Yardım Mi4 lte sadece düşük amperde şarjediyor, bilgisayara bağlanıncada usb aygıtı tanımlanamıyor yazıyor

• Konbuyu başlatan diablo
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 6
  • Görüntüleme 1K

diablo

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
alper
Cihazım
mi 4
Konular
1
Arkadaşlar birkaç ay önce küçük bir aksilik yaşadım, telefonum şarjdayken bulunduğu yerden şarj soketinin üzerine düştü ve yerdende sekip su dolu kasenin içine düştü. Sonrasında telefonu hemen çıkarıp kapattıp görünür yerlerini kulaklık deliği vs kurulayıp bir kaç gün pirincin içinde beklettim. sonrasında telefon açıldı fakat şarj soketi içten kırılmıştı, arasıra temassızlık yapsada normal bir şekilde şarj ediyordu. Telefonu iyi bir tamirciye götürdüm soketi tamir etti fakat orjinal şarj aletine bağladıysamda 0.5 amperde şarj alıyordu (elektronikçide ölçtürdüm). Yani full şarjı 6-7 saatte yapıyor (başka şarj cihazlarıyla da denedim sonuç aynı). İçindeki esnek filmli soketi Aliexpress ten sipariş ederek onu taktık sonuç yine aynı ve yine bilgisayara bağlanamıyor. Ne olmuş olabilir, yardımcı olabilecek varmı ?

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Arkadaşlar birkaç ay önce küçük bir aksilik yaşadım, telefonum şarjdayken bulunduğu yerden şarj soketinin üzerine düştü ve yerdende sekip su dolu kasenin içine düştü. Sonrasında telefonu hemen çıkarıp kapattıp görünür yerlerini kulaklık deliği vs kurulayıp bir kaç gün pirincin içinde beklettim. sonrasında telefon açıldı fakat şarj soketi içten kırılmıştı, arasıra temassızlık yapsada normal bir şekilde şarj ediyordu. Telefonu iyi bir tamirciye götürdüm soketi tamir etti fakat orjinal şarj aletine bağladıysamda 0.5 amperde şarj alıyordu (elektronikçide ölçtürdüm). Yani full şarjı 6-7 saatte yapıyor (başka şarj cihazlarıyla da denedim sonuç aynı). İçindeki esnek filmli soketi Aliexpress ten sipariş ederek onu taktık sonuç yine aynı ve yine bilgisayara bağlanamıyor. Ne olmuş olabilir, yardımcı olabilecek varmı ?

Bence anakartı değişmesi gerekiyor daha fazla bilgi sahibi olan yorum yapması daha doğru olur. Sen suya düşüp o kadar maliyetle kurtulduğuna dua et bence şanlısın hocam.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Usb board değişilmesi gerekli gibi görünüyor.

Oyla:

Musty

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xaomi Mi4
Konular
7
hocam benimde mi4 üm artık şarjı usb olarak alıyor AC şarj olmuyor. Soket bozuldu, link atarmısın çin den bende alayım ?

Oyla:

Musty

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xaomi Mi4
Konular
7
teşekkür ederim aldım bi dal :)

ses kısma tuşu içinde apart geliyor, bunuda aldım, birde batarya alıp el değmişken onuda değiştirirsem tel sıfır gibi olucak. orjinali gibi olmuyor deniyor bataryalar ama bilginiz ya da tavsiye ettiğiniz var mı ?

Oyla:

diablo

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
alper
Cihazım
mi 4
Konular
1
teşekkür ederim aldım bi dal :)

ses kısma tuşu içinde apart geliyor, bunuda aldım, birde batarya alıp el değmişken onuda değiştirirsem tel sıfır gibi olucak. orjinali gibi olmuyor deniyor bataryalar ama bilginiz ya da tavsiye ettiğiniz var mı ?
malesef pil değiştirmediğim için bir fikrim yok ama telefonumu tam 2 yıldır kullanıyorum acaba pilinide değiştirsem nasıl olur diyede düşünüyorum, sen değiştirirsen deneyimlerinide bildirirsen sevinirim.

Oyla:
Üst Alt