Yardım Mi11 T Pro için Rom yardım

Noisy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
BurakBozkurt
Cihazım
11T Pro 12/256
Meslek
Uber
Konular
9
Merhabalar bende 1 hafta önce direnç kayıtlı 11 T Pro 12/256 modelini alarak aranıza katıldım. Cihazda global rom yüklü. EU Rom'a geçmek istiyorum , günde en az 10 saat pubg oynayan birisiyim, cihazın şuan ki performansı ne kadar iyi olsa da daha iyi performans alabileceğimi biliyorum ama global rom gerçekten çöp.

Yardımın lazım olduğu kısım, bende bilgisayar mevcut değil ama USB OTG aparatım var. Bilgisayar olmadan EU Roma temiz kurulum yapabilir miyim . Bana bu konuda yardımcı olacak birileri var mı acaba.

Teşekkürler şimdiden.

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Cihazda TWRP varsa istediğiniz roma otg aparatı ve usb bellek kullanarak geçebilirsiniz. EU romların çoğu artık Hybrid olarak çıkıyor, yani hem pc hem twrp üzerinden yüklenebiliyor. Yani size gerekli olan en önemli ilk şey twrp.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Merhabalar bende 1 hafta önce direnç kayıtlı 11 T Pro 12/256 modelini alarak aranıza katıldım. Cihazda global rom yüklü. EU Rom'a geçmek istiyorum , günde en az 10 saat pubg oynayan birisiyim, cihazın şuan ki performansı ne kadar iyi olsa da daha iyi performans alabileceğimi biliyorum ama global rom gerçekten çöp.

Yardımın lazım olduğu kısım, bende bilgisayar mevcut değil ama USB OTG aparatım var. Bilgisayar olmadan EU Roma temiz kurulum yapabilir miyim . Bana bu konuda yardımcı olacak birileri var mı acaba.

Teşekkürler şimdiden.
Sayın mustafaozkan1414 hocam yardım konusuna yazmış, benim merak ettiğim konu ise, Eu romun daha iyi performans vereceğini nereden biliyorsunuz
Aynı cihazı bende 1 hafta önce aldım, global rom yüklü ve romdan yana en ufak bir şikayetim yok

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Sayın mustafaozkan1414 hocam yardım konusuna yazmış, benim merak ettiğim konu ise, Eu romun daha iyi performans vereceğini nereden biliyorsunuz
Aynı cihazı bende 1 hafta önce aldım, global rom yüklü ve romdan yana en ufak bir şikayetim yok

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Hocam zaten 11T Pro Eu rom'u Global rom baz alınarak üretiliyor. Aslında pek bir performans vereceğini sanmıyorum bende, belki içinden birkaç şey çıkartılmıştır, bu da sistem yükünü belki biraz hafifletir. Çin tabanlı geliştirilen Eu romlar daha performanslı oluyor diye okumuştum. Ne kadar doğru bilemiyorum.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283

Hocam zaten 11T Pro Eu rom'u Global rom baz alınarak üretiliyor. Aslında pek bir performans vereceğini sanmıyorum bende, belki içinden birkaç şey çıkartılmıştır, bu da sistem yükünü belki biraz hafifletir. Çin tabanlı geliştirilen Eu romlar daha performanslı oluyor diye okumuştum. Ne kadar doğru bilemiyorum.
Biliyorum hocam, zaten son zamanlarda herkes, okuduğum kadarıyla, EU romdan memnun değil, ben Miui14, A13 global romdan şimdilik çok memnunum, o nedenle cihazımın BL kilidini bile açmayı düşünmüyorum

Noisy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
BurakBozkurt
Cihazım
11T Pro 12/256
Meslek
Uber
Konular
9

Mi 8 lite , Note 9 pro ve poco x3 pro kullanıcısıyım heosinde de eu roma geçiş yaptım. Hem daha kullanışlı hem de uygulama optimizasyonları çok daha iyi. Şuan ki mevcut olan global romda Instagram optimizasyonu sıfır diyebilirim , pubgde ısınmayan telefon Instagram da alev alıyor. Ve pil %100 den 2.5 saat pubg oynayışımda %25 lere düşüyor. Eu rom da pil optimizasyonunun çok daha iyi olduğunu okudum araştırınca. En az 1.5 2 saat daha koyması gerekiyor. Çünkü oyun oynarken 60 hz de kullanıyorum cihazı yormamak için. 60hertz de 2.5 saat %80 şarj anormal bi sonuç . Aksini iddaa edecek birinin çıkacağını düşünmüyorum bence.
Cihazda TWRP varsa istediğiniz roma otg aparatı ve usb bellek kullanarak geçebilirsiniz. EU romların çoğu artık Hybrid olarak çıkıyor, yani hem pc hem twrp üzerinden yüklenebiliyor. Yani size gerekli olan en önemli ilk şey twrp.
Cihazı unlock yapamıyorum yardım edebilir misiniz.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
EU ekibi son dönemde biraz baştan savma iş yapıyor.
Geçmişte kullandığınız X3 pro ve şu an kullandığınız cihaz için Çin romları yok.
EU ekibi bu cihazlar için romlara daha az ekleme yapıyor ve bu cihazlar için olan romlar daha akıcı olabiliyor. Yine de eu pek tavsiyem değil.

Son dönemde Elite rom çalışmalarını eu dan daha çok beğeniyorum.

Denemek isterseniz elite rom seçeneği de var Endonezya rom üzerine inşa edilmiş.

BL kilidi açıktan sonra hepsini test edip karar verebilirsiniz.

Noisy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
BurakBozkurt
Cihazım
11T Pro 12/256
Meslek
Uber
Konular
9
EU ekibi son dönemde biraz baştan savma iş yapıyor.
Geçmişte kullandığınız X3 pro ve şu an kullandığınız cihaz için Çin romları yok.
EU ekibi bu cihazlar için romlara daha az ekleme yapıyor ve bu cihazlar için olan romlar daha akıcı olabiliyor. Yine de eu pek tavsiyem değil.

Son dönemde Elite rom çalışmalarını eu dan daha çok beğeniyorum.

Denemek isterseniz elite rom seçeneği de var Endonezya rom üzerine inşa edilmiş.

BL kilidi açıktan sonra hepsini test edip karar verebilirsiniz.
Bl kilidi açmama yardım edebilir misiniz , bilgisayar mevcut değil . Bağlantı sağlayamıyorum unlock sitesine

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Bl kilidi açmama yardım edebilir misiniz , bilgisayar mevcut değil . Bağlantı sağlayamıyorum unlock sitesine
Bilgisayarsız bir şekilde bootloader kilidi açmak mümkün değil maalesef.
BL kilidi açmak SD işlemcili cihazlar için 7 günlük bir süreç ve toplamda 2 kes bilgisayara bağlanmak gerekir.

Ayrıca son aşamada kilit açılırken cihaz tamamen sıfırlanır.
Önemli verileri yedekleyin.

Noisy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
BurakBozkurt
Cihazım
11T Pro 12/256
Meslek
Uber
Konular
9
BL kilidi açmak SD işlemcili cihazlar için 7 günlük bir süreç ve toplamda 2 kes bilgisayara bağlanmak gerekir.

Teşekkür ederim , alışmışım bl kilidi açık cihaz almaya , ondan yapamadım . En kısa sürede unlock yapıp yazacağım rom için

Üst Alt