Yardım Mi tv box türkçe klavye sorunu

hgumus1903

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Redmi note 6 pr
Meslek
Kamu personeli
Konular
13
Merhaba mi box android tv kullanıyorum daha rahat kullanabilmek için logitech k400 plus tv klavye aldım fakat türkçe karakterleri kullanamıyorum örneğin Ş harfine bastığımda ; simgesi çıkıyor bu konuda bilgisi olan var mı acaba lütfen yardımlarınızı bekliyorum

ikd1903

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kağan Diri
Cihazım
Mi box s4k
Konular
0
Merhaba mi box android tv kullanıyorum daha rahat kullanabilmek için logitech k400 plus tv klavye aldım fakat türkçe karakterleri kullanamıyorum örneğin Ş harfine bastığımda ; simgesi çıkıyor bu konuda bilgisi olan var mı acaba lütfen yardımlarınızı bekliyorum

Ben bunu google play yada ios işletim sistemindeki telefonlarımdan android tv remote programı ile çözdüm bazı programlarda türkçe karakteri yazabildim bu sayede

Oyla:

nanelimon2048

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Nazmi TIĞLI
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Denizci
Konular
38
Kablosuz rgb mini klavye ile aynı sorun bende de var. Türkçe karakter kullanmiyorum mecburen

Oyla:

hgumus1903

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Redmi note 6 pr
Meslek
Kamu personeli
Konular
13
Arkadaşlar sorunun çözümünü sonunda buldum Google store ye girin daha sonra sonra arama kısmına External keyboard helper demo yazın ve yükleyin programı yükledikten sonra Mi tv box ayarlarına giriş yaparak buradan klavye bölümünü açın klavyeleri yönet kısmından External keyboard helper yazan seçeneğini seçip geri çıkış yapın buradan mevcut klavye bölümünü açarak External keyboard helper bölmünü seçin hepsi bu kadar klavye sorunu çözülüyor
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

simetribey

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
mi6
Konular
2
Teşekkürler dostum sayende sorunu çözdüm ama malesef Logitech K400 plus klavyem laptop daki gibi sorunsuz çalışmıyor mesela adres çubuğuna yazıyorum enter tıklıyorum hiç etkileşim olmuyor mause imleci ile tıklıyorum oda olmuyor sırf şu klavye yüzünden mi box s 4k yı iade edicem.

Oyla:

ZuCChiNi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ümit Türk
Cihazım
Mi Box S
Meslek
Kamu
Konular
0
Kumandadan yazması zor oluyor diye kablosuz fare aldım.
Fare imleci var ama harflerin ya da diğer komutların üzerinde tıklamıyor.
Sadece sağ tuş ile ana sayfadaki ikonlarda çalışıyor.
External keyboard helper demo yu kurdum, klavye hiç gelmedi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mesajı düzenleyemediğim için cevap olarak yazıyorum.
LeanKeyboard kurdum. Türkçe harfler olmasa da fare ile yazabiliyorum artık.

Son düzenleme:
Oyla:

hgumus1903

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Redmi note 6 pr
Meslek
Kamu personeli
Konular
13
Teşekkürler dostum sayende sorunu çözdüm ama malesef Logitech K400 plus klavyem laptop daki gibi sorunsuz çalışmıyor mesela adres çubuğuna yazıyorum enter tıklıyorum hiç etkileşim olmuyor mause imleci ile tıklıyorum oda olmuyor sırf şu klavye yüzünden mi box s 4k yı iade edicem.
Rica ederim evet bazen zor oluyor ama alışınca bayağı iş görüyor

Oyla:
Üst Alt