Yardım Mi Wifi 3(R3) ile Ax3600 Mesh

macedit

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi5 Pro
Konular
1
Merhaba arkadaşlar.
Uzun zamandır kullandığım ve çinden aldığım Mi router 3(R3) modelini Mi wifi ve mi home uygulamalarında çin serverinde güzel bir şekilde kullanıyordum. Ax3600 aldım ve ikisini bir birine mesh olarak bağlamak istedim. Lakin ax3600 türkiyeden aldım(global) hali ile mi wifi çin serverda ürünü görmedi. Türkiyeye geçtim gördü ama her ekranı yenilediğimde almanya serverine geç gibi bir uyarı verdi durdu. Bende akılılık yapıp, eski router ımı çin serverindan çıkartıp ikisini de almanya serverinda birleştirip mesh yaparım diye düşündüm. Başıma iş aldım. Tabi ki almanya serverinda Mi router 3 çin romlu ürünümü görmedi. Ax3600 ü gördü bu seferde türkiyeyi seç dedi. Mesh zaten yapamadım. Üstüne üstlük mi router 3 mi wifi de çin server da aktifleştiremiyorum. Almanya server ine geç diyor. Orayda geçince de uygulama içine router 3 geliyor ama bağlanılamadı olarak kalıyor.
Ax3600 ü iade edeceğim. Lakin eski Mirouter 3 için tekrar çin serverda mi wifi kullanımı için bir fikriniz var mı?
Bir diğer sorum ise ax3600 ü çinden alsam(global olmayan) mi router 3 ile mesh özelliğini destekliyor mu? Bilgisi olan ve paylaşan olursa teşekkür ederim.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Sadece router değil hemen hemen tüm ekosistem ürünlerinde aynı sıkıntı var... Çin cihazları sadece Çin seçildiğinde, global cihazlar ise sadece global seçildiğinde görüntülenebiliyor ve kullanılabiliyor. İlk ekosistem ürününden beri var olan bu sorunu ne Xiaomi ne de geliştiriciler şimdiye kadar çözemedi maalesef.

Tavsiyem Global olan ürünü değil eğer mümkünse Çin olanı iade edin ve ekosisteminizi oluştururken Global cihazlara yönelin. Kendi adıma gateway dahil ev güvenlik sisteminden ampullere, masa lambalarından kameralara kadar tüm cihazlarım Çin olduğu için mecburen Çin'de kalıyorum ve global cihazları artık kullanamıyorum. Artık yurtdışından ürün getirmek de sıkıntı haline geldiği için yeni ürün ekleyemiyorum.

Eğer bir çözüm bulunabilirse benim de mesajım bulunsun...

macedit

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi5 Pro
Konular
1
Malesf durum bende de aynı. Aşağıda ki ürünlerin hepsi çin. Globale töbe ettik :(

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-06-14-21-42-44-902_com.xiaomi.smarthome.png
    Screenshot_2021-06-14-21-42-44-902_com.xiaomi.smarthome.png
    390,8 KB · Görüntüleme: 7

fatihbayindir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
xiaomi 4a gigab
Konular
0
Malesf durum bende de aynı. Aşağıda ki ürünlerin hepsi çin. Globale töbe ettik :(
uğraşmaya gerek yok arkadaşlar modlu yazılımda tüm cihazları görüyor mi home mod uygulamasını indirin google yazın mi home mod ya da kapiba.ru adresinden mi home mod sürümünü indirdikten sonra kurun telefona tüm cihazları server sorunu olmadan yönetebilirsiniz.

Üst Alt