Yardım mi5 batarya ısınması ve kendiliğinden kapanıp açılması

inanc_akan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
inanç akan
Cihazım
xaomi mi5
Konular
5
merhaba arkadaşlar mi5 telefonum 10-15 dakikalık kullanımın ardından pil özeliklerinden sıcaklığına baktığımda 36 derece ve üstü olarak görüyorum . Telefonun ekran kilitleme tuşuna bastığımda ekran karardıktan 10-15 sn sonra telefon kendiliğinden kapanıp açılıyor ve bu olay telefon soğuyana kadar devam ediyor. Ortalama 30 derece olana kadar. Şimdi benim sorunum bataryada mı? öyleyse orjinal batarya nerden alabilirim? yok yazılımsal ile ne yapmam lazım şuan 8.2.1.0 global stabil kullanıyorum ve tel unlock yardımlarınızı bekliyorum..

eren2535

Canım kızım
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aydın
Cihazım
xiaomi mi8
Meslek
matbaa
Konular
3
Hocam cihazı fastboot moda alıp mi flas programı ile
Temiz bir kurulum yap sonra tekrar aynı sorun devam ederse farklı çözümlere bakarsın....

Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
hocam bu kullanım gündelik şeyler mi yoksa oyun falan mı eğer oyun ise cihaz çabuk ısınması normal sosyal medya kamera ise ısınması normal bir durum değil asıl sorununa gelirsek cihaz kapanması eskiden mi4 te de oluyordu yazılımsal bişeydi artık kapanmıyor mi4 te 45 derece görmeme rağmen kapanma olmuyor cihaz çok sıcak oluyor o kadar size tavsiyem önemli verilerinizi yedek alıp fastboot modunda pcden yazılım yüklemeniz

Oyla:

inanc_akan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
inanç akan
Cihazım
xaomi mi5
Konular
5
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hiç oyun oynamıyorum sadece sosyal medya ve interneti kullanıyorum. Dediğinizi yaptım fastboot ile 8.1.4 romunu yükledim pc de hazır vardı diye ancak sorunum devam ediyor. İlginç olan telefonum aniden kapanmıyor, ısındıktan sonra ekran kilitleme tuşuna bastığımda 10-15 sn sonra kapanıyor ve açılıyor soğuyana kadar devam ediyor bu olay .sorun bataryada desem aniden kapanır diye düşünüyorum.yazımsal olsa 2-3 defa rom hem fastbootla hemde güncelleme yoluyla rom yükledim düzelmesi gerekiyodu. ne yapacağımı şaşırdım doğrusu.

fastbootu wipe all yaptıktan sonra yükledim

Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
hocam isterseniz garantiniz varsa garanitiye gönderin bir öneri daha söyliyim bide custom rom kurup dener misiniz acaba ?
o zaman anlarsınız sorun donanımsal mı yazılımsal mı diye ?
başka arkadaşlar da yardımcı olurlar

Oyla:

plaintiger

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emir
Cihazım
mi9 t pro
Konular
50
hocam senin değil aslında herkesin sorunu ben çözdüm başka BİR KERNEL yükle.miui'da işlemci en ufak uygulamada bile maxiumum hıza çıkıp ısınıyor.ben farklı bir rom yükledim bazen 533mhz bazen 833mhz bazen tamamı ama gerek bile yok tamamına aslında.oyun açarsanda aynı şekilde örneğin candy crushla aspalht 8 aynı grafikte ama neden gpu aynı frekanta çalışıyor sormak lazım miui.çözüm başka KERNEL.

Oyla:

inanc_akan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
inanç akan
Cihazım
xaomi mi5
Konular
5
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ayrıca her kapanışta sistem saat ayarları değişiyor. +3 olarak ayarladığım sistem saati tel açılınca +2 oluyor

Oyla:

eren2535

Canım kızım
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aydın
Cihazım
xiaomi mi8
Meslek
matbaa