İnceleme Mi True Wireless Earphones 2 Basic

fox5578

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
17
Herkese selamlar. Xiaominin yeni wireless kulaklığı çıkmış. Hb de 250tl şu an. Tip olarak öncekiyle aynı. Ldac yok ama batarya süresi uzatılmış ve kutu tipi değiştirilmiş.

Ürünü geçtiğimiz hafta içi amazondan 252tl ye aldım. Ertesi gün geldi. Kapalı hali aşağıdaki şekilde.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ürünü almamın birkaç sebebi var. Öncelikle kulak içi olmadığı için aldım. Kulak içi olanlar hava almadığı için basınç etkisi yapıyor ve hiçbir şey duyamıyorum. Bunun dezavantajı malum müzik dinlerken etraftan aşırı ses alıyor. Diğer sebebi telefonumun xiaomi olması nedeniyle uyum içerisinde çalışacağı düşüncesi son olarak tabi ki maliyet. Daha büyük markaların kulaklıkları 900tl den aşağı değil.

Lansmanda ürünü tanıtırken belli telefon modellerinde kapağı açınca tıpkı iphone-airpods bağlantısı şeklinde bir ekran yardımıyla bağlantı kurulabileceği söyleniyordu ama ne yaptıysam olmadı. O ufak bağlantı ekranı gelmedi. Telefonum mi note 10 lite ama bağlantı olmadı. Bahsettiğim ekran şu şekilde;

Vaat edilen ile gerçekte olan bağdaşmayınca sinirleniyor insan haliyle. Çok takılmadım bu duruma. Cihazı kullandım ve kutusuna koydum. Kapağı açınca normalde otomatik bağlanması lazım ama bazen bağlanıyor bazende bluetooth ayarlarına gidip kendim bağlamam gerekiyor. Oldukça kötü bir durum.

Konuşma olarak hiçbir sorunu yok. Ses çok iyi geliyor ve karşı tarafa sesim çok iyi gidiyor. Ayrıca kablosuz kulaklığın rahatlığı oldukça etkileyici.

Müzik dinlerken ses kalitesi iyi. Yapısına göre iyi bass veriyor. Soft rock dinlerken gitar tınısı oldukça detaylı. Rap müzikte temiz ve canlı ses veriyor.

Gecikme neredeyse sıfır. Hem oyunda hemde video izlerken çok aşırı az bir gecikme oluyor. Sınıfının en iyisi diyebilirim. Freebuds 3 de bile bu kadar iyi bağlantı yoktu. O derece yani.

Ses yüksekliği kötü. En yüksek seste bile yetersiz kalıyor. Belki güncelleme vardır diye baktım ama öyle kötü bir uygulaması var ki sinir etti beni diyebilirim. Uygulama sadece apk olarak var. Sadece çince, hiçbir şey anlaşılmıyor. Zor bela güncelleme kısmını buldum ama ne yaptıysam kulaklığı tanımadı. Uygulamanın cihaz ekleme kısmına girince sunucu bağlantısı yok diyor. Araştırdım biraz meğer çin dışında çalışmıyormuş. Böyle rezillik olamaz. Global firmasın uygulaman hem çince hem de çin dışında çalışmıyor. Ee satma o zaman. iOS uygulaması yükledim onda da kulaklığı tanımadı. Yani güncelleme falan hikaye. Vpn bile denedim. OLMADI.

Diğer olumsuz yanı kulaklık aşırı kaba. Hem sap kısmı uzun hemde kalın. Tamam fiyatı uygun ama bu fiyata baseus, huawei, oppo gibi markalarında ürünleri var tasarımları kat kat iyi. Kaba gözüktüğünü görselde görmüştüm ama elime alınca daha kötü gözüktüğünü anladım. İnsanlar uzaylı görmüş gibi bakıyor. Airpods çakması gibi duruyor açıkçası haha--haha--

Şarj konusunda iyi sorun yok. İyi gidiyor.

Alınır mı alınmaz mı diye soracak olursanız bence alınmaz. Ekosistem berbat. Mi band 5 var note 10 lite var. Hepsi iyi olur diye düşündüm ama olmadı. İade etmeyi düşünüyorum zaten.

