Rom Mi ROOM 9.9.6 MIUI 10 FINAL Yayınlandı[Ota Desteği Eklendi]

SkyTurk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Mi 8
Meslek
Elektronik
Konular
9
ClassiCTR hocam Mi8 8.8.31 Yazıyor ama son değiştirme 15.10.2018 yazıyor 8.10.11 olanı çıkmayacakmı
birde 8.8.31 olanında bildirim geldiğinde statusbarda nokta işareti çıkıyormu acaba bilginiz varmı?

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
ClassiCTR hocam Mi8 8.8.31 Yazıyor ama son değiştirme 15.10.2018 yazıyor 8.10.11 olanı çıkmayacakmı
birde 8.8.31 olanında bildirim geldiğinde statusbarda nokta işareti çıkıyormu acaba bilginiz varmı?
Mi8 için olduğunu söylediler. Hatta kullanan varmış yukarıdaki yorumları bir okuyun isterseniz. Yani Rom güncel adı 8.8.31 ama geliştirmeler ekleniyor sürekli. Bu sadece global Rom 8.8.31 üzerine yazılmaya devam ediyor anlamında.

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
masik x ile kıyaslanırsa farkları nedır arkadaşlar kullananlar var mı? bug, ekran süresi gibi şeyler

HyrllhDgn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hayrullah
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Elek Elek Mühendis
Konular
1
mi5s micloud ve instagram konum,bilidirim sorunu var :( (izinleri kontrol ettim)
5 6 saattir kullanıyorum. Mi cloud haricinde bildirim ve konum da sıkıntı yaşamadım şuana kadar. İlerleyen saatlerde aksi olursa bildiririm.

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
C
masik x ile kıyaslanırsa farkları nedır arkadaşlar kullananlar var mı? bug, ekran süresi gibi şeyler
Masik X ile karşılaştırma yapar isek eğer sadece özelleştirmeler ve animasyonlar eksik. Masik X 1.4 yükledim ve çok beğendim. Mi5 için AL kamera dahi var Romda.Surekli Rom değiştirmek istemediğim zamanlar kullandığım tek Romdur. Masik, MS gibi romlar az cihazla çalıştıkları için kişisel olarak geliştiriliyor ve daha fazla özellik eklenebiliyor. Bu romlar Altyapı olarak EU ve Mi-Room altyapısı kullanıyorlar. Masik bunu sitelerinde de belirtiyor. Sadece kendi özelleştirmelerini ekliyorlar. Eu ve Mi-Room gibi custom romlar, altyapı olarak birçok cihaza destek sunuyorlar ve özelleştirmeleri az oluyor. MIUI Pro zaten bu işi ücretli yaptığı için özelleştirme konusunda başarılı bir geliştirici. Burada önemli olan sizin ne istediğiniz. Ben tüm Romlari kullandım en çok özelleştirme sunan MiuiPro ve taklidi Revolation. Ama özelleştirmelerinin nerdeyse hiç birini kullanmıyorum. Yani benim için gereksiz. O yüzden Mi-Room tercih ediyorum. Sade ve stabil olduğu için. Özelleştirme olarak tek istediğim Merkezi saat. Ve bu da sadece Mi-globe ve MS Romda mevcut. Onu da Mi-Rooma kendim ekleyip kullanıyorum. Tek hayalim Mi-Room, Masik x animasyonları ve simgeleri bir de Merkezi saat. Bunların 3 u tek bir Romda toplansin başka bir Rom kesinlikle kullanmam açıkçası

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
C

Masik X ile karşılaştırma yapar isek eğer sadece özelleştirmeler ve animasyonlar eksik. Masik X 1.4 yükledim ve çok beğendim. Mi5 için AL kamera dahi var Romda.Surekli Rom değiştirmek istemediğim zamanlar kullandığım tek Romdur. Masik, MS gibi romlar az cihazla çalıştıkları için kişisel olarak geliştiriliyor ve daha fazla özellik eklenebiliyor. Bu romlar Altyapı olarak EU ve Mi-Room altyapısı kullanıyorlar. Masik bunu sitelerinde de belirtiyor. Sadece kendi özelleştirmelerini ekliyorlar. Eu ve Mi-Room gibi custom romlar, altyapı olarak birçok cihaza destek sunuyorlar ve özelleştirmeleri az oluyor. MIUI Pro zaten bu işi ücretli yaptığı için özelleştirme konusunda başarılı bir geliştirici. Burada önemli olan sizin ne istediğiniz. Ben tüm Romlari kullandım en çok özelleştirme sunan MiuiPro ve taklidi Revolation. Ama özelleştirmelerinin nerdeyse hiç birini kullanmıyorum. Yani benim için gereksiz. O yüzden Mi-Room tercih ediyorum. Sade ve stabil olduğu için. Özelleştirme olarak tek istediğim Merkezi saat. Ve bu da sadece Mi-globe ve MS Romda mevcut. Onu da Mi-Rooma kendim ekleyip kullanıyorum. Tek hayalim Mi-Room, Masik x animasyonları ve simgeleri bir de Merkezi saat. Bunların 3 u tek bir Romda toplansin başka bir Rom kesinlikle kullanmam açıkçası
Aynen hocam görüşlerimiz aynı sayılır. Özelleştirme nerdeyse hiç kullanmam sade severim. Masik animasyon ve teması çok hoşuma gitti. 1.4 buglu geldi şansıma artık hafta sonu düzelteceklermis onu beklicem. Bir de Instagram'da yer bulamıyor genel bir sorun sanırım. Keşke toplansa ama bu seferde fakrli romlar çıkmaz herkes kendi becerisini kullanıyor işte

abayrak

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem B.
Cihazım
Mi 6
Konular
9
C

Hocam, peki mi rooma merkezi saati nasıl eklediniz. Konu içinde göremedim. Aydınlatırmısınız?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181

tanertuna2687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taner
Cihazım
redmi note 6 pr
Konular
27
Şuan gayet güzel ve stabil çalışıyor hocam. Evet xiaomi mi5s plus için ilk Oreo denemeleri. Ufak tefek sorun da olsa kabul edilebilir ki şimdiye kadar tespit ettiğim bir sorun yok. Xml dosya değişikliği sonucu arka portre modu da çalıştı. En çok merak ettiğim pil performansı. Onun da bir kaç gün içinde testini yapmış olacağım. Ufak tefek, benim için en faydalı olan kişiselleştirilmeler de mevcut.
Pil performansı konusunda haberdar etmenizi istirham ederim

w00t

Gusto XIII
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 8
Konular
11