Mi sahibi olma yolunda

canercrtll

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
caner cirtel
Cihazım
mi band 2
Konular
3
Arkadaşlar çok yakın zamanda mi 5s plus alıcam. Foruma yeni üyeyim burada epeyce bi güncelleme ile ilgili konu gördüm. Biz güncellemeyi otomatik olarak yapamıyor muyuz? herkes farklı bir yöntemle yüklemiş gibi yani güncelleme merkezinden kolay yolu yok mu ya da oraya güncelleme gelmiyor mu? Beni aydınlatırsanız sevinirim :$

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
Ekstradan yapmanız gereken birşey yok hocam cihaz ota yoluyla otomatik olarak güncelleme alıyor ;)

canercrtll

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
caner cirtel
Cihazım
mi band 2
Konular
3
Anladım teşekkürler hocam biraz beklicez sadece demekki :)

Aresfatih

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi mix2
Konular
6
Global üzerinde yüklü rom da kalırsanız tabiki ota üzerinden güncelleme alır, stabil romlarda 3 5 ayda bir sanırım eğer global beta kullanırsanız herhafta cuma güncelleme alır arada küçük hatalar olabilir ama birçok yeniliği erken görmüş olursunuz. Arkadaşların bahsettiği costum romlar gelistiricilerin yaptığı orjinal roma göre birçok özelleştirme sunar ama çoğu Manuel güncelleme alır twrp recovery yüklü olması lazım, sen cihazı al zamanla hepsini öğrenirsin miui efsanedir şimdiden hayırlı olsun

canercrtll

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
caner cirtel
Cihazım
mi band 2
Konular
3
Global üzerinde yüklü rom da kalırsanız tabiki ota üzerinden güncelleme alır, stabil romlarda 3 5 ayda bir sanırım eğer global beta kullanırsanız herhafta cuma güncelleme alır arada küçük hatalar olabilir ama birçok yeniliği erken görmüş olursunuz. Arkadaşların bahsettiği costum romlar gelistiricilerin yaptığı orjinal roma göre birçok özelleştirme sunar ama çoğu Manuel güncelleme alır twrp recovery yüklü olması lazım, sen cihazı al zamanla hepsini öğrenirsin miui efsanedir şimdiden hayırlı olsun
Eyvallah teşekkür ederim zaten efsane olduğu belli dediğiniz şeyleri yapabilirim ama pek zamanım yok ondan sıkıntısız 3 5 ay beklemek benim için sorun olmaz :)

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Hocam şimdiden hayırlı olsun ama, bu saatten sonra Mi Note 3'e bir göz atsanız daha mantıklı bence.

canercrtll

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
caner cirtel
Cihazım
mi band 2
Konular
3
Hocam şimdiden hayırlı olsun ama, bu saatten sonra Mi Note 3'e bir göz atsanız daha mantıklı bence.
Hocm haklısınız ama fiyatı 2000 lira civarında ve snapdragon 660 var yani kamerası dışında mi 5s plustan daha iyi gibi gelmedi bana farkı ne acaba bide fiyat farkı baya yüksek

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Hocm haklısınız ama fiyatı 2000 lira civarında ve snapdragon 660 var yani kamerası dışında mi 5s plustan daha iyi gibi gelmedi bana farkı ne acaba bide fiyat farkı baya yüksek

Hocam 1600-1800 lira civarında diye biliyorum Mi Note 3'un fiyatını; bu sebeple önermiştim bende. Aradaki fiyat farkı çoksa, iyi yapmışsınız hocam o zaman.

canercrtll

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
caner cirtel
Cihazım
mi band 2
Konular
3
Hocam bide bu telefonda baktığımız zaman 13 mp çift kamera ikiside f2.0 yani diğer bokeh efekti için olan çift kameralarda diğer kamera genellikle f2.6 falan oluyor. Tamam sensörler yeni olabilir diğer telefonlarda ama bundaki sensörlerde kötü değil bence bu telefonun görüntü işlemesinde ve yazılımında bi sorun var geliştirilirse çok daha ileriye gideceğini düşünüyorum sizcede böyle bi durum yok mu

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Hocam bide bu telefonda baktığımız zaman 13 mp çift kamera ikiside f2.0 yani diğer bokeh efekti için olan çift kameralarda diğer kamera genellikle f2.6 falan oluyor. Tamam sensörler yeni olabilir diğer telefonlarda ama bundaki sensörlerde kötü değil bence bu telefonun görüntü işlemesinde ve yazılımında bi sorun var geliştirilirse çok daha ileriye gideceğini düşünüyorum sizcede böyle bi durum yok mu

Hocam kullanım amacı farklı aslında. Mi6 ve Mi note 3'deki ikinci Kamera'nın ana işlevi Bokeh efekti değil; 2x Optik Zoom yapabilmek. Bu sebeple, Ana Kamera 27 mm iken, ikinci Kamera 52 mm. Bu yüzden İkinci Kamera diyaframı f/2.6.

Ben zaten sensörlerle ilgili bir durumdan bahsetmedim hocam, zaten gün ışığında genel olarak Xiaomi'nin yeni ve eski amiral gemilerinin kameraları iyi. Düşük ışık koşullarında da benzer şekilde idare edecek pozisyondalar zaten.

Ben daha yeni bir cihaz olduğu için Mi Note 3'den bahsetmiştim. Mi Note 3'de SD 660 olsada, yoğun şekilde Grafik içerikli uygulamalar ve oyunlar kullanılıyorsa Mi5s Plus daha mantıklı ayrıca tabiki.

Önemli olan cihazdan memnun olmak hocam zaten :)

Üst Alt