İnceleme Mi Wifi Amplifier (Sinyal Güçlendirici) Kurulumu == Videolu Anlatım ==

erhan52

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
mi5s
Konular
5
Merhaba arkadaşlar bende bu cihazdan aldım play storedeki uygulamadan ağları aryıp bağlan dediğimde yüzde 27 de hata veriyor. Verilen linkdekini denediğimde ise yüzde 100 olduğunda time out hatası var. Sorun ne olabilir acaba ?

bkamber

Oneplus + xiaomi brands pro owner :)
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilgehan
Cihazım
Mi 11 Ultra
Meslek
FS Mobile App.Dev.
Konular
0
time out hatası olsa da mavi ışık yanıyor wifi plus gözüküyor bağlanıyor ama bazen bağlantı hatalı bazen bağlantı var internet yok. yeni mi home sürümü bu cihazı hiç görmüyor. 2 . versiyonu var manuel ekleme menüsünde. linkdeki apk çok eski ara sürümlerden biri çok stabildi hangisiydi unuttum :/ aylardır kullanıyordum taahhüt bitip yeni internet olunca sıfarlayım dedim ayarlayamadım tam :/

memo046

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Resat
Cihazım
mi
Konular
0
Arkadaşlar selam, benim cihazımda devamlı sarı ışık yanıyor cihaz resetlemeye bastıgımda bile tık yok. Kırıp parçalayasım var adeta nasıl bu cihazı aktif ederim yoksa bozulmuşmu güc kaynağına takınca hep sarı ışık yanıyor

bkamber

Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilgehan
Cihazım
Mi 11 Ultra
Meslek
FS Mobile App.Dev.
Konular
0
farklı adaptörlerde powerbanklerde ya da pc usb lerine takıp denemek lazım eğer bağlantı aktifse . ayrıca sarı/turuncu ışık kurulum yapılmadığında yanıyor, kırmızı ışık hatalı bağlantıdayken mavi ışık ise bağlantı varken yanıyor. Muhtemelen bağlantı ayarları yok, mi home uygulamasından yapabilirsiniz.

ayrıca bu yazıyı yazar yazmaz sorunumu çözdüm, mi home da server çin serverı olunca daha detaylı menüler var. tek tek tüm serverları eski - yeni tüm apklarda denemiştim.
time out hatası genelde modemde WDS köprüleme ağ geçidi bridge repeater gibi sinyal güçlendirme menüleri varsa bu özelliği pasif edin eğer aktifse kanal ayarları otomatikte olmalı. Bu tip hatalarda alternatif başka wifilar deneyin(windows mobil etkin nokta, hotspot internet paylaşımı dahi denenebilir)

cuzza

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
insallah
Konular
1
Merhaba arkadaşlar xiaomi wifi amplifier 2 kurulum sorunu yaşıyorum konum mailand china dil ingilizce linksys WRT320N router kullanıyorum %100 de connection time out hatası alıyorum mavi ışık yanmıyor komşuda denedim airties modem sorunsuz baglandı bilgisi olanlar yardımcı olabilirmi

bkamber

Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilgehan
Cihazım
Mi 11 Ultra
Meslek
FS Mobile App.Dev.
Konular
0
modem deki kanal sabit bir kanal mı otomatik mi?
wds köprüleme menüsüne de bakıp mi wifi yi ekleyip deneyebilirsiniz
ya da ikinci bir ssid oluşturup ordan da bağlanabilirsiniz.
time out hatası genelde modemden oluyor, bazen de mi home server ayarları kaydedip mavi ışık yanmasına rağmen veriyor.
Mavi ışık yanıpta sorunsuz kullanabiliyorsanız hatayı önemsemeyin

cuzza

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
insallah
Konular
1
modem deki kanal sabit bir kanal mı otomatik mi?
wds köprüleme menüsüne de bakıp mi wifi yi ekleyip deneyebilirsiniz
ya da ikinci bir ssid oluşturup ordan da bağlanabilirsiniz.
time out hatası genelde modemden oluyor, bazen de mi home server ayarları kaydedip mavi ışık yanmasına rağmen veriyor.
Mavi ışık yanıpta sorunsuz kullanabiliyorsanız hatayı önemsemeyin
Merhaba öncelikle linksys router da kanal otomatik arayüz ingilizce oldugu için wds köprüleme iligili bölümü bulamadım ve hiç mavi ışık yanmıyor ayrıca mi home programına girdigimde connection the server diye bir hata veriyor

mustycetin

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Huawei
Cihazım
Huawei P9 L7
Konular
0
arkadaşlar saçma sapan sorunlar oluyor.. bazı zamanlarda eski sürümleri kurarak çözdüm, bazı zamanlarda da konum kapalı olduğu için kurulum yapmıyormuş onu farkettim.. berbat ötesi bir uygulama yapmış xiaomi.. delirtebiliyor insanı, alıp alacağına pişman edebiliyo bazen.. bağlandıktan sonra bi sorun kalmıyor ama..

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
arkadaşlar saçma sapan sorunlar oluyor.. bazı zamanlarda eski sürümleri kurarak çözdüm, bazı zamanlarda da konum kapalı olduğu için kurulum yapmıyormuş onu farkettim.. berbat ötesi bir uygulama yapmış xiaomi.. delirtebiliyor insanı, alıp alacağına pişman edebiliyo bazen.. bağlandıktan sonra bi sorun kalmıyor ama..

Hocam ben bu aparatın daha çok Mi Wifi Router 3 kullananlar için yapıldığını düşünüyorum. Onda direk USB'den tanıtıp kullanılabildiği belirtiliyor. (Mi Wifi Router 3 var ama bu aparat yok :) )

bkamber

Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilgehan
Cihazım
Mi 11 Ultra
Meslek
FS Mobile App.Dev.
Konular
0
Merhaba öncelikle linksys router da kanal otomatik arayüz ingilizce oldugu için wds köprüleme iligili bölümü bulamadım ve hiç mavi ışık yanmıyor ayrıca mi home programına girdigimde connection the server diye bir hata veriyor
kanal otomatik ve köprüleme yoksa server kaynaklı time out oluyor genelde. Reset attıktan sonra denediğiniz ağdan farklı bir ağda kurulum deneyin, mavi ışık bir şekilde yanacaktır. Mi home un bazı yeni sürümlerinde çok hata vardı en son sürümlerde tekrar tekrar denedim sorun olmadı. Ayrıca mavi ışık yanıp çok bağlantı kopması oluyorsa ve hatta kırmızı led sık yanıyorsa yeni kurulum yapın. Kırmızı led çok seyrek yanıyorsa modemden kaynaklıdır. Mi wifi aktarıcıyı tak çıkar yapıp kullanın.

Üst Alt