Yardım Mi Vacum Mop Pro Şarj İstasyonuna dönemiyor

Candor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Xiaomi Mop Pro
Konular
1
Merhaba,
Yeni aldığım Mi Vacum Mop Pro süpürge temizliği tamamladığında veya şarj için standa dönmesi gerektiğinde duvarları ve engelleri göz ardı ederek, duvar yokmuş gibi en kısa yoldan direkt olarak şarj istasyonuna dönmeye çalışıyor ve dönemiyor. Bir kaç defa resetleme yaptım, haritayı yeniden oluşturdum fakat sorunu çözemedim. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

enisalmis

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Enis Almiş
Cihazım
Venüs e3
Konular
15
Merhaba,
Yeni aldığım Mi Vacum Mop Pro süpürge temizliği tamamladığında veya şarj için standa dönmesi gerektiğinde duvarları ve engelleri göz ardı ederek, duvar yokmuş gibi en kısa yoldan direkt olarak şarj istasyonuna dönmeye çalışıyor ve dönemiyor. Bir kaç defa resetleme yaptım, haritayı yeniden oluşturdum fakat sorunu çözemedim. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Çok uzaktaysa bazen dönemeyevilir bu normal

Oyla:

noflyzone

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
noflyzone
Cihazım
Note 9Pro
Konular
2
öyle bir şey yok.. mesafe ne olursa olsun mutlaka dock'a dönüş yapıyor.. muhtemelen şarj istasyonun etrafında dönüş rotasını oluşturabilecek açık bir alan yoktur.. istasyonun etrafını açık bırakın en yakın eşyaya mümkünse 1'er metre mesafede olsun ve sonra haritalandırma yaparak tekrar deneyin.. eğer bu da çözüm olmazsa yerini değiştirip tekrar haritalandırın..

Oyla:

Propio

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Tamer
Cihazım
vacum mop pro
Konular
0
Merhaba,
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bende ayni sorunu yasiyorum. Birkac kez dokun yerini degistirip tekrar haritalalma yaptim herseferinde sarj unitesini bulamayip duvari delip gecmek istiyor. sarj unitesine donemeyince sarj unitesi civarlarinda bir alani temislemesini istiyorum ozaman gidit temizlige basliyor. Sonrasindada sarja geri donebiliyor.
Bence bu yazilimsal bir hata...

Oyla:

edemir

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ee
Cihazım
vacuum mop pro
Konular
1
Aynı sorunu ben de yaşadım. Fabrika ayarlarına (reset) geri döndürüp yeniden haritalama yaptırınca sorun çözüldü.

Oyla:

ozknbyrktr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özkan
Cihazım
Vacuum mop pro
Konular
0
B
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bende ayni sorunu yasiyorum. Birkac kez dokun yerini degistirip tekrar haritalalma yaptim herseferinde sarj unitesini bulamayip duvari delip gecmek istiyor. sarj unitesine donemeyince sarj unitesi civarlarinda bir alani temislemesini istiyorum ozaman gidit temizlige basliyor. Sonrasindada sarja geri donebiliyor.
Bence bu yazilimsal bir hata.
Merhaba,
Merhaba, bende de aldığım günden beri var bu sorun, kaç kez fabrika ayarlarına döndürdüm yok çözülmüyor. Bende mecbur uygulamadan şarj dockunun olduğu odaya temizleme komutu veriyorum, odaya varınca standa geri dön diyorum bu şekilde idareten çözüyorum. Çok saçma ama yapacak bişey yok sanırım. Cihaz aslında dockun hangi odada olduğunu bilmesi lazım, bilse önce olduğu odaya gelir ve sonra docku arar. Cihaz işi bitince sanki harita falan aklından gidyor docka en kısa mesafeden dönmeye çalışıyor tabi 1 merte yandaki koridora çıksa dönecek ama duvardan geçmeye çalışıyor. Denemediğim yöntem docku taşımadığınim oda kalmadı en sonunda 10. Kattan atacağım galiba aşağıya

Oyla:

Cankat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cankat
Cihazım
S7
Konular
1
Bu sorunu ben de yaşıyorum arkadaşlar, güzel güzel istasyondan çıkıp odaları temizletiyorum fakat temizlik bittikten sonra aynı bu konudaki arkadaşlarda olduğu gibi duvar ve engeller yokmuş gibi duvardan geçip docka gitmeye çalışıyor. Mutfaktaysa dockun hizasındaki duvardan geçerek salona geçmeye çalışıyor 15-20dk cebelleşiyor. Antrede ise salonun giriş kapısının sağındaki duvardan delip geçmeye çalışıyor ve inanın en az 15-20dk boyunca çabalıyor sonra vazgeçip yeni rota oluşturmaya çalışıyor falan. Bunun önüne nasıl geçeriz ev dışındayken rahat rahat bi temizlik başlatamıyorum. Evdeyken de başlattığımda bittiği zaman gidip bakıyorum zorluyor sürekli duvardan geçmeye. Sensörlerde sorun var desek koskoca evi temizlerken hiçbir yere çarpmıyor her yerden sorunsuz geçiyor ama dönüş yolunda aynen dendiği gibi sanki tüm engelleri unutuyormuş gibi gitmeye çalışıyor.

Oyla:
Üst Alt