Soru Mi pad 2 vs. Onda v919

stfazli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
FAZLI
Cihazım
XIAOMI YI
Konular
8
Merhabalar,
Mi pad 2 kullanıcısı ve
Cihaz hakkında bilgisi olan arkadaşlara danışayım. İki tablet arasındayım ancak 'Onda' retina ekranı ve bataryasıyla biraz daha ön planda gibi duruyor. Aradaki teknik detaydan çok yazılımsal fark için soruyorum. Win 10 kullanacağım tablette. Andorid istemiyorum dual desteği olsa da single versiyon olarak daha iyi sanki benim için.
Onda şekil itibarı ile de güzel duruyor ancak yeni haberim oldu malzeme kalitesine ve üretim işçiliğine güvenilir mi bilmiyorum. Diğer tarafta da xiaomi kalitesi ve hiçbir ürünü kullanıcıyı üzmeyen birikim var. Mi pad resimlerden de anlaşıldığı üzere redmi note 3 tatlılığında ve sanki biraz daha genişlemiş hali gibi duruyor.
Yardım ederseniz karar vermem de hızlanır.
Teşekkürler şimdiden

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

selcukkoyu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selcuk
Cihazım
RedMi3MiPad2
Konular
5
Xiaomi fanlarina sorulacak soru mu şimdi :)
Mipad2 kullanıyorum oldukça stabil miui Android deneyimlerimi silmeyi başardı telefon da tablet de gayet akıcı
Mipad2 de retina olması lazım 16gb aldım otg type c alırsanız faydalı olacaktır

Redmi 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

arslanalps

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alp
Cihazım
K6000 pro
Konular
36
mi pad 2 de intel ilemciden kaynaklı sıkıntılar varmış oyunlarda şimdi tableti almaktaki amaç ne hocam ona göre bir cevap vermeli. mesela ben mipad 2 çktıgında mi pad 1 almıştım çünkü sadece okulda slayt açmak kitap okumak için kullanıcaktım yeterli de :D

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Mipad2 ile 64GB modelinde Win10 kullanmak mümkün. Win10 performansı nedir bilmiyorum. Böyle küçük ve dokunmatik bir cihazda Windows kullanmak bana göre değil. Bir kere cihazı adam edebildikten sonra Android'te te fazla bir problem yok. Sorun cihazı bir kere adam edebilmekte. Ekrana gelirsek ben Mipad2'nin ekranı IPS biliyorum. Retina değil. Oyunlarda nasıldır bilemiyorum ama ekrandan yana hiçbir sıkıntı yok. Gayet net ve canlı.

Sent from my MI PAD 2 using Tapatalk

Oyla:

selcukkoyu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selcuk
Cihazım
RedMi3MiPad2
Konular
5
Mipad2 ile 64GB modelinde Win10 kullanmak mümkün. Win10 performansı nedir bilmiyorum. Böyle küçük ve dokunmatik bir cihazda Windows kullanmak bana göre değil. Bir kere cihazı adam edebildikten sonra Android'te te fazla bir problem yok. Sorun cihazı bir kere adam edebilmekte. Ekrana gelirsek ben Mipad2'nin ekranı IPS biliyorum. Retina değil. Oyunlarda nasıldır bilemiyorum ama ekrandan yana hiçbir sıkıntı yok. Gayet net ve canlı.

Retina 2048&1536 çözünürlük, IPS ekran cinsi biliyorum ikisi de Mipad2de mevcut
Açıkçası Windows masaüstü ve dizüstünde mevcut tablette hiç aramadım miui8 gayet akıcı tabi tablette Windows kullananların vardır bir sebebi

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Retina 2048&1536 çözünürlük, IPS ekran cinsi biliyorum ikisi de Mipad2de mevcut
Açıkçası Windows masaüstü ve dizüstünde mevcut tablette hiç aramadım miui8 gayet akıcı tabi tablette Windows kullananların vardır bir sebebi

Doğrudur. Ben Retina'yı ekran cinsi biliyordum :D

Oyla:

stfazli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
FAZLI
Cihazım
XIAOMI YI
Konular
8
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kullanma amacım pdf okuma ve bir iki tane windows uygulamasını da çalıştırabilme. Androidde uygulama sıkıntısı çekiyorum ve kullandığım birçok uygulama da android de yazılmayacak kadar az kitleye sahip. Oyun oynama alışkanlığım yok ve zaman geçsin sıkılıyorum gibi bahanelerle de oynamam.
Çok sıkılırsam bir iki bölüm dizi de izleyebileyim diye. Pil ömrü de taşıma kolaylığı da laptopa göre çok çok iyi. Yılların windows bağımlılığı da cabası. Android ve miui her ne kadar güvenli denilse de ios u bıraktığım günden beri mobil alışverişten çekinir oldum. Miui normalde izinleri kapatabildiğimiz güzel bir arayüz ancak buna da kullanılan programlar izin vermiyor. Sürekli şu kapalı açın buna izin verin geri bildirimlerinden nefret ediyorum. Programları sıksık kontrol ederim mesela bazılarında kapatılamayan kişilerim erişimi var alakasız bir programın benim mobil veri ve wireless ayarlarıma müdahele izni var... Sürekli bir reklam bombardımanına maruz kalmak da beni iyice soğutuyor.
Android değil de sadece windows kullanımı istiyorum. Onda 4 gb ram ile win10 için yeterli sanırım ama Mi pad 2gb ile ne yapar çok merak ediyorum.
Mi pad 3 çıkarıp 4 gb yapsalar keşke
Haaa bir de emoji olayı var emojilerini de sevemedim hala.
Püfff ne çok şeyi sevememişim

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

selcukkoyu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selcuk
Cihazım
RedMi3MiPad2
Konular
5
Bu düşüncede olsam windowslu tablet alırdım size daha fazla uygun gibi8=) dual boot ,data imkanı var üstelik fiyatı da daha düşük fakat kamerası kötü gerçi tablette kamera nerdeyse hiç kullanılmıyor ekranı büyük bana göre dezavantaj ama size avantaj olabilir
2gb windowsda nasıl performans verir acaba benim asus tablet 2gb windows var hiç memnun degilim zaten 10" netbooklar çöp

Tüm izinleri açarsanız sormaz cihaz bence seçenek sunması faydalı bilhassa arka planda istediğim yetkiyi veriyorum boşuna pil tüketmiyor ama mipad2 yi çevremde kimseye tavsiye etmiyorum hadi micro sd opsiyonu olmadan 12gb hafızayı otg ile hallettik ama intel ile olmamış rom atmaya korkuyorum elimde kalacak diye %99 mipad3 de intel olmayacak olsun ben yine de mutluyum her güzelin bir kusuru oluyornod~~

Oyla:
Üst Alt