mi4 yüklediğim zil sesini görmüyor

mert25

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mert25
Cihazım
xiaomi mi6
Meslek
Öğretmen
Konular
31
Merhaba, 16 gb mi4 aldım, telefon çok güzelmiş. Fakat telefona yüklediğim mp3 leri yine telefondaki dosya yöneticisinden görmeme rağmen bir türlü zil seslerini göremiyorum. 4 tane zil sesi yüklüyorum, hepsi de aynı formatta, sadece birini görebiliyorum. Daha önce kullandığım mi3, Honor 6 ve Thl 5000 de böyle bir sorun yaşamamıştım. Bunun sebebi nedir ve çözümü nasıl olacak?

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Re: RE: mi4 yüklediğim zil sesini görmüyor

mert25' Alıntı:
Merhaba, 16 gb mi4 aldım, telefon çok güzelmiş. Fakat telefona yüklediğim mp3 leri yine telefondaki dosya yöneticisinden görmeme rağmen bir türlü zil seslerini göremiyorum. 4 tane zil sesi yüklüyorum, hepsi de aynı formatta, sadece birini görebiliyorum. Daha önce kullandığım mi3, Honor 6 ve Thl 5000 de böyle bir sorun yaşamamıştım. Bunun sebebi nedir ve çözümü nasıl olacak?

Zil seslerinin genelde sdcard ana dizininde ringtones yada media/audio/ringtones klasörü altında olması gerekir. Miui'de bir ihtimal Miui klasörü altındaki media klasorune atmak ta gerekebilir, şu an miui kullanmıyorum.

Edit: Eski yedeklerime baktım miui klasöründe birşey yok.

Hem Ringtones hem de media altındaki klasöre 2 farklı dosya koydum. Zil seslerini atama ekranında ikisini de görüyorum.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Oyla:

mert25

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mert25
Cihazım
xiaomi mi6
Meslek
Öğretmen
Konular
31
Cvp: mi4 yüklediğim zil sesini görmüyor

hocam cevap için teşekkür ederim fakat olmadı, diğer tüm telefonlarımda kullandığım 4 tane özel zil sesim var, mi4 e atıyorum sadece birini görüyor. Çözümünü bilecek kadar da bilgim yok maalesef.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

mert25 pid=15002 dateline=1419526447' Alıntı:
hocam cevap için teşekkür ederim fakat olmadı, diğer tüm telefonlarımda kullandığım 4 tane özel zil sesim var, mi4 e atıyorum sadece birini görüyor. Çözümünü bilecek kadar da bilgim yok maalesef.

Hocam es file explorer yükleyin, kendi zil seslerinizden birin üzerine gelin ve tıklayın. ES media player ile açın. Sağ üst köşeden seçeneklerre girin ve zil sesi olarak ayarla seçeneğini seçin.

Ya da ayarlar-zil sesleri altından en sağ sekmeye geçin ve en altta yer alan browse butonu ile dilediğiniz müziği seçin.

Veya telefon dahili hafızasındaki /system/media/audio/ringtones/ klasörü içerisine eklemek istediğiniz zil seslerini kopyalayın. (root yetkisi ve root desteği olan bir dosya yöneticisi gerektirir.)

Oyla:

mert25

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mert25
Cihazım
xiaomi mi6
Meslek
Öğretmen
Konular
31

hocam bu [font=Verdana, Arial, sans-serif]es file explorer ile bir kez zil sesi yapabildim, yani daha önce telefonun görmediği bir zil sesine tıklayınca iki seçenek geldi, ben [font=Verdana, Arial, sans-serif]ES media playeri seçtim ve dediğiniz yerden zil sesi yapabildim. Fakat ondan sonra hangi zil sesine tıkladımsa [font=Verdana, Arial, sans-serif]ES media player seçeneği bir daha gelmedi, doğrudan zil sesi çalmaya başlıyor. Tekrar [font=Verdana, Arial, sans-serif]ES media player seçeneği gelmesi için ne yapmam lazım?

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Re: RE: Cvp: mi4 yüklediğim zil sesini görmüyor

mert25' Alıntı:
hocam bu [font=Verdana, Arial, sans-serif]es file explorer ile bir kez zil sesi yapabildim, yani daha önce telefonun görmediği bir zil sesine tıklayınca iki seçenek geldi, ben [font=Verdana, Arial, sans-serif]ES media playeri seçtim ve dediğiniz yerden zil sesi yapabildim. Fakat ondan sonra hangi zil sesine tıkladımsa [font=Verdana, Arial, sans-serif]ES media player seçeneği bir daha gelmedi, doğrudan zil sesi çalmaya başlıyor. Tekrar [font=Verdana, Arial, sans-serif]ES media player seçeneği gelmesi için ne yapmam lazım?

Hocam es media player arka planda hala çalışıyordur, o nedenle sormamıştır. Ev tuşuna uzun basarak son uygulamaları açın ve belleği boşaltın. Daha sonra tekrar deneyin.

Sent from my MI 4W using Tapatalk

Oyla:

mert25

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mert25
Cihazım
xiaomi mi6
Meslek
Öğretmen
Konular
31

hocam yardımlarınız için çok teşekkür ederim, fakat sorunun nedenini buldum. Aslında buraya eksik bilgi yazmışım. Benim zil sesinin boyutu çok küçüktü, Ayarlar/Sistem Uygulamaları/Müzik bölümünde şöyle bir seçenek varmış, ses Dosyalarını Filtrele/Boyuta Göre İşte bu seçeneği kapatınca sorun düzeldi, füm müzik dosyaları görünür oldu. Kusura bakmayın parçanın boyutunu yazmak aklıma gelmemişti. İlgi ve yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

mert25 pid=15028 dateline=1419566067' Alıntı:
hocam yardımlarınız için çok teşekkür ederim, fakat sorunun nedenini buldum. Aslında buraya eksik bilgi yazmışım. Benim zil sesinin boyutu çok küçüktü, Ayarlar/Sistem Uygulamaları/Müzik bölümünde şöyle bir seçenek varmış, ses Dosyalarını Filtrele/Boyuta Göre İşte bu seçeneği kapatınca sorun düzeldi, füm müzik dosyaları görünür oldu. Kusura bakmayın parçanın boyutunu yazmak aklıma gelmemişti. İlgi ve yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim.

Rica ederim hocam, sorunun hallolduğuna sevindim :)

Oyla:

Krank

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Krank
Konular
0
Teşekkürler mert25... İşe yaradı uğraşıp duruyordum.

Oyla:

tones6

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
toneaz
Cihazım
htc
Konular
0
Open “Settings” and scroll to “Device”