Güncelleme yok, ses seviyesi düşük, bağlantı sorunlu, tasarım kötü.
Ha alıp arabada bulunsun arama yaparken kullanırım derseniz tamam. Evden dışarı çıkmam derseniz de tamam. Ama benim gibi metroya binerim, otobüse binerim. Uzun yolculuk yaparım. Sorunsuz olsun, hızlı olsun, GÜZEL GÖZÜKSÜN, toplantılarda dikkat çekmesin derseniz kesinlikle almayın derim.

Son düzenleme:

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
78
Ben bir konu açmıştım önceden, bir arkadaşımız 1 hafta kullandığını ve memnun olmadığını belirtmişti. Ben de sipariş verecektim ama seyahate çıkacağım için sipariş verememiştim. Şuan GT 1 Plus indirimde, yarın sipariş vereceğim ( maksat kart yeni aya giriyor :D ), deneyimlerimi paylaşırım.

Konu linki :
İndirim linki :

BimmerLover

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
RedmiNote10Pro
Meslek
Xiaomi Promotör
Konular
57
Bu ürün radarıma girdi :) Alırım bunu...

fox5578

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
17
Bekliyorum alınca yorumlarınızı.

Bende ciddi ciddi almayı düşünüyorum bu ürünü. Fiyat 250 iyi geldi. Amazona gelse daha iyi olur çünkü çok kolay iade alıyorlar bakalım...

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
78
Bekliyorum alınca yorumlarınızı.

Bende ciddi ciddi almayı düşünüyorum bu ürünü. Fiyat 250 iyi geldi. Amazona gelse daha iyi olur çünkü çok kolay iade alıyorlar bakalım...
Hocam Morhipo'da Çin versiyonunun indirimde olduğunu gördüm, bi bakın isterseniz.

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
78
Ürün sahte. Şarj aleti çıkmaz bundan.
Bence değil, alırsınız kutu gelince sahte olduğunu orijinal olanın internetteki görseli ile karşılaştırırsınız. Zaten iade etme hakkına sahipsiniz. Sizin tercihiniz, benim GT 1 Plus yolda.

fox5578

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
17
Bence değil, alırsınız kutu gelince sahte olduğunu orijinal olanın internetteki görseli ile karşılaştırırsınız. Zaten iade etme hakkına sahipsiniz. Sizin tercihiniz, benim GT 1 Plus yolda.
Geri almazlar aylarca uğraşamam bunlarla. Amazona düşsün ordan alıcam pahalı olsun iyi olsun.

Burakalpsen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
11
Sahte değil diyorsunuz ama ürünün o fiyata orijinal olması imkansız. Zira çin versiyonu dedikleri ürün aliexpresste bile o fiyata bulunmuyor. Ki zaten globali 335 lira olan ürünün çin versiyonu minimum 270-280 lira olur. Yarı yarıya fark olmaz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Herkese selamlar. Xiaominin yeni wireless kulaklığı çıkmış. Hb de 250tl şu an. Tip olarak öncekiyle aynı. Ldac yok ama batarya süresi uzatılmış ve kutu tipi değiştirilmiş. Eğer satın alıp deneyen olursa deneyimlerini paylaşabilir.

Hocam size de yorumum şu, Türkiyeye yeni gelen bir ürün 250tlden çıktıysa tecrübe ile sabittir 1-2 ay içinde 190-200tl bandına düşer. Aceleniz yoksa biraz bekleyebilirsiniz.

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
78
Sahte değil diyorsunuz ama ürünün o fiyata orijinal olması imkansız. Zira çin versiyonu dedikleri ürün aliexpresste bile o fiyata bulunmuyor. Ki zaten globali 335 lira olan ürünün çin versiyonu minimum 270-280 lira olur. Yarı yarıya fark olmaz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam size de yorumum şu, Türkiyeye yeni gelen bir ürün 250tlden çıktıysa tecrübe ile sabittir 1-2 ay içinde 190-200tl bandına düşer. Aceleniz yoksa biraz bekleyebilirsiniz.
Zaten yorumumda dediğim gibi sahteyse iade edersiniz dedim, internette iade işlemleri kesin sonuçlanır kutu açılmadan.

Üst Alt