Yardım Mi4 Batarya ve Sim sorunu

mercansefa

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sefa
Cihazım
Mi6
Konular
1
Arkadaşlar merhaba. Yeni mi4 aldım hepsiburada'dan. Bugun 4.gün. Şöyle bir problemim var. Bu gece ve 2 gün önceki gece, şarjı %90 civarlarında iken yatmaya gittiğim telefon, sabah uyandığımda tekrar pin ister durumda oluyor ve şarjımda belli bir sabit değere gelmiş ve o şekilde kalmış oluyor. Mesela 2 gün önce sabah %60 olarak gözüküyordu ama sabah 7'den öğlen saat 11'e kadar kullanımda hic değişmedi, daha sonra düşmeye başladı. Forumda aradım ama bulamadım böyle bir sorun. Daha anlaşılır olsun diye pil kullanımının resmini koydum. %60 olarak bulduğum hali 24 ekim sabahına, %75 olarak bulduğum hali ise bu sabaha ait.

Not: Durduk yere sim kilidini aktif edip pin kodu isteme olayı gün içerisinde de 2-3 kez başıma geldi.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-10-24-07-23-03-901_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2016-10-24-07-23-03-901_com.miui.securitycenter.png
    63,1 KB · Görüntüleme: 14
  • Screenshot_2016-10-26-06-36-28-084_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2016-10-26-06-36-28-084_com.miui.securitycenter.png
    59,8 KB · Görüntüleme: 14

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Hocam onun sebebi cihazın kendine reset atmasidir. Bakın grafikte gördüğümüz gibi birden bir düşüş var. Önerim ya global betaya geçmeniz yada sim kilidini kaldırıp yeni stabil güncelleme beklemek

Oyla:

vitiligo

MIU Fandroid <3
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mücahit
Cihazım
Mi4
Konular
25
Telefon kendine kendine açılıp kapanıyor. Aynısı benim Mi4'te de oluyordu. PIN kilidini kaldırırsanız telefonun kapalı kalmasını önleyebilirsiniz. Ayarlar > Hakkında kısmına girerek MIUI sürüm numarasını yazar mısınız? Global Beta'ya veya FlymeOS'a geçmek çözüm olabilir.

Oyla:

mercansefa

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sefa
Cihazım
Mi6
Konular
1
Yeni gelen güncellemeyi yükledim. MIUI sürümü: MIUI Global 8.0 Kararlı 8.0.3.0(MXDMIDG)

Eklemek istediğim birşey var. Telefonla birlikte xiaomi 10400 mah powerbank te almıştım. Powerbank yanında gelen küçük kablonun her iki ucunu da, powerbank tam şarjlı iken powerbank'in girişlerine taktım(dalgınlıktan, kablonun bir ucu boşta kalmasın, görüntü kirliliği olmasın diye yaptım, keşke yapmasaydım), o şekilde 7-8 saat kaldı ve büyük ihtimalle powerbank hasar gördü(kendi görüşüm). Bunu deme sebebim, bu 7-8 saat sonunda şarj göstergesindeki 4 ışığın hepsinin yanıyor olmasına rağmen mi4 telefonu 1 kere full şarj yaptıktan sonra powerbank şarjının bitmesi. Acaba bu powerbank ile telefonu şarj ettiğim için telefonun bataryasında bu sıkıntı oluşmuş olabilir mi?

Oyla:
Üst Alt