Yardım Mi4 LTE ana mikrofon sorunu

b0tist

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Selim
Cihazım
Mi4
Konular
2
Selam arkadaşlar,

Mi4 LTE model telefonumla arama yaptığımda karşı tarafın sesi bana gelmiyor benim de sesim gitmiyor. Whatsapp,messenger vs uygulamalarda da aynı durum mevcut. Arama sırasında hoparlöre aldığımda hem karşının sesi geliyor hem de benim sesim karşı tarafa gidiyor. Ses kaydı programını açıp kayıt aldığımda ise kayıttan uzun bir bipleme sesi geliyor. Yabancı forumlarda ve youtube ta olan bir kaç çözüm denedim. Ancak bir sonuç elde edemedim. Bu durumla karşılaşan ya da bir çözüm önerisi olan var mı?

miui versiyonu: 9.5.7.0

Teşekkürler.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Öncelikle cihazınızda donanımsal bir arıza olmadığını teyit edin. Ayarlar/Telefon Hakkında/Ana bant sürümü üzerine 7 defa tıklayarak test menüsüne geçip mikrofon testlerini yapabilirsiniz.

Oyla:

b0tist

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Selim
Cihazım
Mi4
Konular
2
Öncelikle cihazınızda donanımsal bir arıza olmadığını teyit edin. Ayarlar/Telefon Hakkında/Ana bant sürümü üzerine 7 defa tıklayarak test menüsüne geçip mikrofon testlerini yapabilirsiniz.

Donanım testi kısmına girdim. "Main mic speaker feedback test" ve "Simulation call test" kısımlarını denediğimde yine uzun bip sesi geliyor. Normalde olması gereken benim telefona konuştuğum sesin bana gelmesi mi?

Teşekkürler.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Donanım testi kısmına girdim. "Main mic speaker feedback test" ve "Simulation call test" kısımlarını denediğimde yine uzun bip sesi geliyor. Normalde olması gereken benim telefona konuştuğum sesin bana gelmesi mi?

Teşekkürler.
Evet hocam sesin size geri gelmesi lazım. Mikrofon girişlerini temizledikten sonra eğer herhangi bir uygulama yüklemesi sonrasında bu sıkıntıyla karşılaştıysanız öncelikle uygulamayı kaldırıp telefonunuzu yeniden başlatıp tekrar deneyin. düzelmezse temiz bir rom kurulumu deneyebilirsiniz.

Oyla:

b0tist

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Selim
Cihazım
Mi4
Konular
2
Evet hocam sesin size geri gelmesi lazım. Mikrofon girişlerini temizledikten sonra eğer herhangi bir uygulama yüklemesi sonrasında bu sıkıntıyla karşılaştıysanız öncelikle uygulamayı kaldırıp telefonunuzu yeniden başlatıp tekrar deneyin. düzelmezse temiz bir rom kurulumu deneyebilirsiniz.

Anladım hocam. Telefonu ekranı sıkıntılı olduğundan dolayı uzun süredir kullanmıyordum. Sonra tekrar kullanmaya karar verince lcd ve touch siparişi verdim. Telefonu incelerken PCB fleksinin hafif yanmış olduğunu gördüm(ekranın bile bunun yüzünden bozulmuş olabileceğini düşünüyorum). O yüzden yeni bir PCB aldım. Bunları taktıktan sonra telefonu fabrika ayarlarına döndürdüm. Ve yukarıda bahsettiğim mikrofon sorunu oluştu. Güncellemeleri yaptım. Ancak işe yaramadı. Ben ilk önce yazılımsal olmadığından emin olmak istiyorum. Eğer donanımsal ise zaten PCB satıcısına geri göndereceğim. Önerebileceğiniz stabil bir rom var mı? Dili ingilizce olabilir sorun değil. Teşekkürler.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam bu durumda öncelikle aşağıdaki bağlantılardan indireceğiniz romları fastboot ile yükleyin. Eğer düzelmezse bir de persist flashlayabilirsiniz. Her ikisi de çözüm olmazsa sorun donanımsaldır diyebiliriz.

Stable :
Developer :

Oyla:
Üst Alt