Soru mi4 4Gden 3Gye düşme

immortal_plt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
miui4
Konular
7
merhaba
yeni aldığım mi4 lte telefonumda vodafone hat kullanıyorum. bulunduğum yerde 4g çekmesine rağmen ve tel ayarlarında "Prefer LTE" seçili olmasına rağmen 4g ye otomatik bağlanmıyor.
eğer manuel network arayıp vodafone 4g yi seçersem 4g ye bağlanıyor. takiben network otomatik yapıyorum. 4g de bağlı kalıyor. ama sonra başka yere gidip geldiğimde (yani farklı baz istasyonlara bağlandığında) tekrar otomatik 4 ye geçmiyor. yine manuel aratıp bağlanabiliyorum sadece. bu durumu nasıl çözebilirim?

engerex

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
OnePlus One
Konular
8
Bulunduğumuz yerde 4G çekimi 3Gye göre zayıf olabilir.

Oyla:

immortal_plt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
miui4
Konular
7
Bulunduğumuz yerde 4G çekimi 3Gye göre zayıf olabilir.
cevap için teşekkürler. evimde manuel 4G ye geçtiğimde full çekiyor.
zaten 3G ye düştükten sonra evim dışında da, işe gidip gelirkende, hiçbir yerde 4G ye tekrar otomatik geçmiyor. sorun simkart ile alakalı olabilir mi?

Oyla:

Ottway

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
Mi6 64
Konular
65
merhaba
yeni aldığım mi4 lte telefonumda vodafone hat kullanıyorum. bulunduğum yerde 4g çekmesine rağmen ve tel ayarlarında "Prefer LTE" seçili olmasına rağmen 4g ye otomatik bağlanmıyor.
eğer manuel network arayıp vodafone 4g yi seçersem 4g ye bağlanıyor. takiben network otomatik yapıyorum. 4g de bağlı kalıyor. ama sonra başka yere gidip geldiğimde (yani farklı baz istasyonlara bağlandığında) tekrar otomatik 4 ye geçmiyor. yine manuel aratıp bağlanabiliyorum sadece. bu durumu nasıl çözebilirim?
Hocam şuan 4G sistemi Türkiye'ye tam oturmuş değil. Yani bu tür aksaklıkların olması gayet doğal birşey.

Oyla:

immortal_plt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
miui4
Konular
7
Hocam şuan 4G sistemi Türkiye'ye tam oturmuş değil. Yani bu tür aksaklıkların olması gayet doğal birşey.

yalnız şöyle bir durum var. aynı yerde bulunan arkadaşımın telefonu 4G iken benim telefonum 3G. ikimizin hattıda vadafone.
arkadaşımın telefonu iphone. bu durumda sorunun benim telde olduğunu düşünüyorum. vede telefonum hiçbir zaman otomatik 4G ye geçmedi.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
yalnız şöyle bir durum var. aynı yerde bulunan arkadaşımın telefonu 4G iken benim telefonum 3G. ikimizin hattıda vadafone.
arkadaşımın telefonu iphone. bu durumda sorunun benim telde olduğunu düşünüyorum. vede telefonum hiçbir zaman otomatik 4G ye geçmedi.
Bu sorunun şimdilik daha farklı bir cevabı yok. Özellikle Vodafon bu geçiş konusunda çok zayıf kaldı. Iphone ile Xiaomi cihazlarının frekansları farklı. Beklemekten başka yapacak birşey yok.

Oyla:

muratxiaomi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
xiaomi mi4
Konular
13
xiaomi mi4 cihazım vodafone hat kullanıyorum mersinin her yerine giden biriyim ama mersin gibi bir şehirde sadece üniversite civarında 4g kullanabiliyorum ve otomatik geçiyor buda ne hatla ne de telefonla ilgili sadece 4g nin henüz türkiyede tam yaygınlaşmamış ve oturmamış hepsi bu

Oyla:

ozsoyun

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ayhan
Cihazım
xiaomi mi4
Konular
1
Xiaomi de olmayan 800mhz frekansından kaynaklı durum Vodafone da öncelikli olan bu frekans dan bağlantı sağlanamayınca diğer band lardan bağlantı kurmaya çalışıyor lakin auto da 3g diğer band lara gore daha etkin olduğu için 3g de kalıyor manuel tercih yaptığınızda band seçme varyasyonu ortadan kalkiyor. Şebeke degistirdiginizde bağlantı guncellendiginden tekrar manuel ayar gerekecek. Ayrıca ağ taratarak vakit kaybetmenize gerek yok chatin usta görsel olarak anlatmış onu kullanmanızda fayda var ulasilmama durumuna karşı lte only yaptıktan sonra lte wcdma auto yapın .

Oyla:

immortal_plt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
miui4
Konular
7
hattımı turkcell e taşıdım ve şuan otomatik olarak 4g ye bağlanıyor. sorun vodafone kaynaklıymış. cevaplar için teşekkürler.

Oyla:
Üst Alt