Rom Mi ROOM 9.9.6 MIUI 10 FINAL Yayınlandı[Ota Desteği Eklendi]

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Doze konusunu güncelledim. Tavsiye ettiğim universal gms dozeyi yükleyin
Kaynak olarak belirttiğiniz konuda en üst kısımdaki EnableDozeGMS-TWRP-by-otonieru.zip yazanı mi indirmeliyim? İsocan01
Hayır hocam yine Magisk reposundan indireceksiniz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

İsocan01 Skorpi hocalarim sonunda yükledim ve inanılmaz memnun durumdayım şu anda giggle~~clap~~ her zamanki gibi akıcı. Kullandığım tüm miui tabanlı romlarda olmayan ses açma tuşuna bastığımda zil sesini arttırma şeklinde özelleştirilme gözüme çarptı. Şarj bitmiyor resmen. Ana ekran düzenini 7x6 seçeneği bile mevcut. İlk gözlemledigim bunlar. Çok ama çok teşekkür ederim böylesine güzel bir romdan beni haberdar ettiğiniz için

İsocan01 hocam aşırı pil tasarrufu inanılmaz birsey bir önceki mesajımı yazdığimda şarj %60tı hala aynı şaka gibi bide google play hizmetlerini doze ettim mi işlem tamamdır
Güzel yorumlarınız için teşekkürler hocam. Yapımcıyla iletişim kurup Türkçe çeviri eksik olan yerleri tercüme ettim. 8.9.20 güncellemesi %100 Türkçe olacak.

tanertuna2687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taner
Cihazım
redmi note 6 pr
Konular
27
Hayır hocam yine Magisk reposundan indireceksiniz

Güzel yorumlarınız için teşekkürler hocam. Yapımcıyla iletişim kurup Türkçe çeviri eksik olan yerleri tercüme ettim. 8.9.20 güncellemesi %100 Türkçe olacak.
İsocan01 ekteki linkte yer alan universal doze master.zip olanı indirmeliyim zannediyorum.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
İsocan01 Skorpi hocalarim sonunda yükledim ve inanılmaz memnun durumdayım şu anda giggle~~clap~~ her zamanki gibi akıcı. Kullandığım tüm miui tabanlı romlarda olmayan ses açma tuşuna bastığımda zil sesini arttırma şeklinde özelleştirilme gözüme çarptı. Şarj bitmiyor resmen. Ana ekran düzenini 7x6 seçeneği bile mevcut. İlk gözlemledigim bunlar. Çok ama çok teşekkür ederim böylesine güzel bir romdan beni haberdar ettiğiniz için

İsocan01 hocam aşırı pil tasarrufu inanılmaz birsey bir önceki mesajımı yazdığimda şarj %60tı hala aynı şaka gibi bide google play hizmetlerini doze ettim mi işlem tamamdır
Estağfurullah hocam, benim ne gibi bir katkım olmuş olabilirki, Romu bilmem, yüklemedim de şimdiye kadar, ama merak etmiyor da değilim aslında...
Sizin memnun olmanıza da ayrıca sevindiğimi belirtmek istiyorum

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
İsocan01 ekteki linkte yer alan universal doze master.zip olanı indirmeliyim zannediyorum.
O da olur hocam:) Ama magiski açıp sol menüden indir e tıkladığınız da orda da göreceksiniz aynı dosyayı

tanertuna2687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taner
Cihazım
redmi note 6 pr
Konular
27
B
Estağfurullah hocam, benim ne gibi bir katkım olmuş olabilirki, Romu bilmem, yüklemedim de şimdiye kadar, ama merak etmiyor da değilim aslında...
Sizin memnun olmanıza da ayrıca sevindiğimi belirtmek istiyorum
Sizin gibi kıymetli bir üstadın sevincimi paylaşiyor olması beni bahtiyar etti. İnanın çok memnunum. Kral için durum nedir inanın hiç fikrim yok lakin farklı olacağını sanmam

O da olur hocam:) Ama magiski açıp sol menüden indir e tıkladığınız da orda da göreceksiniz aynı dosyayı
İşlem tamamdır. hocam senden bir istirhamım var musadenle! Miui çalışan gcam sürümü var mıdır bildiğin? İsocan01

Son düzenleme:

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
B

Sizin gibi kıymetli bir üstadın sevincimi paylaşiyor olması beni bahtiyar etti. İnanın çok memnunum. Kral için durum nedir inanın hiç fikrim yok lakin farklı olacağını sanmam

İşlem tamamdır. hocam senden bir istirhamım var musadenle! Miui çalışan gcam sürümü var mıdır bildiğin? İsocan01
O konuda bilgim yok malesef hocam. Forumdan tefonunuzun konusunu inceleyin isterseniz

aslanenver

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enver
Cihazım
Mi 6
Konular
25
Mi 6 ya bu romu kurup aşırı pil tasarruf moduna aldığımda bir işe yaramamıştı..

