Yardım Mi5 9.6.1.0 ve 9.6.2.0 OAAMIFD güncellemelerindeki sorunlar

diegoez

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut Hanef
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
2
Değerli arkadaşlar, bu konu için hem MIUI Resmi Forumuna ve buraya baktım ama göremedim. Hatam olabilir, eğer varsa bu sorunu dile getiren şimdiden özür diliyorum. Mi5 için 9.6.1.0 Kararlı ROM güncellemesi sonrası telefonun tamamen şarj olması yaklaşık 5 saat sürüyor. Pil tüketimi de aynı derecede arttı ve normal kullanımda gün içi bitiyor şarj. Bu konuda resmi forum sayfasında mesajlar gördüm fakat çözüm veya bir cevap yazılmamış henüz. Ayrıca bilgisayar hiçbir şekilde telefonu görmüyor. 4 ayrı bilgisayarda denedim asla %100 şarjda bile görmüyor, Aygıt Yöneticisinde bile görünmüyor. Daha önceden kabloyu telefona bağladığımda bildirim alanında Sarj, Dosya aktarımı gibi seçenekler oluyordu, şimdi onlar da gelmiyor. Geliştirici seçeneklerinde USB Yapılandırması seçeneğini MTP, PTP veya şarj oluyor ne yaparsam yapayım sonuç yok. Bu güncellemeler öncesi ne şarjda ne bağlantıda sorun yaşamıyordum. Şimdi fastboot bile yapamıyorum. Fabrika ayarlarına dönmek için dosyalarımı önce güzel yedeklemem lazım. Bununla da uğraşmak istemiyorum. Şarj etme, pil tüketimi veya bağlantı konularında sıkıntısı olan, bu konuyu çözebilen var mı?

Uzun yazdım, zamanınızı aldım. Kusuruma bakmayın, çözümlerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum.
İyi günler

blackrow67

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
DoğuHan
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
16
Şarj kablonuz bozulmuş değiştirmeyi deneyin birde telefonunuz yeni bir android sürümüne yükseldi fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Oyla:

diegoez

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut Hanef
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
2
Blackrow67, cevabın için teşekkür ederim. Kablom orijinal, orijinal olan başla 2 kablo ile daha denedim sonuç değişmedi. 9.6.2.0 güncellemesi ile de çözülmedi sorunum. Fabrika ayarlarına dönmek de zahmetli ve zaman alıcı. 1 hafta daha bekleyeceğim yeni bir güncelleme için, onun haricinde sanırım benzer sorunla karşılaşan yok.

İyi günler

Oyla:

inancdeniz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Deniz
Cihazım
MI MIX 18K
Konular
0
diegoez, 9.6.2 güncellemesinden sonra sanırım şarjın çabuk bitme problemi bende de başladı,ayrıca telefon durduğu yerde ısınıyor gibi. Dün farkettim aslında. Biraz daha gözlemlemem gerekecek ama anlattıklarımda değişiklik olmayacak sanırım. Gördüğüm kadarıyla Google Play hizmetleri sömürüyor. Telefonum Mi Mix 18K.

Oyla:

kralcibildak

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
mi5
Konular
10
ara güncellemelerde telefonun iyileştiğini hiç görmedim. sanki ara güncellemeler vererek telefonu yamultup, ana sürüm güncellemeleri ile bi nebze düzeltip o güncellemeyi iyi bi güncellemeymiş gibi göstermeye çalışıyorlar. ben sırf bu tür yazılım sorunları yüzünden telefondan soğudum. güncellemeden sonra fabrika ayarlarına dönmek zorunda olmak ne demek biri açıklasın ? hadi oreo'ya geçtik, orada yaptık ama 9.6.2.0 sonrası yaşadığım donma, kasma, kapanma, ısınma gibi sorunlar için tekrar mı dönmek zorundayım ? telefonu orijinal, kendi arayüzü ile kullanamayacaksak telefonlar miui yüklü gelmesin, kendi istediğimiz arayüzü kendimiz kuralım.

Oyla:

diegoez

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut Hanef
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
2
9.6.1.0 güncellemesinden önce telefonla ilgili sorunum yoktu. 2-3 ayda bir donma yaşıyordu bu normal çünkü tamamen kapatmak gibi bir alışkanlığım olmadı. Eğer 2-3 haftada bir kapatsam 5-10 dakika belki donma olmayacaktı. Onun haricinde şarj etme süresi 1,5 saatti, kullanma süresi de normal kullanım 1,5 güne yaklaşıyordu. Ama bu son güncelleme mahvetti bilgisayarı

Oyla:

