Alış Mi4 4G/LTE tercihen Ankara

pUn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
P Un
Cihazım
Yok
Konular
2
Başlıkta belirttiğim üzere tercihen Ankara'dan Mi4 4G/LTE arıyorum, Windows 10 kurulacağı için başka model olmaz maalesef.

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13
Neden Windows 10 kurmak istiyorsunuz? :)

MI 4S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

pUn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
P Un
Cihazım
Yok
Konular
2
Android ve iOS'u hiç sevmediğim için :)

ckarakaya

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Canan
Cihazım
İPhone SE
Konular
2
Evde lumia 920 var win10 yüklü kimse yüzüne bakmıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

pUn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
P Un
Cihazım
Yok
Konular
2
Ben şu an geçici olarak kullanıyorum , Windows 8.1 iş görmez artık ama Windows 10 gayet güzel

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13
Ben şu an geçici olarak kullanıyorum , Windows 8.1 iş görmez artık ama Windows 10 gayet güzel

Mi4 kullandım. Windows yükleyip de kullandım. Hatta birkaç geliştirme de yaptım. Forumda açtığım Windows 10 Mod konuları var.
Tecrübelerime dayanarak Mi4 için Windows 10 Mobile çok yetersiz, kesinlikle tavsiye etmem,etmiyorum! Gidip direkt Windows telefon almak daha mantıklı. Kendimi bildim bileli Windows fanıyım. Elimde Lumia var. Aradaki fark çok bariz belli. Sanki çakma cihazlar gibi çalışıyor Mi4 de. Forumu araştırıp daha detaylı bilgi edinmenizi tavsiye ederim.
Fark ettiğim, mahrum kaldığım özellikler;
1-4K video çekemiyorsunuz. Lumia cihazlar için 4k, 2k ve 1080p video kayıt hackleri bu cihazda çalışmıyor. Max 1080p çekiyor.
2-Hızlı şarj çalışmıyor, max 5v 1.5A .
3-Yakınlık sensörü hatası mevcut, konuşmaları sonlandırmak için 2 kere güç butonuna basıyoruz da ekran açılıyor.
4-Windows 10 Mobile Otg desteği yok. Otg yerine Usb Dual Role denilen bir sistem kullanıyor, bu sistem Mi4 de yok.
Hatırladıklarım bunlar. :)

pUn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
P Un
Cihazım
Yok
Konular
2
Mi4 kullandım. Windows yükleyip de kullandım. Hatta birkaç geliştirme de yaptım. Forumda açtığım Windows 10 Mod konuları var.
Tecrübelerime dayanarak Mi4 için Windows 10 Mobile çok yetersiz, kesinlikle tavsiye etmem,etmiyorum! Gidip direkt Windows telefon almak daha mantıklı. Kendimi bildim bileli Windows fanıyım. Elimde Lumia var. Aradaki fark çok bariz belli. Sanki çakma cihazlar gibi çalışıyor Mi4 de. Forumu araştırıp daha detaylı bilgi edinmenizi tavsiye ederim.
Fark ettiğim, mahrum kaldığım özellikler;
1-4K video çekemiyorsunuz. Lumia cihazlar için 4k, 2k ve 1080p video kayıt hackleri bu cihazda çalışmıyor. Max 1080p çekiyor.
2-Hızlı şarj çalışmıyor, max 5v 1.5A .
3-Yakınlık sensörü hatası mevcut, konuşmaları sonlandırmak için 2 kere güç butonuna basıyoruz da ekran açılıyor.
4-Windows 10 Mobile Otg desteği yok. Otg yerine Usb Dual Role denilen bir sistem kullanıyor, bu sistem Mi4 de yok.
Hatırladıklarım bunlar. :)

Bilgi için teşekkürler , Anniversary Update ile mi denediniz?

Bende 1520 vardı , yakın zamanda öldü. Görünüş itibariyle Fall Creator's Update ten sonra Microsoft SD835 olmayan cihazlara (950 XL vs dahil) güncelleme vermeyecek, bu nedenle 1520, 950 veya 950XL vb. gibi bir cihaza yatırım yapmak istemiyorum, Elite X3 zaten yok. Amacım geçiş döneminde elimde uygun fiyatlı bir cihaz olsun çok canım sıkılırsa Android yapar kullanır veya elden çıkarırım şeklinde.

Sıkıntılar içinse;
1 - Senede yaklaşık 1 video çekiyorum, 1080 gayet yeterli bana :)
2 - Zaten günün yarısı şarjda telefon, yeter ki bir gün gitsin.
3 - En azından sensör olması gerektiği gibi çalışıyorsa idare edebilirim belki :)
4 - OTG ile hiç işim olmadı.

Bana Lumia 1520 den aşağı kalmayan donanımı ile aynı performansı versin yeter, zaten bana lazım olanlar email, twitter, whatsapp.

pUn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
P Un
Cihazım
Yok
Konular
2
Evde lumia 920 var win10 yüklü kimse yüzüne bakmıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Krait çekirdeği ile Windows 10 a kimsenin yüzüne bakmaması normal, yıllarca kullandım şimdi mecbur yine kullanıyorum, tank gibi ama tarihi eser artık.

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13
Bilgi için teşekkürler , Anniversary Update ile mi denediniz?

Bende 1520 vardı , yakın zamanda öldü. Görünüş itibariyle Fall Creator's Update ten sonra Microsoft SD835 olmayan cihazlara (950 XL vs dahil) güncelleme vermeyecek, bu nedenle 1520, 950 veya 950XL vb. gibi bir cihaza yatırım yapmak istemiyorum, Elite X3 zaten yok. Amacım geçiş döneminde elimde uygun fiyatlı bir cihaz olsun çok canım sıkılırsa Android yapar kullanır veya elden çıkarırım şeklinde.

Sıkıntılar içinse;
1 - Senede yaklaşık 1 video çekiyorum, 1080 gayet yeterli bana :)
2 - Zaten günün yarısı şarjda telefon, yeter ki bir gün gitsin.
3 - En azından sensör olması gerektiği gibi çalışıyorsa idare edebilirim belki :)
4 - OTG ile hiç işim olmadı.

Bana Lumia 1520 den aşağı kalmayan donanımı ile aynı performansı versin yeter, zaten bana lazım olanlar email, twitter, whatsapp.

10586,14393 ve Rs2 İnsider denedim. 15063 de kurdum.
Pil-Ram-İşlemci kullanımı çok iyi. Ancak nedense arayüzde sanki kare atlıyor gibi bir durum mevcut. Çok az kasıyor sanki ama uygulamalar çok iyi çalışıyor. Twitter kullanmadım ancak Mail ve WhatsApp çok güzel çalışıyor. Telefonu işlevsel olarak kullanabiliyorsunuz. Sadece o çağrı kısmı biraz problem oluyor. Onun haricinde diğerleri pek mühim değil. 16 gb için kurulum sonrasında yaklaşık 10gb kullanılabilir alan bırakıyor.

Birde, yazmayı unuttuğum en mühim olay dil desteği. Cihazda Sistemin Türkçe desteği yok. Türkçe seçeneğini seçtiğiniz zaman eğer uygulamalar Türkçe destekliyorsa Türkçe oluyor ama sistem ingilizce kalıyor. Hatta çok az bir kısmı Çince.
Forumda Türkçe dil yükleme ile ilgili mesajlarım mevcut. Diğer arkadaşlarda anlattı. Eğer sıkıntı yaşarsanız özelden ulaşın.

Krait çekirdeği ile Windows 10 a kimsenin yüzüne bakmaması normal, yıllarca kullandım şimdi mecbur yine kullanıyorum, tank gibi ama tarihi eser artık.

Bende L525 mevcut. En son 15063 yapısı yüklü. Cihazı 950xl olarak tanıttım. Şayet Android bir cihazla kıyas ettiğim zaman performansı gayet makul. Çalışmayanı yok. Kitlenme yok. İşi fazlasıyla görüyor ve günü kurtarıyor. Yedek telefon olarak tutuyorum. Telefon sürekli açık, derin uykuda. Aklıma geldikçe haftada 1 şarja takıyorum. Güncelleme geldikçe kuruyorum. L920 nin daha performanslı olacağını düşünüyorum .

Sonuç olarak, Windows kullanmada sıkıntım yok diyorsanız, dediklerim sizin için pek önem arz etmiyorsa güle güle kullanın. :)

pUn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
P Un
Cihazım
Yok
Konular
2
Tekrar teşekkürler,

CU yu övüyorlar ama ben AU dan memnundum, bakalım artık olduğu kadar. :)

Dil sorununu bu forumda okumuştum, zaten bu forumu da öyle buldum, en kötü İngilizce kullanırım dert değil ama Cortana kapatılmıyorsa başa bela olur :)

Ben 920 yi ilk ve son olarak Windows 10'un ilk previewları ile denemiştim ve nefret etmiştim , şimdi youtube dan baktım yine de mucize beklememek lazım.

Birde sormayı unuttum microsoft maps ne durumda acaba? Konum doğru dürüst çalışıyor mu Mi4 de?

Üst Alt