O modun aktif olarak çalışması içi gms modülünü mü yüklemek gerekiyor ?

Örnek gece 00:00 aşırı pil tasarruf moduna aldığınız da ve sabah 7~8 gibi telefonu açtığınız da yüzde olarak ne kadar bir pil yüzdesi gitmiş gözüküyor?

Bir başka hususta girmemiş gibi gözüküp, telefonun ekranını açtıktan sonraki hızlı şarj tüketimi gerçekleşiyor mu?

Hangi sürümdü hatırlamıyorum ama öyle sorunlar yaşamıştım VE eu.Roma dönüş yapmıştım..

Şimdiden teşekkür ederim

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Mi 6 ya bu romu kurup aşırı pil tasarruf moduna aldığımda bir işe yaramamıştı..

O modun aktif olarak çalışması içi gms modülünü mü yüklemek gerekiyor ?

Örnek gece 00:00 aşırı pil tasarruf moduna aldığınız da ve sabah 7~8 gibi telefonu açtığınız da yüzde olarak ne kadar bir pil yüzdesi gitmiş gözüküyor?

Bir başka hususta girmemiş gibi gözüküp, telefonun ekranını açtıktan sonraki hızlı şarj tüketimi gerçekleşiyor mu?

Hangi sürümdü hatırlamıyorum ama öyle sorunlar yaşamıştım VE eu.Roma dönüş yapmıştım..

Şimdiden teşekkür ederim

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Aşırı pil tasarrufunun GMS modülü ile bir bağlantısı yok.. Aşırı pil tasarrufu açıklamada da yazdığı gibi bir uygulama kullandıktan sonra ana ekrana dönerseniz o uygulamayı ve diğer açık olan bütün uygulamaları kapatır. Ayrıca telefonu kilitleyince hiç bir uygulamadan bildirim alamazsınız. Arkaplan istisnalarına eklediğiniz uygulamalar hariç. Sadece şarjınız tekrar %30un üzerine çıktığında pil tasarruf modu kapatılır. Gece telefonun mobil veri ve wifi kullanmazsanız %3-4 şarzınız azalır. telefonunuz uyku modunda olduğu sürece tabi. Herhangi bir uygulama telefonu uyandırırsa örneğin Alarm, sarfiyat daha fazla olacaktır. Bir de mobil şebekenizin çekim gücü önemli. 2g ye alıp uyursanız daha da tasarruflu olur. Ama en fazla %1 kar edersiniz bu da ne kadar önemli olabilir ki

tanertuna2687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taner
Cihazım
redmi note 6 pr
Konular
27
Aşırı pil tasarrufunun GMS modülü ile bir bağlantısı yok.. Aşırı pil tasarrufu açıklamada da yazdığı gibi bir uygulama kullandıktan sonra ana ekrana dönerseniz o uygulamayı ve diğer açık olan bütün uygulamaları kapatır. Ayrıca telefonu kilitleyince hiç bir uygulamadan bildirim alamazsınız. Arkaplan istisnalarına eklediğiniz uygulamalar hariç. Sadece şarjınız tekrar %30un üzerine çıktığında pil tasarruf modu kapatılır. Gece telefonun mobil veri ve wifi kullanmazsanız %3-4 şarzınız azalır. telefonunuz uyku modunda olduğu sürece tabi. Herhangi bir uygulama telefonu uyandırırsa örneğin Alarm, sarfiyat daha fazla olacaktır. Bir de mobil şebekenizin çekim gücü önemli. 2g ye alıp uyursanız daha da tasarruflu olur. Ama en fazla %1 kar edersiniz bu da ne kadar önemli olabilir ki
İsocan01 hocam aşırı pil tasarrufunu normal pil tasarrufu ile birlikte kullanıyorum ve oldukça memnunum

aslanenver

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enver
Cihazım
Mi 6
Konular
25

denemiş olduğum rom sürümünde bu tasarruf modunun bir işe yaramadığını gözlemlemiştim.
Söylemiş olduğunuz tavsiyelerle alakalı bilgim var. o yüzden bende forumda paylaşılan romların hemen hemen hepsini deneyen biri olarak o soruları yönelttim.

Aynı kullanım şekli ver senaryoları,
pil tasarruf modu aktif yada pasif deneyerek bilgi olması açısından kullanım şeklini paylaşmaya çalışıyourm..

şuan mesela eu.beta 8.9.13 versiyonundayım

1 gün 2 saat geçmiş
Ekran 3 saat 38 dakika
16 dakikalık görüşme süresi

şimdilik değerler bunlar, kullanım seneryoları da hep aynı ve pil tasarruf moduna da almadım..

bilgilendirmelerin için tşk ederim.

Not: resim de ekleyeyim.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Üst Alt