Yardım Mi Tv Box 3 Netflix Hata

magellan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
cuneyt kaya
Cihazım
mi5 + mi5s
Konular
24
Ürünü HB dan dün aldım, netflix üyeliğimi girdim.
Fakat bir türlü film izleyemedim. Sürekli resimdeki hatayı veriyor.
İnternetimde sorun yok. 16mbs, cihaz modemin yanında. Çözemedim donanımsal değildir inşallah.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Servet

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Servet
Cihazım
Mi7
Konular
2
Evet

Sony nx700 Tv nin arc özellikli HDMI 1 girişine 4k uydu receiverımı takıyorum..görüntü var..mi box takıyorum açılışta flu şekilde var sonra görüntü yok..Bu mi Tv box hakikaten cins bir cihaz bütün çıkışları yeni tv ve ses sistemlerine göre ayarlanmış..6-7 yıllık tv varsa ya da HDMI gitişli receiverın yoksa mi box ile 5.1 ses düşünme ,hayal..
Güncelleme ile düzeltirler diye bekliyoruz..yok..
Netflix uygulaması ayrı bir cins..windows10 ile notebook çıkışından hdmi üzerinden tv ye 5.1 DD ses sağlıyor..mi box Android uygulamalarında öldürsen 5.1 ses vermiyor..Ama hdd deki film için optik ses çıkışından 5.1 DD ses sağlıyor..
2004 de aldığım sony vpl-cs7 projeksiyonumun hdmi girişi yoktu..Ama hdmi to vga aparatı ile problemi çözmüştüm..14 yıl daha bu aparatla 1080i film ,maç izledim..
Benzer şekilde aparat falan kullanarak şu mi boxın hdmiüzerinde taşınan 5.1 DD sesi optik çıkışa ayırabilir miyiz bakalım?
HDMI optik dönüştürücü kullanan var mı ..hiç rastlamadım..
[doublepost=1526591275,1526556639][/doublepost]

Mouse toggle Google playden mi indiriyoruz? ücretli diyor..

Oyla:

couponfordeals

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Murat
Cihazım
Roborock S50
Konular
0
Cihazı dün elime geçti. Aynı hatayı alınca Hakkında Menüsünden Android 8 e yükseltme yaptım. Şuan hata veren Netflix videoları sorunsuz şekilde çalışıyor.

Oyla:

commodore35

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hasan
Cihazım
mi3 tv box 4
Konular
0
Arkadaşlar, ben cihazı yeni aldım. Netflix 1 ay ücretsiz sonra ücretli diyor. Oysa herkes ücretsiz olduğunu söylüyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Bir de gerekli apk'ları nerden bulup nasıl yükleyebilirim? Teşekkürler..

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Arkadaşlar, ben cihazı yeni aldım. Netflix 1 ay ücretsiz sonra ücretli diyor. Oysa herkes ücretsiz olduğunu söylüyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Bir de gerekli apk'ları nerden bulup nasıl yükleyebilirim? Teşekkürler..
Netflix ücretlidir... Ücretsiz olduğunu nereden duydunuz?

Oyla:

TheNorth

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TheNorth
Cihazım
Redmi Note 6Pro
Konular
1
Ücretler burada yazıyor.İlk ay ücretsizdir sonraki aylar seçtiğin pakete göre gelir.Standart paketi 2 kişi ortak, Özel paketi 4 kişi ortak alabilirsiniz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

Ssum

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
SERDAR
Cihazım
Mi box 3 4k
Konular
0
Herkese merhaba netflix tvq pm 100 hatasından muzdaripim bende netflix sorunun cihazda olduğunu üretici ile görüşmeniz gerekiyor falan dediler TV 2017 model grundig smart cihazda hdmi arc isimli bi çıkış var hiç bir değişiklik yapmadan hdmi kabloyu bu çıkışa taktım şu anda sorun gözükmüyor tüm içerikleri açıyor arc nin bu konuda bi esprisi varmı anlamadım ama umarım bir daha yaşamam

Oyla:

ccoray

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Koray
Cihazım
Mi Box TV 3
Konular
0
Merhaba Arkadaşlar Bende bugün büyük bir heyecanla aldım fakat aynı netflix hatasını bende alıyorum. Bazı forumlarda kablo değiştirdikten sonra sorunun çözüldüğünü yazmışlar eve geçince 1-2 kablo ile deneyeceğim. Sorunu çözen varsa bilgi verebilir. teşekkürler.

