İpucu Mi3/Mi4 Dokunmatik Kalibrasyonu Yapma

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
Arkadaşlar uzun süredir cihazı wipe yapmadan güncellemelere devam ettiğim için bir süre sonra ekran hassasiyetinde sorunlar yaşadığımı fark ettim. Ekran dokunmatiği tam olarak algılamıyor bazen basıyor bazen basmıyor kısacası dokunmatik değil basmatik oluyor telefon.

Biraz araştırırken karşıma Mi cihazları için test bölümüne bakmak geldi ekran sorun olup olmadığı görmek için daha sonra bu bölümde ise Ekran Kalibtasyonu bölümünü farkettim ve kalibre ettikten sonra ekran ilk gün olduğu gibi sorunsuz oldu diyebilirim.

Eğer sizlerde bu tür bir dokunmatik kaybı yaşarsanız yapmanız gereken adımları anlatıyorum. Ben Mi3 cihazımda denedim ama büyük ihtimalle tüm Xiaomi ürünlerinde bu bölüm mevcuttur.

Ayarlar > Telefon Hakkında bölümüne geliniz ve Çekirdek Sürümü üzerine 5 kez hızlıca tıklayınız ve aşağıda ki ekran karşınıza gelecek.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Buradan 11. Sırada bulunan Dokunma Sensörüne gelin

Daha sonra Menü duşuna basarak açılan bölümden Dokunma Kalibrasyonunu seçin.

Kalibrasyonu Başlat diyin - Bu bölümde işlem bitene kadar ekran dokunmayınız. Dokunma Kalibrasyonu başarılı cihazını normal olarak kullanın yazısı çıktıktan sonra artık normal kullanıma devam edebilirsiniz.

refazico

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
zafer
Cihazım
xiaomi mi3
Konular
1
Hocam kullandığım mi3 te dokunmatik sorunu var dikey olarak 1cm lik bir kısım çalışmıyor bu işlem işe yarar mı n

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
Hocam kullandığım mi3 te dokunmatik sorunu var dikey olarak 1cm lik bir kısım çalışmıyor bu işlem işe yarar mı n

Doanımsal bir problem ise bir işe yaramayacaktır hocam. Bu durum genellikle dokunmatik az algıladığında yada bir yere dokunduğunuzda başka yerin tepki vermesine sebep olan durumlar için geçerli

refazico

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
zafer
Cihazım
xiaomi mi3
Konular
1
Hocam ekran değişti bundan bi ay kadar kullandım aniden gitti. Hani bi ısınma olsun şarja takılı olma olsun yada düşme çarpma gibi bişey olmadı

emin33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
emin
Cihazım
xiaomi mi3
Konular
0
su anda bende de aynı sorun var ama dedigin yeri bulamadım işlemcinin karsısında 4 cekirdek 2,3 ghz yazan yere bir kac kez tıkladıgımda hata raporu oluşturuluyor cıkıyor dediğn yer cıkmadı acaba benmi yanlış yere basıyorum

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
su anda bende de aynı sorun var ama dedigin yeri bulamadım işlemcinin karsısında 4 cekirdek 2,3 ghz yazan yere bir kac kez tıkladıgımda hata raporu oluşturuluyor cıkıyor dediğn yer cıkmadı acaba benmi yanlış yere basıyorum

"Ayarlar > Telefon Hakkında bölümüne geliniz ve Çekirdek Sürümü üzerine 5 kez hızlıca tıklayınız ve aşağıda ki ekran karşınıza gelecek."

Siz CPU ölümüne tıklıyorsunuz, ekranı aşağıya kaydırıp çekirdek sürümü başlıklı satıra tıklayın.

emin33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
emin
Cihazım
xiaomi mi3
Konular
0
usta benim tel de mi farklı sizdeki mi ben bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    141,2 KB · Görüntüleme: 56
  • 2.png
    2.png
    131 KB · Görüntüleme: 58

emin33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
emin
Cihazım
xiaomi mi3
Konular
0
youtubeden buldum denedim kalibrasyon basarız dedi 3 defa denedim. ekran kırıldı degiştirdim ondan kaynaklı olabilirmi acaba

Üst Alt