• Tapatalk kullanıcılarının sitemize erişiminde sorun yaşaması durumunda sitemize tarayıcı üzerinden girerek gizlilik politikası ve kullanım koşullarını kabul etmesi gerekmektedir.

mi note pro twrp üzerinden global rom yükleyince brick oluyor

ronaldokinq

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
Samet
Cihazım
Letv x500
Arkadaşlar başlıktata yazdığı gibi xiaomi eu diye bir site var biliyorsunuz global rom paylaşıyor oradan indirdiğim miui 9 romunu twrp üzerinden yüklemeye çalışınca boot etmiyor acaba yüklerkenmi bir hata yapıyorum acil yardım edin lütfen telefondaki bütün herşeyim silindi üstüne defalarca mi flashtan flashlamak zorunda kaldım miui 8.5 sürümündede aynı şey oluyor yüklüyorum daha sonra 3 5 saniye mi logosu geliyor sonra tekrar geliyor bootloop deniyordu sanırım nerede hata yapıyorum

ronaldokinq

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
Samet
Cihazım
Letv x500
Flash tool için olanı mı yoksa recovery için olanı mı indirmiştin?Flash tool ile de deneyebilirsin flash tool romu
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
burada yer alıyor.Nasıl yapıldığı ise Rehber - MI Flash Tool İle FastBoot ROM Kurulumu burada yer alıyor.
benim indirdiğim rom orjinal değil global rom xiaomi eu varya oradan miui roms a girdim oradan mi note pro için olanı indirdim normal romda türkçe dil desteği yok
buradan indirdim

ynsyns

Forum Uzmanı
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
156
yunus
Cihazım
Redmi Note 5
twrp sürümüyle alakası olabilir mi diyecem ama yoktur galiba. bl kilidi felan kapanıyor olmasın

ronaldokinq

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
Samet
Cihazım
Letv x500
twrp sürümüyle alakası olabilir mi diyecem ama yoktur galiba. bl kilidi felan kapanıyor olmasın
yükledikten sonra bootloader kilitleniyor ama twrp felan silinmiyor bu arada twrp sürümü 2.8.6.0 twrp nin daha yeni sürümünü bulamadım nette

ronaldokinq

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
Samet
Cihazım
Letv x500
kilidi açıkmıydı eu romu flashlarken
evet açıktı kilitlenmesi normalmiş yabancı forumlarda okudum ama nedense benim yazılım hiç açılmıyor bu arada yüklenirken arada üst üste 2 kere hata veriyor
aynı buradaki ssteki gibi

Son düzenleme:

ynsyns

Forum Uzmanı
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
156
yunus
Cihazım
Redmi Note 5
evet açıktı kilitlenmesi normalmiş yabancı forumlarda okudum ama nedense benim yazılım hiç açılmıyor bu arada yüklenirken arada üst üste 2 kere hata veriyor
aynı buradaki ssteki gibi
o hatayı ilk rom kurarken verir ama romu kurmadan önce format - yes işlemini yaptın ve full wipe yaptın mı dahili hafızada dahil silseydin

snoxgamf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ben
Cihazım
Mi5 Prime
Twrp kısmında bağla yazan yere girip MTP'yi etkinleştire dokunduğunuzda olur.

ronaldokinq

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
Samet
Cihazım
Letv x500
twrpnin 3.0.0 sürümünü buldum oradan yüklemeyi denedim yine aynı hata sanırım yazılımla alakalı birde nedense yüklüyorum daha sonra giremiyorum tekrar twrp ye sanki twrp yi siliyor

ynsyns

Forum Uzmanı
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
156
yunus
Cihazım
Redmi Note 5
twrpnin 3.0.0 sürümünü buldum oradan yüklemeyi denedim yine aynı hata sanırım yazılımla alakalı birde nedense yüklüyorum daha sonra giremiyorum tekrar twrp ye sanki twrp yi siliyor
tek bir sorun yok yaptıgın işlemlerde garip bir durum istersen burdan ücretli yardım al halletsinler baya karışmış senin iş

K@TiP

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
Katip
Cihazım
Mi Note Pro
Aynı sorunu bende yaşıyorum, bugün xiaomi.eu dan indirdiğim mi note pro romunu twrp ile yüklemeye çalışınca kendi kendine kapattı ve mi.com ekranından öteye telefon geçmiyor ve kendini kapatıyor, offical romları yükledim fastboot modunda ama yine aynı hatayı veriyor ve telefon hep mi.com ekranında kalıyor. var mı bununla ilgili çözümü olan?

