Mİ3 Stok Recovery İle Rom Kurma

12dyl1983

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Velid Kaya
Cihazım
Mİ 8 6/128
Meslek
Eczacı Teknisyeni
Konular
17
Bu yazımızda size orjinal recovery üzerinden rom kurmayı anlatmaya çalışacağım.
Yine bu yazının orjinalini
adresinde bulabilirsiniz.

Uyarı aşağıdaki işlemleri uygulamanız sonucu oluşacak sorunlardan şahsım ve miuitürkiye.net sorumlu tutulamaz.

​1.Adım
Öncelikle yine diğer yöntemlerde olduğu gibi rom dosyasını aşağıdaki link'ten indiriyoruz.

İndirdiğimiz rom dosyasının adını bilgisayarda "Update.zip" olarak değiştiriyoruz.
Daha sonra adını değiştirdiğimiz rom dosyasını direk olarak telefonun ana dizinine kopyalıyoruz.

2.Adım
Şimdi yapmamız gereken cihazımızı recovery moduna almak.Bunun için 2 yol var :
1.yol
"Güncelle" uygulamasını açıp seçeneklerden "recovery modunda başlat" veya "reboot to recovery mode"seçeneğine tıklamak.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

2.yol
Telefonu kapatıp aynı anda ses açma ve güç tuşlarına basıyoruz recovery ekranı karşımız çıkana kadarda bırakmıyoruz.

3.Adım
Recovery menüsüne girince karşımıza ilk olarak dil seçim ekranı çıkacak.
Dili ingilizce olarak seçip asıl menüye giriyoruz.Menüde ilerlemek için ses tuşlarını seçim yapmak için güç tuşunu kullanıyoruz.
Daha sonra "Update from zip" deyip adını değiştirip kopyaladığımız rom dosyasını seçerek güncelleme işlemini başlatıyoruz.Yeni romu hangi sisteme kurduysanız 1 veya 2 o sistemi seçerek cihazımızı açıyoruz.
Hepsi bu :)

hilmi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hilmi
Cihazım
mi9 se
Konular
18
Cvp: Mİ3 Stok Recovery İle Rom Kurma

paylaşımlar için teşekkürler.
link'ini verdiğiniz rom multilangue rommu?
yani orjinal romda türkçe varmı?

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42

hilmi pid=2168 dateline=1401109030' Alıntı:
paylaşımlar için teşekkürler.
link'ini verdiğiniz rom multilangue rommu?
yani orjinal romda türkçe varmı?

Orjinal romda henüz Türkçe desteği yok. Çevirilerin test aşaması bittikten sonra yakın bir zamanada eklenmesini bekliyoruz.

Şimdilik çoklu dil desteği sunan romu haftalık güncellemeler bölümünden indirebilirsiniz. Son sürümü mi3 wcdma modeli için yayınlanmadı bazı hatalardan dolayı. İsterseniz 4.5.16 sürümü kurabilirsiniz.
http://www.forum.miuiturkiye.net/konu-MultiLang-Haftalik-Guncelleme-4-5-16.html

KirkLee

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ramms+ein
Cihazım
Samsung s5
Konular
4

Cihaz üzerinde stabil rom varken, developer sürümü: update paketini seçerek kurulmuyor, dosya ismini update.zip olarak sectikten sonra, recovery mod'da başlattıpımda ise hata mesajı alıyorum. 

"Can't find update.zip in sdcard"
Please rename the update pack to update.zip and put it to the root directory of SD Card"
 Acaba sebebi nedir ?

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Sanıyorum aynı şeyi yapmışsınızdır ama ben yine de hatırlatayım. Çünkü verdiği hata, update.zip dosyasının bulunamaması.
Güncelleme dosyasının ismini update.zip olarak değiştirmeniz (bu arada bilgisayardan değiştiriyorsanız "bilinen dosya türleri için uzantıları gizle" özelliğinin devre dışı olması gerekir) ardından da dosyayı telefonun ana dizinine kopyalamanız gerekiyormuş.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

KirkLee

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ramms+ein
Cihazım
Samsung s5
Konular
4

Dediginiz gibi baktım ama sıkıntı o değiş başka birşey, sd kart diyor ama cihaz zaten 64gb ve kart takılmıyor sistemin olduğu bölüme atip kurmak istedim ama oraya atmıyor yanlış yere atmış olabilirim diyecegim ama başka atabilecegim yer yok.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Re: RE: Cvp: Mİ3 Stok Recovery İle Rom Kurma

KirkLee' Alıntı:
Dediginiz gibi baktım ama sıkıntı o değiş başka birşey, sd kart diyor ama cihaz zaten 64gb ve kart takılmıyor sistemin olduğu bölüme atip kurmak istedim ama oraya atmıyor yanlış yere atmış olabilirim diyecegim ama başka atabilecegim yer yok.

Android cihazların dahili bellekleri sdkart olarak anılır. Bildiğimiz harici kartlar ise External SD adını alır. Dolayısıyla hata mesajında yazılmış olan sdkart, dahili belleği belirtir. Dahili belleğin en üst dizinine kopyalamanız gerekiyor. DCIM, android, gibi dizinler bu en üst dizinde bulunurlar.
MIUI dosya yöneticisini açtığınızda local'den, internal storage'i açarak bu dizine erişebilirsiniz.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

KirkLee

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ramms+ein
Cihazım
Samsung s5
Konular
4

@chatin_62 mi3'de atabileceğiniz tek yer var bu neden ile farklı bir yere atamam. ilgili yanıtınız için teşekkürler eminim küçük bir yeri atlıyorumdur.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Re: RE: Cvp: Mİ3 Stok Recovery İle Rom Kurma

KirkLee' Alıntı:
@chatin_62 mi3'de atabileceğiniz tek yer var bu neden ile farklı bir yere atamam. ilgili yanıtınız için teşekkürler eminim küçük bir yeri atlıyorumdur.

Mi3 'ü hiç görmedim. Bu arada ben de öğrenmeye çalışıyorum. Sizin dosya yöneticisi böyle birşey değil mi? Nasıl tek bir yer var? Oranın ekran görüntüsünü atabilir misiniz?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

KirkLee

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ramms+ein
Cihazım
Samsung s5
Konular
4

undefined pid=3815 dateline=1403415262' Alıntı:
KirkLee pid=3815 dateline=1403415262' Alıntı:
 Es dosya yönetici ile aynı ama ben aynı zamanda Es dosya yöneticisini'de kuruyorum. Kendi dosya yöneticisi, tek farkı es dosya yöneticisi sistem için ayrılan bölümü görebiliyorken kendi dosya yöneticisi (Explorer) onu göstermiyor onun harici aynı program. Nasrettin hoca misali bana "Damdan düşen biri lazım" daha önce mi3 kurulum yapmış biri yardımcı olabilir, normal bir andorid kurulumunda Root ve Recovery işleminden sonra sıkıntısız rom kurulabiliyor ama MIUI sistem biraz farklı çalışıyor ve sistemi kurabilecegim 2 bölüm çıkıyor boot menü biraz değişik şimdilik damdan düşen birini bulacagız.:yorumsuz:

Üst Alt