Dalila

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Dalila
Cihazım
Mi 5s
Konular
0
Değerli arkadaşlar, bu konu için hem MIUI Resmi Forumuna ve buraya baktım ama göremedim. Hatam olabilir, eğer varsa bu sorunu dile getiren şimdiden özür diliyorum. Mi5 için 9.6.1.0 Kararlı ROM güncellemesi sonrası telefonun tamamen şarj olması yaklaşık 5 saat sürüyor. Pil tüketimi de aynı derecede arttı ve normal kullanımda gün içi bitiyor şarj. Bu konuda resmi forum sayfasında mesajlar gördüm fakat çözüm veya bir cevap yazılmamış henüz. Ayrıca bilgisayar hiçbir şekilde telefonu görmüyor. 4 ayrı bilgisayarda denedim asla %100 şarjda bile görmüyor, Aygıt Yöneticisinde bile görünmüyor. Daha önceden kabloyu telefona bağladığımda bildirim alanında Sarj, Dosya aktarımı gibi seçenekler oluyordu, şimdi onlar da gelmiyor. Geliştirici seçeneklerinde USB Yapılandırması seçeneğini MTP, PTP veya şarj oluyor ne yaparsam yapayım sonuç yok. Bu güncellemeler öncesi ne şarjda ne bağlantıda sorun yaşamıyordum. Şimdi fastboot bile yapamıyorum. Fabrika ayarlarına dönmek için dosyalarımı önce güzel yedeklemem lazım. Bununla da uğraşmak istemiyorum. Şarj etme, pil tüketimi veya bağlantı konularında sıkıntısı olan, bu konuyu çözebilen var mı?

Uzun yazdım, zamanınızı aldım. Kusuruma bakmayın, çözümlerinizi ve görüşlerinizi bekliyorum.
İyi günler

Benim de telefonum mi5 s şarj sorunu bende de aynı guncellemeden sonra 5 saatte doluyor. Fabrika ayarlarına döndürdüm ama yine sürüm yine aynı eskiye donmedi. Nasıl düzeltebiliriz ? Cozerseniz paylaşır mısınız ?

Oyla:

Ecdatca

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ecdatca
Cihazım
Mi 5
Konular
3
Benim de Mi5 bahsettiğiniz hiç bir sorunu yaşamadım. Sistem güncellemeden güncellerim hep ve 9.6.2.0 şuan. Gayet iyi şarj da da problem yok, ps de görüyor.

Oyla:

diegoez

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut Hanef
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
2
Benim de telefonum mi5 s şarj sorunu bende de aynı guncellemeden sonra 5 saatte doluyor. Fabrika ayarlarına döndürdüm ama yine sürüm yine aynı eskiye donmedi. Nasıl düzeltebiliriz ? Cozerseniz paylaşır mısınız ?

9.6.1.0 ve 9.6.2.0 güncellemelerinin sonrasında fastboot, recovery, twrp, update.zip gibi yöntemlerin hiçbiri çalışmıyor. Bilgisayar hiçbir şekilde telefonu görmüyor. Şarjı 100 olsun 70 olsun yine görmüyor. Ben belki çözüm olur diye dosyalarımı kurtardım önce. Bunu da Shareit uygulaması ve programı ile yaptım. Laptopa yazılımını kurdum,telefona uygulamasını. Masaüstü bilgisayar da olabilir ama bunun için WiFi bağlantı özelliğini olması gerek. Bu şekilde tüm dosyalarımı kaydettim laptopa. Sonra da fabrika ayarlarına dönüp en baştaki roma döner diye düşündüm ama bu işlem beni 9.6.2.0 ROMuna döndürdü yine. Boşu boşuna format çekmiş oldum. Tam şarj süresi 5 saat sürüyor hala. Geribildirim yaptım defalarca sonuç yok. MIUI.com forumunda bununla ilgili çok şikayet var ama çözüm yok. Çözümü bulursam paylaşırım. Belki bir faydamız olur insanlığa.

Oyla:

Ecdatca

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ecdatca
Cihazım
Mi 5
Konular
3
9.6.1.0 ve 9.6.2.0 güncellemelerinin sonrasında fastboot, recovery, twrp, update.zip gibi yöntemlerin hiçbiri çalışmıyor. Bilgisayar hiçbir şekilde telefonu görmüyor. Şarjı 100 olsun 70 olsun yine görmüyor. Ben belki çözüm olur diye dosyalarımı kurtardım önce. Bunu da Shareit uygulaması ve programı ile yaptım. Laptopa yazılımını kurdum,telefona uygulamasını. Masaüstü bilgisayar da olabilir ama bunun için WiFi bağlantı özelliğini olması gerek. Bu şekilde tüm dosyalarımı kaydettim laptopa. Sonra da fabrika ayarlarına dönüp en baştaki roma döner diye düşündüm ama bu işlem beni 9.6.2.0 ROMuna döndürdü yine. Boşu boşuna format çekmiş oldum. Tam şarj süresi 5 saat sürüyor hala. Geribildirim yaptım defalarca sonuç yok. MIUI.com forumunda bununla ilgili çok şikayet var ama çözüm yok. Çözümü bulursam paylaşırım. Belki bir faydamız olur insanlığa.
Ama ben aynı romu kullanıyorum ve hiç sıkıntı yok 1 saat 45 dakikada full oluyor. Hızlı şarj yazmıyor artık ama oluyor. Bilmiyorum sorun ne. Ben çok memnunum. Resimde görüldüğü üzere PC ye de bağlanıp her türlü işlemi yapıyor.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:
Üst Alt