Yardım Mi vacuum cleaner mob pro "cihazı yere koyun" uyarısı

cashkulle

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet Sinan
Cihazım
Vacuum Cleaner
Konular
1
Merhaba, ben wi-fi bağlantısını yapıp ürünü ilk kez başlattığımdan yaklaşık 5 dakika sonra cihaz düz zeminde durup kırmızı ışıklar yanar söner halde "lütfen başlamak için temizlik robotunu yere koyun" uyarısı veriyor. Kapatıp açıyorum, bir müddet süpürdükten sonra durup yine aynı hatayı veriyor. Ürünü yeni almama rağmen sensörleri kuru bezle temizledim. Düz zeminde neden bu hatayı verir? Güncellemeyi tıkladım, yeni güncelleme yok diyor. Bana kusurlu alet mi geldi acaba?

YANITLA

neckay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NECATİ
Cihazım
Mİ 8
Konular
2
Merhaba, ben wi-fi bağlantısını yapıp ürünü ilk kez başlattığımdan yaklaşık 5 dakika sonra cihaz düz zeminde durup kırmızı ışıklar yanar söner halde "lütfen başlamak için temizlik robotunu yere koyun" uyarısı veriyor. Kapatıp açıyorum, bir müddet süpürdükten sonra durup yine aynı hatayı veriyor. Ürünü yeni almama rağmen sensörleri kuru bezle temizledim. Düz zeminde neden bu hatayı verir? Güncellemeyi tıkladım, yeni güncelleme yok diyor. Bana kusurlu alet mi geldi acaba?
Paspas yakılımı ürüne

YANITLA
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

YANITLA
Paspas takılımı ürüne ?

cashkulle

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet Sinan
Cihazım
Vacuum Cleaner
Konular
1
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Paspas takılımı ürüne ?
hem paspaslı hem paspassız denedim, aynı hataları vermeye devam etti. Bazen de "lütfen merdiven sensörlerini silerek temizleyin" uyarısı veriyor. Yeni alınan üründe nasıl sensör temiz olmaz, anlamadım.

neckay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NECATİ
Cihazım
Mİ 8
Konular
2
hem paspaslı hem paspassız denedim, aynı hataları vermeye devam etti. Bazen de "lütfen merdiven sensörlerini silerek temizleyin" uyarısı veriyor. Yeni alınan üründe nasıl sensör temiz olmaz, anlamadım.
Aynı ürün var bende hiç bu sorunla karşılaşmadım. Fabrika ayarlarına dönmeyi denedinizmi ?

cashkulle

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet Sinan
Cihazım
Vacuum Cleaner
Konular
1
Denemedim, son çare onu deneyeceğim sanırım.

neckay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NECATİ
Cihazım
Mİ 8
Konular
2
Denemedim, son çare onu deneyeceğim sanırım.
Bence onu deneyin, bu cihazda karşılaşacağınız her sorunun çözümü reset atmak. Reset atmayı bilmiyorsanız youtube da videosu vardı

ridvangunay

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Rıdvan
Cihazım
vacuum mop pro
Konular
0
Merhaba aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum. Cihaz sürekli "lütfen başlamak için temizlik robotunu yere koyun" uyarısı veriyor. Siz sorunu çözebildiniz mi?

hakankocer

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hakan Koçer
Cihazım
HUAWEI Mate 20
Konular
0
Aynı sorun bende var yeni alır almaz yaptı benimkide ve sorunu çözecek Bi yolda bulamıyorum.

Delta Servis 1

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Delta Servis
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
Merhaba aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum. Cihaz sürekli "lütfen başlamak için temizlik robotunu yere koyun" uyarısı veriyor. Siz sorunu çözebildiniz mi?
Aynı sorun bende var yeni alır almaz yaptı benimkide ve sorunu çözecek Bi yolda bulamıyorum.
Merhaba,

Daha öncede iletildiği gibi robotlarda yaşanılan sorunların çoğu uygulama ,wifi kaynaklı olabilmektedir. Ürünlerin sensör bölümlerinin ortalamada ayda 1 şekilde kuru ve temiz bir bez ile temizlenmesi sağlıklı bir kullanım sunmaktadır. Eğer bu işlemi zaten yapıyorsanız mutlaka ürünü fabrika ayarlarına çeviriniz.

Fabrika Ayarlarına Çevirmek için ;

Ürün açık konumdayken sırasıyla;
-Home tuşuna 5 ve 7 saniye aralığında basılması gerekiyor.
- Üründen gelen geri bildirim fabrika ayarları başarı ile geri yüklendi sesini duyana kadar işlemin tekrarlanması gerekiyor.
Bazen fabrika ayarlarına döndürme işlemi için birden fazla deneme yapmak gerekiyor.

Yapılan işlem sonrasında da ürün aynı hatayı veriyor ise ve ürünün garantisi firmamıza ait ise ürünü servis noktamıza yönlendirmeniz en sağlıklısı olacaktır.

Saygılarımızla.

Üst Alt