Oyla:

ccoray

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Koray
Cihazım
Mi Box TV 3
Konular
0
Merhaba Arkadaşlar aynı sorun bende de var ve 4-5 farklı kablo denememe rağmen sorunu çözemedim. Bu arada android 8.0 a yükselttim cihazı ve hala aynı sıkıntı devam ediyor. Aşağıdaki gibi bir açıklama buldum farklı bir forumda arkadaş ayrıntılı olarak incelemiş. DRM info adlı uygulamayı mi box lara kurup "Google Widevine Modular DRM" kısmındaki HDPC1.x kısmını kontrol etmiş ve birinde "Supported" yazarken diğerinde "Unsupported" yazıyormuş. belki bu durumu anlayıp bir şekilde çözebilen arkadaş olur diye buraya paylaşmak istedim.

"""Arkadaşlar ne yazık kı piyasada bulunan Mi Box 4K Global MDZ-16-AB cihazlardan bazıları, HDCP desteği konusunda sıkıntılı. Bu yüzden bu sıkıntılı cihazlarda Netflix, Hulu gibi her oturumdaki videoda DRM ve HDCP kontrolü yapan platformların içeriklerini oynatmaya kalkınca 10-30 saniye sonra "Bu içerik şu anda oynatılamıyor" tvq-pm-100(5.2.5) tarzı hatalar geliyor. Bu çok sinir bozucu bir durum. Benim çinden aldığım cihazda bu sıkıntıyı hiç yaşamamıştım. Cihazı çok sevince anneme de Türkiyeden bir tane sipariş vererek aldım. Cihaz geldi ve annem için tüm ince ayrıntılarıyla uygulamaları yapılandırarak kurulumunu yaptım. Netflix i denerken sizin bahsettiğiniz problemle karşılaştım. Televizyonumun HDCP desteği olmasa zaten elimdeki Mi Boxta da sıkıntı çıkardı. Yabancı forumları baya bi araştırdıktan sonra anlatılan bir çok yöntemi denedim. HDMI çoğaltıcılar, AVR üzerinden TV ye bağlamalar, Cihazı resetleyerek kurulumu tekrar yüklemeler, upgrade,downgrade herşeyi denedim. Çünkü donanımsal hata olabileceğine hiç inanmak istemedim. Daha sonra cihazların ikisini yan yana koyup ikisine de DRM info uygulamasını kurdum (android). Bu uygulama her şeyi gözler önüne seriyor. Benim cihazda çalışan uygulamanın "Google Widevine Modular DRM" bölümünde HDCP1.x supported yazarken yeni aldığımda aynı yerde UNSUPPORTED yazıyor. TV aynı, kablo aynı, cihaz modeli aynı, rom sürümü aynı, sadece seri numaraları farklı. Sadece HDMI kabloyu birinden çıkarıp diğerine takıyorum. (Her seferinde cihazları kapatıp açtım). """

Oyla:

ccoray

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Koray
Cihazım
Mi Box TV 3
Konular
0
Merhaba Arkadaşlar,

tvq-pm-100(5.2.5) hatası alan kullanıcılarda çözümü buldum diyebilirim. Başka bir cihazdan giriş yapıp izlediğiniz dizi,film leri "izlemeye devam et" şeklinde denediğinizde bu hatayı alıyorsunuz fakat izlemeye devam et demeden tekrardan listeden açıp izlemeye başlarsanız bu sıkıntı ortadan kalkıyor ve sorunsuz izleyebiliyorsunuz. Ben denedim test ettim ve sıfırdan açtığım bütün dizi filmlerde hata almadan izleyebildim. Ben sorunu çözdüm umarım sizde de sorun ortadan kalkar. Yardımcı olursa bu yöntem size ne mutlu bize.

Oyla:

ufukufuk01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ufuk
Cihazım
xiaomi mi box
Konular
0
İnternetimde sorun yok. 16mbs, cihaz modemin yanında. Çözemedim donanımsal değildir inşallah.

bende çok uğraştım çözüm burada bende ikinci netflix versiyonunda oldu ilk önce App Tray for TV Launcher yüklenmesi gerekiyor:
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
sonra bu uygulamayı kullanın: aptoide tv
benim tüplü tv de oldu

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bende çok uğraştım çözüm burada bende ikinci netflix versiyonunda oldu ilk önce App Tray for TV Launcher yüklenmesi gerekiyor:
benim tüplü tv de oldu
benim tüplü tv de oldu
,
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Her yolu denedim, fabrika ayarlarına döndüm, hdmi kabloyu değiştim, başka internetle bağlandım, cihazı kapatıp açtım nafile hiç faydası olmadı.
Cihazda donanımsal sorun var sanırım veya cihazın netflixle uyumsuzluğu var..

Bu içerik şu anda oynatılamıyor, lütfen daha sonra tekrar deneyin veya farklı bir içerik seçin.
Tvq-pm-100(5.2.5)
benim tüplü tv de oldu

Oyla:
Üst Alt