Yardım Mi5 batarya değişimi

burak0640

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 5Prim
Konular
42
İyi günler öncelikle. Mi5 telefonum batarya sanırım ömrünü tamamladı günde 3 saat ekran süresi anca veriyor günde 2 3 kere şarja takmak zorunda kalıyorum. Geceden sabaha kadar %20 civarı boşta şarj yiyor ama performansı gayet iyi. Batarya değiştirsem ilk zamanlardaki gibi olur mu? Yada biraz özellikli miui 8 e falan mı dönsem?

codex

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali
Cihazım
S9 Plus
Konular
24
Bence bataryasını değiştirin rom değiştirmenizin pek faydası olacağını sanmıyorum.Orjinal bataryasını bulursanız ilk zamanlardaki gibi olur.

Oyla:

burak0640

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 5Prim
Konular
42
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence bataryasını değiştirin rom değiştirmenizin pek faydası olacağını sanmıyorum.Orjinal bataryasını bulursanız ilk zamanlardaki gibi olur.
Araştırdığım kadarı orijinal yok gibi n11 de falan 1.5 sene oldu alalı telefonu performansından yana şikayetim hiç olmadı ama şarjı yıldırdı beni batarya değiştirirsem 5-6 saat ekran süresi alabilir miyim acaba

Oyla:

codex

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali
Cihazım
S9 Plus
Konular
24
Araştırdığım kadarı orijinal yok gibi n11 de falan 1.5 sene oldu alalı telefonu performansından yana şikayetim hiç olmadı ama şarjı yıldırdı beni batarya değiştirirsem 5-6 saat ekran süresi alabilir miyim acaba
Eğer batarya kaliteliyse alırsınız.

Oyla:

burak0640

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 5Prim
Konular
42
Eğer batarya kaliteliyse alırsınız.

En çok satan bu genel olarak iyi diyorlar tavsiye edebileceğiniz başka batarya var mı?

Oyla:

sahdalaman

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Doğan Can
Cihazım
Mi 5
Konular
5
Appstore da Accubattery adında bir uygulama var hocam. Onu indirin kurun sonrasında şarjınız 5 veya altına düşene kadar takmayın. 5 veya altındaki bir seviyeden telefon açık olarak şarja takın şarj olana kadar bence kullanmayın ağır olarak. Sonrasında sağlık kısmına bakın. Orada bataryanızın normal değeri (3000 mah) ve şuanki değeri gözükecek. Benimki de 2 yıllık bir cihaz, bataryam 1974 mah olarak gözüküyor artık.

Oyla:

burak0640

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 5Prim
Konular
42
Appstore da Accubattery adında bir uygulama var hocam. Onu indirin kurun sonrasında şarjınız 5 veya altına düşene kadar takmayın. 5 veya altındaki bir seviyeden telefon açık olarak şarja takın şarj olana kadar bence kullanmayın ağır olarak. Sonrasında sağlık kısmına bakın. Orada bataryanızın normal değeri (3000 mah) ve şuanki değeri gözükecek. Benimki de 2 yıllık bir cihaz, bataryam 1974 mah olarak gözüküyor artık.
Baktım ordan sağlık durumu %80 civarı dolum da falan bence sorun yokta çok hızlı bitiyor şarj günde 2 kesin bazen 3.defa şarja taktığım oluyor

Oyla:

sahdalaman

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Doğan Can
Cihazım
Mi 5
Konular
5
Bende 2 veya 3 defa takıyorum hocam. Sağlam bir batarya bulsam değiştireceğim de yok ama . @deltaservis yetkilisi veya servisten birinin fikri var mı acaba bu konu hakkında

Oyla:

burak0640

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 5Prim
Konular
42
Bende 2 veya 3 defa takıyorum hocam. Sağlam bir batarya bulsam değiştireceğim de yok ama . @deltaservis yetkilisi veya servisten birinin fikri var mı acaba bu konu hakkında
İnşallah vardır bi fikirleri bulursam batarya alıcam. Syberia romun yeni sürümü kurdum bakalım bu nasıl olcak

Oyla:
Üst Alt