ronaldokinq

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
Samet
Cihazım
Letv x500
Aynı sorunu bende yaşıyorum, bugün xiaomi.eu dan indirdiğim mi note pro romunu twrp ile yüklemeye çalışınca kendi kendine kapattı ve mi.com ekranından öteye telefon geçmiyor ve kendini kapatıyor, offical romları yükledim fastboot modunda ama yine aynı hatayı veriyor ve telefon hep mi.com ekranında kalıyor. var mı bununla ilgili çözümü olan?
ben stableye girip oradan 8.2 yi yükledim ayrıca kendi yüklediğim twrp yide veriyorum umarım seninde problemin çözülür
twrp:

buda yüklediğim sürüm:

K@TiP

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
Katip
Cihazım
Mi Note Pro
ben stableye girip oradan 8.2 yi yükledim ayrıca kendi yüklediğim twrp yide veriyorum umarım seninde problemin çözülür
twrp:

buda yüklediğim sürüm:
Peki bu twrp yi nasıl yükleyebilirim (: telefon sadece fastboot da açılıyor.
[doublepost=1511630674,1511630615][/doublepost]Ayrıca twrp ile bu imajı telefonun hafızaya nasıl atacağım? telefon açılmıyor fastboot dışında.

ronaldokinq

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
Samet
Cihazım
Letv x500
Peki bu twrp yi nasıl yükleyebilirim (: telefon sadece fastboot da açılıyor.
bootloader kilidi açıksa adb üzerinden yükleyebilirsin internette var nasıl yükleyebileceğine dair rehberler
[doublepost=1511630725,1511630687][/doublepost]twrp açıkken kabloysa pcye bağlayınca görüyor pcyi

K@TiP

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
Katip
Cihazım
Mi Note Pro
bootloader kilidi açıksa adb üzerinden yükleyebilirsin internette var nasıl yükleyebileceğine dair rehberler
[doublepost=1511630725,1511630687][/doublepost]twrp açıkken kabloysa pcye bağlayınca görüyor pcyi
Sorun şu ki ben telefonu twrp ile açamıyorum, benim telefon ses kısma tuşu + power tuşuyla sadece fastbood modunda açılıyor, diğer türlü sürekli kendini kapatıyor. Twrp yi başlatamıyorum telefonda.

ronaldokinq

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
Samet
Cihazım
Letv x500
Sorun şu ki ben telefonu twrp ile açamıyorum, benim telefon ses kısma tuşu + power tuşuyla sadece fastbood modunda açılıyor, diğer türlü sürekli kendini kapatıyor. Twrp yi başlatamıyorum telefonda.
bendede aynı şey oluyor adb minimal indir pcye sonra adbnin bulunduğu klasöre sana attığım twrpyi at ve şu komutları gir
fastboot flash recovery twrp-3.0.0.0-leo-nian-20160217.img
fastboot boot twrp-3.0.0.0-leo-nian-20160217.img
bu komutları girerken hata verirse fastbootun kilitlidir açmak için telefonu edl moda alıp bootloader kilidi açık olan bir rom kurman gerekir maalesef bende bundan bir haftadır muzdarip olduğum için sonunda çözdüm bu arada bayağı bir bilgi kaptım

K@TiP

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
Katip
Cihazım
Mi Note Pro
bendede aynı şey oluyor adb minimal indir pcye sonra adbnin bulunduğu klasöre sana attığım twrpyi at ve şu komutları gir
fastboot flash recovery twrp-3.0.0.0-leo-nian-20160217.img
fastboot boot twrp-3.0.0.0-leo-nian-20160217.img
bu komutları girerken hata verirse fastbootun kilitlidir açmak için telefonu edl moda alıp bootloader kilidi açık olan bir rom kurman gerekir maalesef bende bundan bir haftadır muzdarip olduğum için sonunda çözdüm bu arada bayağı bir bilgi kaptım

Twrp yi yüklerken aşağıdaki hatayı alıyorum.

Üst Alt

Sevgili Xiaomi Sever!

Sitemizdeki reklamların görüntülenmesini engellediğinizi tespit ettik.

Lütfen sitemizi istisna listesine ekleyin veya AdBlock'u devre dışı bırakın.

Sitemizde ki tüm kaynaklar ÜCRETSİZ olarak sizlere sunulmaktadır bize destek olmak için engellemeyi kaldırınız

Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz!