Rehber Mi4S Bootloader Unlock - Root - TWRP - Türkçe Rom

tasamek

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
mi4s mipad mi6
Meslek
teknisyen
Konular
50
Rom versiyonu ve CN ibaresi, Stabil Çin romu olduğunu gösteriyor.
Multi rom ise zaten TWRP üzerinden yüklenmesi gerekiyor. Orjinal recovery ile yüklenmez.
Eğer en.miui.com'dan yükleyecekseniz yüklenmesi sıkıntılı olabilir. Orjinal romlar kendi recovery'leriyle yüklenir. Yükleme scriptleri çok karışıktır. Custom recovery'ler bu komutları tanımayabilir. Bu yüzden yüklemede hata verebilir yada eksik yüklenebilir.
Ayrıca birçok romda recovery partisyonu da yeniden yüklenebilir. Yani siz TWRP gitmesin diye böyle yapmak istiyorsanız, yükleme sonunda zaten TWRP gitmiş olacak, bu nedenle de yaptığınız şeyin anlamı olmayacak.

Bakalım daha önce deneyen bir arkadaş çıkacak mı?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

hocam twrp ile multi rom yükledik daha sonra global stabil rom çıktığında global romu yüklemek için orjinal recovery gerekecek peki orijinal recovery yi ve romu geri yükleyebilirmiyiz ve nasıl yükleriz

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
hocam twrp ile multi rom yükledik daha sonra global stabil rom çıktığında global romu yüklemek için orjinal recovery gerekecek peki orijinal recovery yi ve romu geri yükleyebilirmiyiz ve nasıl yükleriz
Onlarla uğraşmak yerine Fastboot ile yüklemeniz daha sağlıklı olacaktır.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

berkexx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
celil
Cihazım
mi4s
Konular
5
QualcommHS-USB QDLoader 9008 Driver yükleyemiyorum win 10 64 win 10 da mı dır sorun

sbircek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi4S
Meslek
Yazılım Destek Uzmanı
Konular
7
Win 10 da sorun yok ben win 10 kullanıyorum. Aygıt yöneticisinden ekran görüntüsü paylaşırsanız daha net yardımcı olabiliriz.

RepairM@n

Hak ismi okunmalı dillerde !
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RepairM@n
Cihazım
Xiaomi
Konular
5
QualcommHS-USB QDLoader 9008 Driver yükleyemiyorum win 10 64 win 10 da mı dır sorun
Sürücü imza denetlemeyi devre dışı bıraktınız mı? Yapmadıysanız google amcaya yazın, size söyler nasıl yapıldığını :)

berkexx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
celil
Cihazım
mi4s
Konular
5
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Merhaba driver sorununu hallettim.. fakat tlf.fastbootmoduna aldıktan sonra cihazı bağladıktan sonra Mi4S EDL.cmd ye tıklıyorum üstteki ekran bu şekilde kalıyor her hangi bir tuşa waiting for device de kalıyor nedendir

cınarım

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ferhat
Cihazım
pocox3 NFC
Konular
23

Merhaba driver sorununu hallettim.. fakat tlf.fastbootmoduna aldıktan sonra cihazı bağladıktan sonra Mi4S EDL.cmd ye tıklıyorum üstteki ekran bu şekilde kalıyor her hangi bir tuşa waiting for device de kalıyor nedendir
Hocam tam bu noktada aygın yoneticinde ne olarak goruyor

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62

Cihazı fastboot moda alıp bilgisayara bağlamış olmanız gerekiyor. Eğer bağladıysanız cihazı bilgisayar tanımıyor, driver sorunu var demektir. Cihazı fastboot a alıp bilgisayara bağlayın ardından aygıt yöneticisinde ne olarak göründüğünü veya görünüp görünmediğini yazın ki bir şey diyebilelim.

Üst Alt