mi3 ekran sorunu

badelim

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
2
arkadaşlar kolay gelsin ben yeni bir mi3 telefon aldım telefonda herşey normal fakat rehberden isim seçip kişiyi aradığım zaman telefon direk siyah ekran oluyor fakat karşıdaki kişiyle iletişimkurabiliyorumkarşıdaki telefonukatana kadar ekran menüye dönmüyor neden olabilir yardım ederseniz sevinirim normalde telefonu kulağa götürdüğümüz zaman ekran kapanır ama bunda direk numarayı çevirirken kapanıyor ve görüşme bitene kadar ana menüye dönmüyor

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Cvp: mi3 ekran sorunu

badelim pid=11836 dateline=1414406052' Alıntı:
arkadaşlar kolay gelsin ben yeni bir mi3 telefon aldım telefonda herşey normal fakat rehberden isim seçip kişiyi aradığım zaman telefon direk siyah ekran oluyor fakat karşıdaki kişiyle iletişimkurabiliyorumkarşıdaki telefonukatana kadar ekran menüye dönmüyor neden olabilir yardım ederseniz sevinirim normalde telefonu kulağa götürdüğümüz zaman ekran kapanır ama bunda direk numarayı çevirirken kapanıyor ve görüşme bitene kadar ana menüye dönmüyor

Hocam telefonunuzun üst tarafında yakınlık sensörü bulunuyor. Eğer ekran koruyucu kullanıyorsanız, koruyucu yakınlık sensörünün üzerine gelmiş ve engelliyor olabilir. Koruyucuyu çıkartmanızı tavsiye ederim.

Oyla:

badelim

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

arkadaşım şu an ekran koruyucu kullanmıyorum çok uğraştım bir türlü düzelmedi

Oyla:

catlax66

ihsan
Onursal Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ihsan
Cihazım
Mi6
Konular
25

badelim pid=11838 dateline=1414406421' Alıntı:
arkadaşım şu an ekran koruyucu kullanmıyorum çok uğraştım bir türlü düzelmedi
wipe yapın deneyin hocam bi bug var sanırım note 2 de miui roomumda böyle oluyordu. zaten bug yoksa iş daha kötü senin açından.

Oyla:

golgeadamm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
69

Aşağıdaki adımları takip ederseniz sorununuz büyük ihtimalle çözülecektir:

ÇÖZÜM1: Telefonun üzerinde, kutusundan çıkarttığınızda ince bir ekran koruyucu bulunur. Onu kaldırın. Sorunu çözmezse,

ÇÖZÜM2: Yakınlık sensörünün mesafesini ayarlayın. Bunun için #*#644663#*#* yazıp arama tuşuna basman yeterli. Gelen menüden ayarlamayı yapabilirsin. 
Sorunu çözmezse, son adım büyük ihtimalle çözer.

ÇÖZÜM3:
Contacts->Settings->Incoming Call Settings->Proximity Sensor-> burada normalde ON seçilidir, siz bunu OFF yapın.

Türkçe sistem için:
Rehber-->Ayarlar-->Gelen Arama Ayarları-->Yakınlık Sensörü--> burada normalde ON (AÇIK) seçilidir, siz bunu OFF (KAPALI) yapın.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427

Hocam ayarlar/ilave ayarlar/ekran ayarları altından telefon cepteyken yanlış aramaları engelle seçeneğini kapatın. Ayrıca telefon uygulamasına girin menü tuşu ile ayarlarına girin çağrı cevalama ayarları altından cepte taşıma modunu da açıksa kapatın. E son seçenek hiç biri ile düzelmezse aynı ayarlar altındaki yakınlık sensörü etkin seçeneğini kapatabilirsiniz.

Oyla:

badelim

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

teşekkürler arkadaşlar halletim yakınlık sensörü etkin seçeneğinden kaynaklanıyormuş

Oyla:
Üst Alt