Yardım Mi11T Pro , şarj daha yavaş gitmesi için neler yapılabilir ?

gencoo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
hasan
Cihazım
iphone6s
Konular
19
Cihazın daha az şarj yemesi için birşeyler yapabiliyor muyuz ayar felan...

-Oyun oynamıyorum asla , fakat normal telegram -twitter takılıyorum şarjı hiç normal gidiyormuş gibi değil aksine hızlı gidiyor gibi
veya pil konusunda sizlere atalabileceğim ss varsa atabilirim d

tig0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
tig0
Cihazım
11 T Pro
Konular
3
bendede aynı telefon var evet şarjı çok hılzlı bitiyor uçak moduna alıyorum test yapmak için ozaman bile azalıyor 60 hrz kullanmak lazım galiba

gencoo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
hasan
Cihazım
iphone6s
Konular
19
bendede aynı telefon var evet şarjı çok hılzlı bitiyor uçak moduna alıyorum test yapmak için ozaman bile azalıyor 60 hrz kullanmak lazım galiba

çok tuhaf ya oyun bile oynamıyorum sosyal medyada takılmak bu kadar şarj yiyorsa tükereyimböyle telefona o zaman

sercii35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sergen
Cihazım
11t pro
Konular
2
Cihazın daha az şarj yemesi için birşeyler yapabiliyor muyuz ayar felan...

-Oyun oynamıyorum asla , fakat normal telegram -twitter takılıyorum şarjı hiç normal gidiyormuş gibi değil aksine hızlı gidiyor gibi
veya pil konusunda sizlere atalabileceğim ss varsa atabilirim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yüzde 30 civarında sizinde 2 3 dk içinde sarjınız bitiyor mu

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Bunun bir sebebi snapdragon 888 samsung tarafından üretildi verimsiz ısınan bir işlemci birde tepe model işlemci kullanan telefonların ortak kaderidir bu performans yüksektir pil ömrü düşüktür tıpkı bilgisayarda i9 12900K veya ryzen 9 7950x kullanmak gibi güçlü işlemciler ama çok enerji tüketirler ve ısınırlar :) benim herkese genel tavsiyem snapdragon 700 serisi işlemcili modellere yönelin orta - orta üst cihaz satın almak en mantıklı dengeli olanı bence.

gencoo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
hasan
Cihazım
iphone6s
Konular
19
Bunun bir sebebi snapdragon 888 samsung tarafından üretildi verimsiz ısınan bir işlemci birde tepe model işlemci kullanan telefonların ortak kaderidir bu performans yüksektir pil ömrü düşüktür tıpkı bilgisayarda i9 12900K veya ryzen 9 7950x kullanmak gibi güçlü işlemciler ama çok enerji tüketirler ve ısınırlar :) benim herkese genel tavsiyem snapdragon 700 serisi işlemcili modellere yönelin orta - orta üst cihaz satın almak en mantıklı dengeli olanı bence.

aslında hiç ısınma problemi yaşamadım yaşamıyorumda , sadece şarjı pek menun etmedi

ciwwano

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mesut
Cihazım
Redmi note 11s
Konular
51
Kaç saat ekran süresi alıyorsunuz

ciwwano

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mesut
Cihazım
Redmi note 11s
Konular
51
Bende 11t var. Şarj yüzde 20 lere gelince ekran süresi 4 buçuk yada en fazla 5 saati buluyor. Kardeşim de mi 11 ultra var. Ekran süresi 4 buçuk saat civarı alıyor en fazla . Bunların ikiside 5000 mah pil. Sanırım bu yeni cihazlarda donanım güçlü olduğu için şarjı çok uzun gitmiyor. Bunun dışında son gelen MIUI 13 güncellemesinin bu konuda bir eksikliği var. Ama hızlı şarj olayı bu açığı kapatıyor bence .

Üst Alt