Mi note3 Çin romundan yayınlanan global versiyona nasıl çevrilir

ticgiahboi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AHMET
Cihazım
mi note 3
Konular
6
Slm arkadaşlar yeni gördüm note3 ün global versiyonu yayınlanmış benim Çin romlu tlf numa hangi yöntemle cevireyim yardım için teşekkür şimdiden

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
romu telefona indirip tıklayarak kurulmuyor muydu global romlarda?

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
bu romu indirip dahili hafızada downloaded_rom klasörü içine atın, Guncelleyici uygulamasına girip sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayın, güncelleme paketini seçin'e tıklayıp indirmiş olduğunuz romu seçip onaylayın. Bu şekilde güncellemez ise telefonun kilidi açik değil ise xiaomi tool uygulaması ile yüklemeyi deneyebilirsiniz forumda arama yapabilirsaniz detaylı anlatımı mevcut. Bu iki seçenek ile yapmazsanız cihazın kilidini açıp twrp veya miflash ile romu yükleyebilirsiniz.

sfksfksfk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
7.1.1
Cihazım
mi note 3
Konular
0
arkadaşlar merhaba geçen hafta xiaomi mi note 3 telefonuma otomatik gelen v9.1.4 sürümünü yükledikten sonra telefondaki face unlockking özelliği ortadan kalktı. aynı telefondan eşimde de var ondaki önceki sürüm face unlockking ayarlar bölgesinde gözüküyor ve düzgün çalışıyor. benim telefonumda ise hiçbir yerde yok. bu konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim.

mendocino_610

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut
Cihazım
Mi Note 3
Konular
20
ben 2-3 gündür çıktığından beri kullanıyorum memnun değilim açıkçası; face unlock kullandığım bir özellik değildi ama globalde kaldırmışlar hoş değil olanı kaldırmak. telefonun bölge ayarlarında sadece çin var başka seçenek yok bide bu global sürüm olacak, çeviride eksikler var cevapsız çağrı yerine missed call yazıyor stabil sürüm hesapta, bildirim paneli koyu renkte kalıyor bazen telefonu kapatıp açıncaya kadar da gecmiyor sonra tekrar oluyor bu sorun sanırım miui7 den beri yani 3 yıldır var anasını satayım kırk tane programcı bir haltı beceremediler, çağrı geldi cevap veremedim yukarda yeşil cağrı ikonu kaldı temizlenmiyor yine yeniden başlattık. Anlayacağınız xiaomi.eu vs kullanıyorsanız orda kalın bu sürüm hiçte stabil hiçte global değil. xiaomi yazılımı en iyi beceren çin firmasıydı miui romlarla çıktılar sonra telefon vs ürünler çıkardılar artık çinin gerisini siz hesap edin nasıldır.

sfksfksfk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
7.1.1
Cihazım
mi note 3
Konular
0
bilseydim güncellemezdim hocam yenilikler kısmında face unlock un kaldırıldığı yazmıyordu. daha iyi stabil olur diye yükledim. şimdi baya pişman oldum. bu arada o yaşadığın problemlerin hepsini bende yaşıyorum. saçma bir iş oldu.

mendocino_610

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut
Cihazım
Mi Note 3
Konular
20
face unlock ilerideki güncellemelerde geri gelecektir muhtemelen o da stabil çalışmıyor diye kaldırdılar çok lazımsa size eski roma dönebilirsiniz. Anlaşılan yazılımın düzgün hale gelmesini birkaç ay bekleyeceğiz, stabil olmayan stabile global olmayan globale alışmak lazım mecburen.

sfksfksfk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
7.1.1
Cihazım
mi note 3
Konular
0
teşekkürler bir süre daha güncelleme beklemekte fayda var herhalde peki gelmezse tekrar eski rom a nasıl dönebilirim. ekstra program indirmem gerekiyor mu?

mendocino_610

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut
Cihazım
Mi Note 3
Konular
20
bootloader kilidi açıksa istediğiniz roma basitçe dönersiniz ama kapalıysa ve çokta bu işlerden anlamıyorsanız sadece resmi romları kullanabilirsiniz onun içinde biraz yardım almanız gerekecektir. bence kullanın yavaş yavaş hataları kapatacaklardır.

ticgiahboi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AHMET
Cihazım
mi note 3
Konular
6
Xiaomitool programıyla yaptım gayet güzel oldu biraz geç indi ama hallettim arkadaşlar.. İhtiyacınız varsa bu program süper...
[doublepost=1511726933,1511726888][/doublepost]
Xiaomitool programıyla yaptım gayet güzel oldu biraz geç indi ama hallettim arkadaşlar.. İhtiyacınız varsa bu program süper...
Blootloader açtım tabi yoksa hata verir

Üst Alt