Soru Mİ4S MİUİ SÜRÜMÜ DOĞRUMU

tasamek

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
mi4s mipad mi6
Meslek
teknisyen
Konular
50
merhaba arkadaşlar mi4s aldım üzerindeki miui sürüm 7.2.99.99.(LAJCNDA ) ve Türkçe Google play de var bu şekilde kullanırsam glabal stabil rom yayınlandığında ota üzerinden güncellermi yoksa bizim indirip kurmamız mı gerekir
bir diğer sorum miui hesabı,banka programları ,tapatalk gibi programları imei işlemi yapmadan mı telefona kurmam gerekir yoksa imei işlemi yaptıktan sonramı kurmalıyım teşekkürler

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

trojan89

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
10
hocam, glabol yazılımı resmi olarak daha yayınlanmadı. Muhtemelen ya satıcı romu yada eu rom cihazınızdaki sistem.

Oyla:

tasamek

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
mi4s mipad mi6
Meslek
teknisyen
Konular
50
trojan89 yayınlanmadığını biliyorum yayınlandığı zaman bu rom yüklü iken global stabil olan rom yayınlandığında otadan gelirmi yoksa başka bir rommu yüklemek lazım örneğin bu likteki developer romumu yüklemek lazım tabi bunda Türkçe varmı

Oyla:

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
merhaba arkadaşlar mi4s aldım üzerindeki miui sürüm 7.2.99.99.(LAJCNDA ) ve Türkçe Google play de var bu şekilde kullanırsam glabal stabil rom yayınlandığında ota üzerinden güncellermi yoksa bizim indirip kurmamız mı gerekir
bir diğer sorum miui hesabı,banka programları ,tapatalk gibi programları imei işlemi yapmadan mı telefona kurmam gerekir yoksa imei işlemi yaptıktan sonramı kurmalıyım teşekkürler

Hayırlı olsun, nereden aldınız hocam, bende niyetliyim, siz kullanın yorumlarınızı alırız.

Oyla:

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
teşekkür ederim sahibinden.com da bir satıcıdan aldım bostancıda elden
Global sürüm resmi olararak yayınlanmadıysa, kurulu olan rom dil portlanmış bi romdur.
Bence resmi siteden global sürümü takip edin, oto güncelleme olmazsa indirip elle kurarsınız.
Bankalarla ilgili çok extrem bir
durum olmazsa herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum.
Mi4s kullandığınız kadarı ile nasıl bir telefon? İlk izlenimleriniz nasıl?

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

daveygrohl

Xiaomi Shop
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
6
teşekkür ederim sahibinden.com da bir satıcıdan aldım bostancıda elden

7.2.99.99 gibi 99 ile biten sürümler çakma sürümdür, çindeki satıcıların yaptığı ve bloatware içerebilen sürümlerdir. Güncelleme vs almaz. Orjinal miui sürüm üzerine yapılan yamalardan oluşur. Tavsiyem bootloader kilidini açıp, twrp yükledikten sonra advanced wipe ile telefonu tamamen temizleyip orjinal xiaomi.eu sürüm kurmanız. Ayrıca xiaomi.eu sürümleri ota'dan güncellenir ve türkçe destekler. bloatware de içermez.

Oyla:

tasamek

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
mi4s mipad mi6
Meslek
teknisyen
Konular
50
Global sürüm resmi olararak yayınlanmadıysa, kurulu olan rom dil portlanmış bi romdur.
Bence resmi siteden global sürümü takip edin, oto güncelleme olmazsa indirip elle kurarsınız.
Bankalarla ilgili çok extrem bir
durum olmazsa herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum.
Mi4s kullandığınız kadarı ile nasıl bir telefon? İlk izlenimleriniz nasıl?

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dün gece 24 den itibaren kullanmaya başladım işlemler anca bitti şuan pil %52 sabahtan beri googleplayden programlar indiriyorum tema indiriyorum Mİ4W ile karşılaştırdığımda gördüğüm fark sim taktım 4g hemen göründü ve baya hızlı yine Mİ4W göre geçişler falan daha hızlı e tabii mi4w de 4.4.4 vardı bunda 5.1.1 var kısacası ben memnunum mi4w den de memnundum ama bunda 4 g olması parmak izi okuyucusu olması nedni ve 5 inch olması nedeni ile aldım mi5 istiyordum ama ekran büyük geldi bence büyük ekran istemeyenler için Mİ4S ideal telefondur gerçekten hoşuma gitti tabii zevkler ve renkler tartışılmaz bunuda unutmamak lazım

Oyla:

cınarım

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ferhat
Cihazım
pocox3 NFC
Konular
23

telefonu aldığımda aynı sürüm vardı tabi bir sürüde hata mesela mi bulut üyeliğini girdiğimde kişiler duruduruldu hatası veriyordu
http://forum.miuiturkiye.net/konu/mi4s-bootloader-unlock-root-twrp-turkce-rom.4866/ linlteki işlemleri yapın sonra stabil yada geliştiriş ro m hangisini istersseniz xiaomi eu sitesinden indirip TWRP ile yükleyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Oyla:

tasamek

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
mi4s mipad mi6
Meslek