Çözüldü Mi Store Siparişi Hakkında

Sypreus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Emre
Cihazım
POCO X3 Pro
Konular
10
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Elite
Telefon Modeli
Poco X3 Pro
Bootloader Kilidi
Açık
F6 için Redmi Buds 5 Pro ile Mi sitesinden ön sipariş vermiştim evde açıp baktım kargo düzgün paketlenmemiş sadece kabarcıklı poşete sarılmış o kadar. Buds 5 Pronun kutusu ezilmiş ve yamulmuş telefonun kutusunda ise herhangi bir sorun yok ama IMEI sorgusunda "İthalat yoluyla kaydedilen IMEI" olarak çıkıyor. Açıkçası bu durum hiç hoşuma gitmedi çünkü aynısını X3 Proda da yaşadım yetkili servisler çok ukala olduğu için firmanın kendi garantisi kadar güven vermiyor sırf bu yüzden Mi sitesinden aldım ama sonuç değişmedi. Eskiden IMEI sorgulayınca Türkiye Garantili yazardı sanırım sistem değişti. Kulaklık kutusu ezik olduğu için sorun talebi oluşturayım mı yoksa çalışıp çalışmadığını kontrol mü etmeliyim?

Çözüm
Yanlış hatırlıyorsunuz, ülkemizde üretilen bir kaç modelde imalat yoluyla kaydedilen IMEI, diğer telefonların tamamında yurtdışında üretildikleri için "ithalat yolu ile kaydedilen IMEI" yazar. (Kaçak ve pasaport kayıtlı cihazlar hariç tabii :) )Yani BTK kaydı cihazın garantisini göstermez. mi.com üzerinden aldıysanız distribütör garantilidir. Yani problem yok.

Kulaklık kutusunu ise ben olsam açmadan fotoğraflarını ve videosunu çeker, siteden de bildirim oluşturup açardım. Eğer çalışıyorsa kullanır, çalışmıyorsa iade ederdim ama tabii ki tercih sizin içiniz rahat etmeyecekse iade de edebilirsiniz.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Yanlış hatırlıyorsunuz, ülkemizde üretilen bir kaç modelde imalat yoluyla kaydedilen IMEI, diğer telefonların tamamında yurtdışında üretildikleri için "ithalat yolu ile kaydedilen IMEI" yazar. (Kaçak ve pasaport kayıtlı cihazlar hariç tabii :) )Yani BTK kaydı cihazın garantisini göstermez. mi.com üzerinden aldıysanız distribütör garantilidir. Yani problem yok.

Kulaklık kutusunu ise ben olsam açmadan fotoğraflarını ve videosunu çeker, siteden de bildirim oluşturup açardım. Eğer çalışıyorsa kullanır, çalışmıyorsa iade ederdim ama tabii ki tercih sizin içiniz rahat etmeyecekse iade de edebilirsiniz.

Oyla: Çözüm

Sypreus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Emre
Cihazım
POCO X3 Pro
Konular
10
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Kargoyu açarken her şeyi kayda aldım hocam kulaklığı deneyip ona göre bir şey yaparım cevabınız için teşekkürler.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Kargoyu açarken her şeyi kayda aldım hocam kulaklığı deneyip ona göre bir şey yaparım cevabınız için teşekkürler.
Rica ederim, umarım sıkıntı çıkmaz. Yeni telefonunuz hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın :)

Oyla:

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
S24 Ultra
Konular
153
Hayırlı olsun..

Oyla:

Sypreus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Emre
Cihazım
POCO X3 Pro
Konular
10
Hayırlı olsun..
Teşekkür ederim hocam, size bir soru sormak istiyorum. Bootloader açmadan farklı ülkenin stock romunu kurmak garanti dışı bırakır mı eğer kurarsak güncelleme alır mı merak ediyorum.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Teşekkür ederim hocam, size bir soru sormak istiyorum. Bootloader açmadan farklı ülkenin stock romunu kurmak garanti dışı bırakır mı eğer kurarsak güncelleme alır mı merak ediyorum.

Normalde evet garanti dışı bırakır hocam ama bugüne kadar farklı ülke romu olduğu için garanti dışı bırakılan cihaz duymadım. Yani pek değerlendirmeye almıyorlar. Hatta geçtiğimiz hafta içinde cihazı GSI rom kurarken brick olan bir arkadaşımızın cihazını dahi garanti dahilinde onarmışlardı.

İlgili konu : Konu 1 Konu 2

Oyla:

Sypreus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Emre
Cihazım
POCO X3 Pro
Konular
10
Normalde evet garanti dışı bırakır hocam ama bugüne kadar farklı ülke romu olduğu için garanti dışı bırakılan cihaz duymadım. Yani pek değerlendirmeye almıyorlar. Hatta geçtiğimiz hafta içinde cihazı GSI rom kurarken brick olan bir arkadaşımızın cihazını dahi garanti dahilinde onarmışlardı.

İlgili konu : Konu 1 Konu 2
Google'ın arama, mesaj uygulaması kötü olduğu için değiştirmek istiyorum. Cihazım Snapdragon işlemci olduğu için sorun yaşamam diye düşünüyorum. Yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim iyi akşamlar.

Oyla:

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
S24 Ultra
Konular
153
Artık bl kilidi açılmış ve rom değiştirilmiş hatta bl kilidi açık olsa dahi garantiye öylece gitmiş cihazlara sıkıntı çıkarmıyorlar.

Oyla:
Üst Alt