabilirsiniz Hocam.
Eyvallah hocam mi5 için orijinal batarya takmışdım bir ay bile kullanmadan iki yıl kullandığım eski bataryayı taktım yeni ve eski arasında fark yoktu ikiside çabuk bitiyor du ama kalibre etmeyi yeni öğrendim teşekkürler

Oyla:

MarcoPasha

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Yapmadım hocam,ama fabrika ayarlarına döndük. Şuanda batarya sıfıra gelmiyor 30larda biranda kapanıyor. Kapandığı zaman yapsam olur mu?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Hocam kapandığında cihazı şarja bağlamadan tekrar başlatın, kapanmasını bekleyin. Bir iki aynı islemi tekrarlayın cihaz açıldıktan kısa bir süre kapanmaya başlayınca kapandığında açmadan %100 şarj etmeyi deneyin.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Eyvallah hocam mi5 için orijinal batarya takmışdım bir ay bile kullanmadan iki yıl kullandığım eski bataryayı taktım yeni ve eski arasında fark yoktu ikiside çabuk bitiyor du ama kalibre etmeyi yeni öğrendim teşekkürler
Rica ederim hocam.

Oyla:

Furkan Ateş

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Furkan
Cihazım
Mi5
Konular
4
Hocam kapandığında cihazı şarja bağlamadan tekrar başlatın, kapanmasını bekleyin. Bir iki aynı islemi tekrarlayın cihaz açıldıktan kısa bir süre kapanmaya başlayınca kapandığında açmadan %100 şarj etmeyi deneyin.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam 30dan kapanınca bir daha açılmıyor şarja takınca önce 30 gösteriyor sonra sıfır diyor,çok denedim açılmıyor

Oyla:
Üst Alt