Yardım Mi14 Çin Cihazı Alınır Mı ve Band20 Sorun Olur mu?

birkanoztrk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Birkan
Cihazım
S23 Ultra
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
bilmiyorum
Telefon Modeli
S23 Ultra
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhaba arkadaşlar. Mi 14 yurtdışında Çin modeli globale göre 70-80 dolar daha ucuz. Herhangi bir fark var mı? Band 20 yokmuş sanırım ve bu olay sıkıntı mı? Ben Ordu'da yaşıyorum ve yazın fındık için merkezden 3km uzakta olan köyümüze gidiyorum. Böyle yerde sorun çıkartır mı? Ve Band 20'nin sorun çıkaracağı şehirler sizce nerelerdir?

Şimdiden teşekkürler.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Eğer 3km ise muhtemelen Band 20 çok sorun olmaz. Yine de köye gittiğinizde orada hangi bandların kullanıldığını test edip ondan sonra karar verin bence. Gerçi Band 20 olmasa da çok ciddi sorun değil, 4G yerine 3G olarak kullanırsınız olur biter ama Çin cihazlarında artık bootloader kilidi açılamıyor. Ücretli açılması lazım o da çok maliyetli. Aradaki fiyat farkından fazla... Bir diğer seçenek de bootloader açılmadan fake romlu olarak geliyor cihazlar ama o da ciddi güvenlik problemi banka uygulaması falan kullanıyorsanız kesinlikle uzak durmanız gerekir. Yani her durumda global amlak daha mantıklı.

Oyla:

alimitnick

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Redmi note 125G
Meslek
Öğrenci
Konular
6
Band 20 telefona sahibim(Ruby) dağda bile çekiyor bir sorun yaşamadım. Cihazdan cihaza farklı semptomlar gözlenebilir.

Oyla:

birkanoztrk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Birkan
Cihazım
S23 Ultra
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Band 20 telefona sahibim(Ruby) dağda bile çekiyor bir sorun yaşamadım. Cihazdan cihaza farklı semptomlar gözlenebilir.
İşte benimkinde band20 olmayacak hocam çin model alırsam.
Eğer 3km ise muhtemelen Band 20 çok sorun olmaz. Yine de köye gittiğinizde orada hangi bandların kullanıldığını test edip ondan sonra karar verin bence. Gerçi Band 20 olmasa da çok ciddi sorun değil, 4G yerine 3G olarak kullanırsınız olur biter ama Çin cihazlarında artık bootloader kilidi açılamıyor. Ücretli açılması lazım o da çok maliyetli. Aradaki fiyat farkından fazla... Bir diğer seçenek de bootloader açılmadan fake romlu olarak geliyor cihazlar ama o da ciddi güvenlik problemi banka uygulaması falan kullanıyorsanız kesinlikle uzak durmanız gerekir. Yani her durumda global amlak daha mantıklı.
O zaman sanırım 2k fazla verip global almak mantıklı hocam.

Oyla:
Üst Alt