Yardım MI4 LTE Konuşma Kalitesi

sergen213

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sergen
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
2
Merhaba Mi severler,
Bundan 4 ay önce MI4 LTE versiyonu satın aldım. Ancak konuşmalar sırasında karşı taraf sesimin boğuk ve kötü geldiğini söylemekte kendim de denedikten sonra aynı kanıya vardım. Ses ayarlarından tek mikrofonlu gürültü azaltmaya getirince biraz daha düzeliyor gibi ama çift mikrofonluya geçince normalde dış sesi izole etmesi gerekirken dış sesi karşı tarafa daha yoğun olarak veriyor ve kendi sesimi boğuk olarak veriyor bu durumu yaşayan arkadaşlar var mıdır ?
Bu arada global stable 7.1.2 de ve şuan yeni gelen 7.5 globalde de aynı durum yaşanmakta.
Teşekkürler

oruba

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
Xiaomi MI4
Meslek
Gazeteci/Müzisyen
Konular
93
4.5G iyi çekmemesindendir.
Telefon sadece 3G de ise ve 3G zayıf çekiyorsa yapıyor bunu, ayarlardan sadece 4G değil otomatik geçiş şeklinde ayarlamayı deneyin

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

sergen213

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sergen
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
2
Çok teşekkürler cevap için ama sorunun ondan kaynaklandığını sanmıyorum. Mikrofonun dış sesleri almasından bahsetmiştim ilk mesajımda, çekmeyince zaten kalite düşüyor ama benim sıkıntım arama kalitesi değil ses kalitesi 4G nin full çektiği yerde bile çift mikrofon ayarlıyken yoğunluğu 2. mikrofona veriyor bu da dış seslerin duyulmasına neden oluyor karşı tarafa. Şuan için telefonun hakkında kısmından Depolama kısmına 3 4 kere basıp ayarlara girip tercih edilen ağ türünü en fazla ağ türünü yazana ayarladım bakalım ne gibi bir değişiklik olacak.

Oyla:
Üst Alt