Yardım Mi5 9.6.1.0 ve 9.6.2.0 OAAMIFD güncellemelerindeki sorunlar

diegoez

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut Hanef
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
2
Değerli arkadaşlar, bu konu için hem MIUI Resmi Forumuna ve buraya baktım ama göremedim. Hatam olabilir, eğer varsa bu sorunu dile getiren şimdiden özür diliyorum. Mi5 için 9.6.1.0 Kararlı ROM güncellemesi sonrası telefonun tamamen şarj olması yaklaşık 5 saat sürüyor. Pil tüketimi de aynı derecede arttı ve normal kullanımda gün içi bitiyor şarj. Bu konuda resmi forum sayfasında mesajlar gördüm fakat çözüm veya bir cevap yazılmamış henüz. Ayrıca bilgisayar hiçbir şekilde telefonu görmüyor. 4 ayrı bilgisayarda denedim asla %100 şarjda bile görmüyor, Aygıt Yöneticisinde bile görünmüyor. Daha önceden kabloyu telefona bağladığımda bildirim alanında Sarj, Dosya aktarımı gibi seçenekler oluyordu, şimdi onlar da gelmiyor. Geliştirici seçeneklerinde USB Yapılandırması seçeneğini MTP, PTP veya şarj oluyor ne yaparsam yapayım sonuç yok. Bu güncellemeler öncesi ne şarjda ne bağlantıda sorun yaşamıyordum. Şimdi fastboot bile yapamıyorum. Fabrika ayarlarına dönmek için dosyalarımı önce güzel yedeklemem lazım. Bununla da uğraşmak istemiyorum. Şarj etme, pil tüketimi veya bağlantı konularında sıkıntısı olan, bu konuyu çözebilen var mı?

Uzun yazdım, zamanınızı aldım. Kusuruma bakmayın, çözümlerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum.
İyi günler

diegoez

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut Hanef
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
2
Ecdatca, ben de 2 tane Mi5 var. İkisini 1er ay arayla aldım. Diğerinde aynı güncellemeler var onda şarj olurken hızlı şarj simgesi gözükmüyor ama yine de sıkıntı yok. Sıkıntı bendeki telefonda. Aynı gün aynı güncelleştirmeyi yaptık. Benim telefonu bilgisayar görse anında eski ROMa döneceğim de bilgisayar asla görmüyor, blinmeyen aygıt olarak görse sürücülerdendir diyeceğim. Büyük ihtimalle Android 8 OREO yüzünden. çünkü oreo sonrası diğer android kullanan telefonlarda da olmuş, samsung, oneplus, pixel, lenovo vs. Artık bekleyeceğiz ki düzelsin. Yoksa format çekmenin hiçbir espirisi yok, aynen 9.6.2.0 android 8e dönüyor. Nougata dönmek şart.

Oyla:
Üst Alt